IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 20th May 2009, 08:48
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Защо вместо фитнес не играеш баскетбол/волейбол? Така със сигурност ще се източиш ..
Отговори с цитат
  #22  
Стар 20th May 2009, 09:06
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Аз също се вълнувам много от този въпрос. Ръстът зависи от гена, но съм чувала, че ранното започване на силови тренировки води до спиране на растежа (имаше и научно обяснение). Искам синът ми да бъде след време също толкова запален по фитнеса като мен, но не знам кога е добре да започне И без това няма ген да бъде висок
Повечето билдъри, които познавам не могат да се похвалят с височина ...
Отговори с цитат
  #23  
Стар 20th May 2009, 09:16
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Просто защото повечето български билдъри не са от най-високите. Да не би Митко Димитров да е нисък, изгледай някой път "Мистър Олимпия" и ми кажи дали са ниски Вдигането на щанги няма нищо общо с фитнеса, много е просто, във фитнеса рядко вдигаш тежест над главата си, която да те натиска надолу, дори ако искаш, можеш никога да не го правиш. Няма как да попречи на растежа, дори обратното, след като подобри кръвообращението. Ти работиш за фигурата си, не вдигаш щанги, вдигането на щанги си е цял спорт и много хора правят глупостта да го сравняват с фитнеса, където целта е извайването на тялото, а не силовите постижения.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #24  
Стар 20th May 2009, 09:23
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Записваш го на тренировки по баскет, волейбол, плуване, футбол, нещо да се зариби да спортува, да му е и забавно и след време като порастне сам ще прецени с какъв спорт да си поддържа тялото, дали на фитнес ще тръгва, дали нещо друго повече ще му допадне. Според мен хем трябва да го подтикваш да спортува (в началото), хем да не му налагаш мнение, какво да избере. Този въпрос (за спортуването) и мен ме вълнува, въпреки че нямам деца, понеже нашите са всички антиспортисти и аз не бях придобила никакъв спортен дух, нищо не съм тренирала като малка и сега се бъхтя много повече, защото на дърти години да се прави нещо си е по-трудно. Гледаме с приятеля ми да зарибим племениците му да спортуват, правим им тренировки, но то като не са твои деца, няма как да им въздействаш много ефективно, защото не са с теб всеки ден.
Та по темата за фитнеса, смятам, че е за по-порастнали, а за децата (вкл.16 годишните) си мисля, че спортовете в които има интрига, са по-добрият вариант, хем е по-интересно. Предполагам. Идеята е да го правят за удоволствие, а развиването на тялото да не е самоцел, както на всички, занимаващи се с фитнес.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 20th May 2009, 09:34
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Развиването на тялото не е самоцел на всички, занимаващи се с фитнес Огромна част от хората го правят за тонус, а не за развиване на тялото, сеш се, ебати крайните изказвания.

Аз пък, за разлика от теб, съм започнал да спортувам и то по клубове от 8-9 годишен, мога да ти кажа какво постигнах например с волейбола - момент, в който всички клубове те искат и едновременно с това момент, в който лекарите ти забраняват да играеш 2 години и половина, и едновременно с това травми в колената за цял живот.

Аз бих записал децата си "на тренировки" , но само, ако се хранят по точно определен начин и си почиват точно определено време, за да не разучават ортопедиите като мен. В залата съм тренирал 5 години и не съм имал нито 1 травма за тези 5 години, повечето уреди просто не го позволяват, а мозъкът ми не ми позволява да се контузя със свободните тежести, не съм ненормален или лекомислен. Сравнението - всеки 1 спортист, особено като малък, е буквално смачкван от треньорите, което е правилно естествено откъм спортни постижения, но повечето спортове ти нанасят травми, дълготрайни травми, ако се занимаваш сериозно. При фитнеса не е така Do you feel the difference?

И идеалната комбинация за един тийнейджър е плуване + фитнес. Говорим за развитие на тяло, сърце, говорим за здраве. Това е оптималния вариант.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #26  
Стар 20th May 2009, 09:49
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Ааа, аз състезател няма да го правя - оставям го да си се занимава с каквото иска (той е на 3г. ). За нищо не му се налагам. Просто поощравям желанието му да тича например, или да рита... (децата в тази възраст много обичат да бъдат хвалени - кажи му "Браво, маме, много бързо тичаш" и в следващия 1/2 час няма да спре да тича )
Ivanine, прав си, тия американските билдъри са си бая едрички. Визулано не са дългучи заради широчината.

Ем Джи, сега съм те хванала на "кус пас" - ти онова колелце за пилатес ползваш ли го още? Моето добре ми служи. Ако искаш ми отговори в другата тема, дето писахме за него
Отговори с цитат
  #27  
Стар 14th July 2009, 12:59
_MakSunshine_ _MakSunshine_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Благоевград
Мнения: 1
По подразбиране Как да стана по висока?

Аз съм момиче на 15 години и съм висока 158-159 см. Има ли някакви упражнения които мога да правя за стана по висока?
Отговори с цитат
  #28  
Стар 11th November 2009, 03:50
sarfios sarfios не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
И идеалната комбинация за един тийнейджър е плуване + фитнес. Говорим за развитие на тяло, сърце, говорим за здраве. Това е оптималния вариант.
Не е точно така. Причината е, че Фитнеса най-често е Анареобно натоварване, а пък плуване е Аеробно и така лесно може да се получи на някое по-слабо сърце Аритмия.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 11th October 2012, 15:13
cecoooooo cecoooooo не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 33
По подразбиране

някои хора казват че това е ген. жестоко се лъжат да има нещо такова но не и на волейболистите баскетболистите и плувците. аз съм волейболист висок съм 177 маика ми е 160 а баща ми е 181 а аз съм на 13. ако някои иска да порасне но да е в рамките на 20 г трябва да скача с изпънато тяло, да виси на лост, да играе баскетбол или волейбол, да яде храни с витамин а ( моркови риба боровинки ), без да се дига по тежко от 10 кг, но преди всичко се иска постоянство
Отговори с цитат
  #30  
Стар 19th October 2012, 13:58
vlado1122 vlado1122 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 4
По подразбиране как да стана по висок

Здравейте аз съм на 14 години и съм висок 173см искам да ви попитам как мога да стана по висок благодаря предварително
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Растежнатялото
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:31.