IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 7th November 2007, 09:59
zaio_baio zaio_baio не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 5
По подразбиране гимнастика за гърба???

здравейте, не знам дали това е точното място за тази тема, но се надявам някой да ми помогне. откакто съм започнала работа непрекъснато съм със схванати врат и рамене/ако трябва да съм по-точно предимно отдясно/. болките стават все по-неприятни. Предполагам, че е от обездвижването и неправилната ми стойка докато съм пред компютъра и факта, че ръката ми стои непрекъснато в/у мишката.

Някой може ли да ми предложи някаква гимнастика, която да правя вкъщи? Приемам всякакви предложения - на 23, а съм се сковала и всяко движение ми причинява болка.

Благодаря предварително
__________________
Винаги печеля, освен когато губя, но това не се броИ.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 7th November 2007, 19:06
the_detonator the_detonator не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 120
По подразбиране

Ами като за начало сигурно са ти показвали най-правилните стойки, който можеш да заемеш пред компютър. Все пак това ти е работата. Гледай да не се застояваш много в една поза. На всеки 10-15 мин се раздвижвай(прави въртеливи движения с врата,размърдвай раменете). От мен това.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 8th November 2007, 11:05
zaio_baio zaio_baio не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 5
По подразбиране

благодаря за отговора - при всички случаи ще се опитам поне това да спазвам
__________________
Винаги печеля, освен когато губя, но това не се броИ.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 9th November 2007, 09:59
полин полин не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Пловдив
Мнения: 30
По подразбиране

Аз мога да ти помогна с конкретно упражнение: нарича се активно изправяне на стойката. Заставаш права, краката са леко разтворени, а коленете леко свити. Стягаш и прибираш корема и седалището (корема хлътва, а седалището отива леко напред). Изтегляш раменете назад и надолу, а главата се навежда напред и надолу. При това гърбът остава прав. Извиваш стъпалата в дъга (на пръсти и пети) и задържаш така за няколко секунди. Почини като вдишаш дълбоко няколко пъти и повтори.
Пробвай - на мен това упражнение много ми помогна след бременността, когато гърбът ме болеше почти постоянно.
Освен това докато работиш се раздвижвай - не само врата, а и стъпалата (върти от глзените) против разшрени вени, стягай и отпускай седалището винаги, когато се сетиш, протягай се нагоре с изпънати ръце, завъртай раменете напред и назад.
__________________
www.letsgym.com
Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th November 2007, 16:56
zaio_baio zaio_baio не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 5
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от полин
Аз мога да ти помогна с конкретно упражнение: нарича се активно изправяне на стойката. Заставаш права, краката са леко разтворени, а коленете леко свити. Стягаш и прибираш корема и седалището (корема хлътва, а седалището отива леко напред). Изтегляш раменете назад и надолу, а главата се навежда напред и надолу. При това гърбът остава прав. Извиваш стъпалата в дъга (на пръсти и пети) и задържаш така за няколко секунди. Почини като вдишаш дълбоко няколко пъти и повтори.
Пробвай - на мен това упражнение много ми помогна след бременността, когато гърбът ме болеше почти постоянно.
Освен това докато работиш се раздвижвай - не само врата, а и стъпалата (върти от глзените) против разшрени вени, стягай и отпускай седалището винаги, когато се сетиш, протягай се нагоре с изпънати ръце, завъртай раменете напред и назад.
това непременно ще го пробвам още тази вечер
много благодаря.
__________________
Винаги печеля, освен когато губя, но това не се броИ.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 11th December 2007, 21:45
Аватара на mallina
mallina mallina не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Варна
Мнения: 152
По подразбиране

Хубаво е да правиш понякога "котешки гръб", ако го правиш пред колегите ще те помислят за луда, за това можеш да го правиш като ходиш от време на време до тоалетна (ако има място, разбира се). Прави се горе-долу така: заставаш с леко разкрачени крака, прав гръб и раменете леко назад и започваш да се навеждаш напред (само от кръста). Като достигнеш до долу се изправяш със силно извит гръб, раменете и главата надолу. Повтаря се няколко пъти. Прави се бавно.
Има и друго хубаво упражнение: сядаш все едно на стол с опрян гръб в стената, колената и бедрата да са на 90 градуса, а гърба и кръста колкото се може по-залепени за стената. Стоиш колкото се може повече (докато не те заболят краката). Добре е да повториш 3-5 пъти през кратка почивка.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 17th January 2008, 12:44
westside85 westside85 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2
По подразбиране Тренировки вкъщи

Работната поза. Дългото седене пред компютъра може да породи чувство на неудобство. За да се намали потенциала на физически дискомфорт или травми, трябва работещият да заеме удобна позиция. Тази позиция е свързана с положението на няколко части от тялото:

-> гърба - гърбът трябва леко да опира в облегалката, като работещият се стреми да стои колкото може по-изправен.

-> ръцете - ръцете трябва да бъдат отпуснати, лактите да са прибрани до тялото и успоредни на пода.

-> китките - китките трябва да бъдат в хоризонтално положение при отклонение около 10 градуса нагоре или надолу.

-> краката - бедрата трябва да са в хоризонтално положение или леко наклонени напред. Ходилата да почиват на пода. Може да се използва подложка за краката, но тогава трябва да се регулира височината и на стола.

-> главата - главата трябва да бъде във вертикално положение или леко наведена напред.

-> поза - честата промяна на позата спомага за намаляване на риска. Правенето на малки почивки по време на работа е задължително. Медиците препоръчват на 40 минути активна работа с компютъра 15 минути да се почива.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 24th January 2008, 10:49
Svetulkata Svetulkata не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Град: Burgas
Мнения: 119
По подразбиране

Чувала ли си за гимнастиката на Норбеков?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 29th January 2008, 22:02
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Svetulkata
Чувала ли си за гимнастиката на Норбеков?
Някой може ли да обясни какво представлява Гимнастиката на Норбеков? За гръб ли е само?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: гимнастиказагърба
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:27.