IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 31st May 2005, 14:05
Mona Lisa Smile
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Спрях цигарите и ужасно напълнях???????????

Моля пишете на кирилица.Здравейте !!!
Аз съм на 24 години, 58 кг., 168 см., работя в офис и нямам възможност за много движение... , лактовегетарианец съм!
Спрях цигарите преди 2 месеца, НЕ промених хранителните си навици, въпреки това се подух като надуваема топка Бях 52 кг. и въпреки, че не са много за височината ми се чувствах добре в тялото си, не бях прекалено слаба но и си имах самочувствие за добре сложена фигура...
Опитите ми за свалянето на килограмите са:
Спиране на хляба
Никакви сладки неща
Упражнение 4-5 пъти седмично, не фитнес а в къщи.
Нищо, нищичко, направо се замислям пак да почна да си пуша, което е ужасно глупаво предвид усилията, които положих за да ги спра!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 31st May 2005, 14:21
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Честно казано тука ще се изкажа неподготвен, понеже не съм добре запознат с влиянието на никотина върху обмяната на веществата и не мога да дам решение за преодоляване на проблема.

Факт е обаче, че има такава зависимост. Почти всички хора отказали цигарите напълняват малко след това. Бих казал обаче, че това е положителна реакция. Организма започва да усвоява по-пълноценно хранителните продукти.В следствие на това би трябвало и да почустваш поне малко по-висок тонус. Което пък е перфектната предпоставка да започнеш да спортуваш. Защото диетата е само половината част от отслабването. Според мен даже, спорта (или аналогичните активности) е по-важната част.

Някак си странно би ми било ако имаш толкова силна воля, че да спрещ цигарите- а да не можеш да започнеш да спортуваш. След като си успяла едното, с повече или по-малко усилия ще успееш и другото.

Тука във форума сме писали доста неща за отслабването, аеробните тренировки, орелефяването... попрочети и след това ако има нещо - питай.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 31st May 2005, 14:31
Mona Lisa Smile
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Здравей,
Благодаря за бързият отговор.
Мисля, че бях писала, че правя упражнения. Нямам време да се занимавам сериозно със спорт в най-добрия случай имам възможност веднъж в седмицата, защото ходя на работа, вечер съм прекалено изморена за каквото и да било а сутрин не мога да отделя повече от 30 мин. (в тези 30 мин. включвам упражнения за корем, дупе, целулит). И пак нищо.........
Отговори с цитат
  #4  
Стар 31st May 2005, 15:42
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Вечер като си уморена, поне можеш да прочетеш какво сме писали в този форум- нали?

Ако го сториш сигурно и другаде ще забележиш, че отслабването и изчистването на тлъстините и стягането на мускулите са 2 различни неща. Да правиш упрежнения за стягане на дупето е едно, да сваляш тегло е друго.

Нужни са ти аеробни, високоинтензивни тренировки. Ако имаш 30 мин сутрин- отдели 20 за тичане. Да не забравяме събота и неделя...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15th June 2005, 00:34
riddicko riddicko не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2004
Мнения: 71
По подразбиране Не е проблема в спирането на цигарите или др.навици

Проблем е наистина на много хора, че напълняват след като откажат някакв навик, не само цигарите. Идва с това, че се търси заместител, което е и грешката.

Но основния проблем е в храненето.
liophy доста добре е подсказал, че основно се намаляват мазнините и се отслабва с аеробни упражнения (бягане, пътечка, кростренажор, велоергометър).

Да се върнем на храненето. Трябва да се намалят въглехидратите до минимум (тестени изделия, сладко, картофи, ориз...), да се увеличат белтъчините (месо, варива, зърнени продукти).

