IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 3rd November 2008, 13:26
Аватара на katya_den
katya_den katya_den не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: Пловдив
Мнения: 84
По подразбиране

Здравейте! На 45 години съм и ако съм научила нещо през съзнателния си живот, то е, че не бива да се съобразявам с мнението на другите, или както казва синът ми "да не плащам данък Обществено мнение". Честно казано, не бях се сещала за стълбите, но от утре сутринта започвам - първо 1-2 изкачвания, защото съм адски обездвижена (професия счетоводител), плюс кутия цигари на ден и ако пробягам 20 (словом двадесет) метра, се задъхвам. И без да се съобразявам със съседите. (Жестът от иконката е именно за тях, а не за колегите от форума).
Отговори с цитат
  #12  
Стар 3rd November 2008, 15:32
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Само така На кой етаж си?
Отговори с цитат
  #13  
Стар 4th November 2008, 09:34
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране

Чувала съм, че тичането по стълби и неравни терени изобщо натоварва не толкова мускулите, колкото ставите и не се препоръчва, освен ако ставите не ти трябват особено много. Това ми го е казвал човек, който се е занимавал професионално със спорт дълги години. Всъщност от другаде знам, че именно затова не се препоръчва и човек да претренирва и да си поставя някакви фикс идеи относно начина, по който трябва да изглежда тялото му - прекалените упражнения от една страна заякват мускулите, от друга страна износват ставите. А това май е така, като се има предвид колко много хора тренирали примерно бягане на младини на 40 вече са с болки в коленете и т.н.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 4th November 2008, 09:44
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране

Да, ставите трябва да се пазят, но, надявам се, не предлагаш да се избягва всякакво подобно натоварване?
Отговори с цитат
  #15  
Стар 4th November 2008, 09:55
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mira_sm
Да, ставите трябва да се пазят, но, надявам се, не предлагаш да се избягва всякакво подобно натоварване?
Не, не, ... Аз самата всеки ден правя тренировка във вкъщи и когато времето е хубаво предпочитам да се прибирам пеша след работа. Изобщо не исках да звуча все едно, че рекламирам инвалидни колички за всекидневна употреба ... Но някои видове упражнения не мисля, че са особено смислени и полезни. Всяко нещо, което се прави, трябва да бъде осмислено. А не като - боровинките са полезни, от днес нататък ще ядем от сутрин до вечер боровинки.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 4th November 2008, 09:55
Аватара на katya_den
katya_den katya_den не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: Пловдив
Мнения: 84
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Само така На кой етаж си?
На първия!!! А блокът е на четири етажа (общо 92 стъпала - тази сутрин ги преброих), изкачих ги два пъти и пулсът ми стана 140 удара в минута. За щастие бързо си възстанови нормалния ритъм - за няколко минути.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 4th November 2008, 10:13
Аватара на katya_den
katya_den katya_den не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: Пловдив
Мнения: 84
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от xxxxx
Цитирай:
Първоначално написано от mira_sm
Да, ставите трябва да се пазят, но, надявам се, не предлагаш да се избягва всякакво подобно натоварване?
Не, не, ... Аз самата всеки ден правя тренировка във вкъщи и когато времето е хубаво предпочитам да се прибирам пеша след работа. Изобщо не исках да звуча все едно, че рекламирам инвалидни колички за всекидневна употреба ... Но някои видове упражнения не мисля, че са особено смислени и полезни. Всяко нещо, което се прави, трябва да бъде осмислено. А не като - боровинките са полезни, от днес нататък ще ядем от сутрин до вечер боровинки.
Съгласна съм, но доколкото ми е известно всяко едно движение натоварва ставите. А що се отнася до смислеността - тази сутрин, докато се катерех нагоре, нарочно наблюдавах тялото си и забелязах, че освен бедрата и седалището се стягат и коремните мускули. А едно време преподавателят по физическо ни казваше, че бягянето активира всички мускули, освен коремните.
Може да ви е много смешно, но за мен това си е солидно натоварване
Отговори с цитат
  #18  
Стар 4th November 2008, 11:39
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от katya_den
Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Само така На кой етаж си?
На първия!!! А блокът е на четири етажа (общо 92 стъпала - тази сутрин ги преброих), изкачих ги два пъти и пулсът ми стана 140 удара в минута. За щастие бързо си възстанови нормалния ритъм - за няколко минути.
Хахха, първия етаж - много добре Аз бях на 12тия
АМи давай все така, резултатът бързо се явява, но от самосебе си ще решиш да спреш, защото ще ти стане скучно. Аз след като се катерех така няколко седмици, след това ми писна и започнах да обикалям блока по 4-5 пъти (ама той беше от тези - квадратните и високи блокове, с 1 вход и 2 апартамента на етаж (демек беше доста малък))...
А ставите се натоварват много повече, когато бягаме, особено за жените, защото тогава най-много се натоварва тазо-бедрената става, която е с различен захват при жените и при мъжете и при нас се износва много бързо. При бягане ставите се натоварват динамично и именно това е проблемът, когато караме колело, кростренажор и т.н., ставите се натоварват плавно, няма ударна сила и затова бягането е най-ведно. Въпросът за изкачването на стълби е спорен, зависи как ги качваш. Но така или иначе, едва ли с 1 месец качване и слизане (което е много по-ефективно, ама без качване - няма слизане) ще се прецакат ставите. Все пак не сме професионални спортисти.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 4th November 2008, 19:48
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elsy
а ако тичам на черен път по-добре ли е защото ми се вижда по-лесно;на стадиона тичам 4 и 400 км.,а на черен път 7 км.
За мен това "извратено" тичане . Не знам ти какво виждаш в него, аз виждам силно натоварени стави, а от опит на баща ми знам, че след време се стига до операции и патерици. Разбира се , за всеки си е индивидуално, зависи и фигурата ти, теглото ти, но като цяло общността с която се събирам по време на тренировки е скептично настроена към продължителното тичане, особено ако е редовно.
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #20  
Стар 4th November 2008, 22:40
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Street
Цитирай:
Първоначално написано от elsy
а ако тичам на черен път по-добре ли е защото ми се вижда по-лесно;на стадиона тичам 4 и 400 км.,а на черен път 7 км.
За мен това "извратено" тичане . Не знам ти какво виждаш в него, аз виждам силно натоварени стави, а от опит на баща ми знам, че след време се стига до операции и патерици. Разбира се , за всеки си е индивидуално, зависи и фигурата ти, теглото ти, но като цяло общността с която се събирам по време на тренировки е скептично настроена към продължителното тичане, особено ако е редовно.
Един да ме разбере ясно дотук! :P :P :P По един начин се натоварват мускулите, а по друг начин ставите. За тази цел човек си подбира упражненията, а не прави първото, което му дойде на ум.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Тичанепостълби
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:51.