IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 20th December 2015, 20:01
proffi proffi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2015
Мнения: 6
По подразбиране Освинване

Привет на всички.

Всяка година като дойдат празниците и качвам поне 3-4кг.

Много обичам да похапвам, но ми е много трудно да ги свалям след това излишните килограми.

Прочетох една статия в която са описани няколко начина с които можем да намалим ефекта от преяждането по празниците.

3 Стретегии за справяне с празничната храна

Някой пробвал ли е нещо подобно?

Работи ли?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 4th January 2016, 20:09
Marlena Marlena не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2016
Мнения: 2
По подразбиране

Вярвам, че всеки може да се научи да слуша тялото си и неговите потребности. Това в наши дни може да се окаже голямо предизвикателство, заради стреса и постоянното ламтене за пари и преживявания. Аз все още се опитвам да преодолея емоционалното хранене и особено по време на празници си казвам "хич не ми пука, ще си ям каквото и колкото си искам". Не обичам да броя калории, предпочитам да пречистя съзнанието и сетивата си - само така човек може да се успокои и да чуе истинския си вътрешен глас. Откакто ми стана ясно, че здравето и добрата форма не са въпрос на калории и диети, а на осъзнатост, се чувствам доста по-добре и постигам бавни и трайни резултати. Наистина по празниците си позволих някои неща в повече, но пък следя фазите на луната и разтоварвам с много лека храна или сокове няколко дни в месеца. Най-важното е да се обичаме, да не се обвиняваме, да сме умерени във всичко и да се слушаме.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th January 2018, 17:24
meers meers не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2018
Мнения: 1
По подразбиране

Преяждането за мен е едно от най-вредните явления. Факт е, че човек реално се нахранва от едно съвсем нормално количество храна. Продължаването на ядене след това си е чиста лакомия и ядене за "вкус". Нужна си е воля за да спреш навреме особенно по празниците. Най-често ми се случва инерцията в яденето по време на празниците да продължи и след тях, което вече води до качване на килограми.
Прочетох тази статия за действия след преяждане и има някои наистина полезни неща. Иначе самоконтролът е най-добрия лек.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18th April 2018, 15:30
Аватара на ivanov32
ivanov32 ivanov32 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2018
Мнения: 29
По подразбиране

Стомахът ви е голям точно толкова, колкото шепата ви. Цялото друго количество храна е излишно.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 11th November 2018, 12:36
pllb pllb не е на линия
Banned
 
Регистриран на: Nov 2017
Мнения: 60
По подразбиране

Преяждането е доста вредно принципно. :/
химичен пилинг,професионални почистващи препарати,гардероби,имоти в строеж

Последно редактирано от pllb : 20th November 2018 на 22:11
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15th January 2019, 20:42
prosperity^ prosperity^ не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2017
Мнения: 70
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ivanov32 Виж мнението
Стомахът ви е голям точно толкова, колкото шепата ви. Цялото друго количество храна е излишно.
Проблема не е само в големината на стомахът, а в това колко бързо се изразходва енергията от нея..а по празниците..това става бавно
мотивация на персонала,батерия за телефон,зарядно за кола,социални придобивки

Последно редактирано от prosperity^ : 12th June 2019 на 22:08
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Освинване
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:43.