Вечер, задължително избягвайте всякакъв вид виглехидрати!
Но, тренировките във фитнес залата и аеробиката са незаменими.
__________________
всички тайни за фитнеса и отслабването www.tonusa.hit.bg ; e-mail: tonusa@gmail.com
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15th June 2005, 13:07
fibi fibi не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: pleven
Мнения: 37
По подразбиране

Здравейте, тъй-като във форума има доста запознати и интелигентни хора бих искала да попитам дали някой може да ми разясни ефекта от цигарите и кафето, както и дали има негативен резултат консумацията им на едно върху организма като цяло. Обичам да спортувам, правя упражнения почни всеки ден, опитвам се да се храня здравословно като изключвам от менюто си шоколад, сладко под каквато и да е форма, тестени изделия, разбира се консумирам ги от време на време, освен това не пия газирани напитки изобщо, та ми беше интерестно да науча повече за цигарите и кафето, тъй-като си ги обичам и двете. Благодаря предварително
А и още нещо, значи висока съм 168 и съм 49кг. от както спрях да ям вси4ките изброени по-горе и да правя упражнения свалих 4 кг за доста време., преди бях 53кг.. обаче проблема е в това 4е слабея предимно от краста нагоре и почти не от кръста надолу, т.е. вече почти си загубих формите ако мога така да се изразя, за6то става така някои 6те ми обясни ли, според мен това е ген, ина4е няма какво друго да е....thanks
__________________
всеки може, стига да иска!!!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 15th June 2005, 15:46
dehol dehol не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 21
По подразбиране

"Спрях цигарите и ужасно напълнях???????????"

ми не ги спирай
__________________
По-добре 2 литра PEPSI,от колкото 1.6 литра Хонда!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 25th June 2005, 01:18
Karmen Karmen не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4
По подразбиране

Имам чувството, че няма човек, койте спрял цигарите и не е наддал. Аз попадам в тази група - качих 6 килограма, а отгоре на всичко пак пропуших, след което ги смъкнах за 2 месеца. Но всеки един, който го е правил ми е казвал, че е качил около 5-7 килограма, които после трудно се свалят. Както каза един приятел тогава - "А сега, земи ги откажи пак, та да качиш още 6 отгоре и да станеш като динозавър огромна". Шегата настрана и без да агитирам за някаква измислена и абсурдна полза от цигарите, но ми се струва, че в периода след отказването човек много трудно може да остане строен, защото си е огромно изпитание на волята едновременно да не пушиш и да стоиш гладен Така че избираш по - малкото зло, което естствено зависи от гледната точка.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 27th June 2005, 15:38
pepa pepa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2005
Град: Plovdiv
Мнения: 27
По подразбиране

здравей karmen, права си за качването след спиране на цигари и огромните усилия и воля които се искат не само за да не пропушиш пак а и за да си въвърнеш формата.

аз ги отказах преди 7 :P месеца като от момента на отказването започнах 5 или 6 дни в седмицата на фитнес или аеробика и контролирано балансирано хранене без сладко и мазно и резултата беше:
пърите 2 месеца качване 6 кг.
вторите два месеца задържане на теглото
третите два месеца сваляне на 5 кг :P

сега: старите кг но изглеждайки много по добре от началото,.



вярно иска се много амо много воля но няма непостижими резултати.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 1st July 2005, 16:32
miki_miki miki_miki не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: София
Мнения: 24
По подразбиране Re: Спрях цигарите и ужасно напълнях???????????

Цитирай:
Първоначално написано от Mona Lisa Smile
Моля пишете на кирилица.Здравейте !!!
Аз съм на 24 години, 58 кг., 168 см., работя в офис и нямам възможност за много движение... , лактовегетарианец съм!
Спрях цигарите преди 2 месеца, НЕ промених хранителните си навици, въпреки това се подух като надуваема топка Бях 52 кг. и въпреки, че не са много за височината ми се чувствах добре в тялото си, не бях прекалено слаба но и си имах самочувствие за добре сложена фигура...
Опитите ми за свалянето на килограмите са:
Спиране на хляба
Никакви сладки неща
Упражнение 4-5 пъти седмично, не фитнес а в къщи.
Нищо, нищичко, направо се замислям пак да почна да си пуша, което е ужасно глупаво предвид усилията, които положих за да ги спра!
Ми цигарите наистина са мн вредни и добре си ги спряла но отделаи повече време за тренировки и за хранене хранисе бавно и спокоино не бързаи много и милсля че това ще ти помогне!!!
__________________
Прави каквото мислиш че е наи добре!!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Спряхцигаритеужаснонапълнях
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:57.