IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #221  
Стар 30th May 2007, 20:33
riddick riddick не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 337
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Yansi
ами аз заради това писах ,че е относително и индивидуално.
а и не ги смятах, защото аз с проценти не боравя когато си правя режим предпочитам да смятам грамове
а иначе се въртят около15%- 20% под тази норма се пада за ден-два-пет, все пак трябва да има сила за тренировките.
при нвд се играе много с въглехидратите, но пак казвам ,че е строго индивидуално.
Има нещо такова, аз знам че само един път в седмицата се позволява да му поотпуснеш края. Ама това е вече състезателен културизъм (там сила идва и от други sources ), така че ако говорим за "простолюдието" съм склонен да се съглася
Отговори с цитат
  #222  
Стар 30th May 2007, 20:46
Yansi Yansi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 1 397
Изпратете съобщение чрез ICQ до Yansi
По подразбиране

Kато спомена културисти ,та се сетих ,че винаги ми е било любопитно кои от тях в състезателен или предсъстезателен период се хранят на принципа на ВМ-НВД и има ли такива?
__________________
за някои болката е спирка, за други е път без край...
Отговори с цитат
  #223  
Стар 30th May 2007, 21:02
riddick riddick не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 337
По подразбиране

Е как точно любимата ми (заедно с хр. режими) тема успя да уцелиш

На въпроса, основния (няма такова нещо като състезателен) период се характеризира главно с една дума - ядене и то много, много ядене. Тука неведета-меведета нема, яко carbs и протеин, баце . Има културисти стигащи до 140-150 кг. в основен, че и повече (зависи от ръста).

Предсъстезателния период (обикновено НВД) го обсъждаме 9 страници вече, който иска да чете
Отговори с цитат
  #224  
Стар 30th May 2007, 21:10
Yansi Yansi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 1 397
Изпратете съобщение чрез ICQ до Yansi
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от riddick
Предсъстезателния период (обикновено НВД) го обсъждаме 9 страници вече, който иска да чете
Е това исках да прочета
__________________
за някои болката е спирка, за други е път без край...
Отговори с цитат
  #225  
Стар 31st May 2007, 08:10
jedira jedira не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: sofia
Мнения: 410
По подразбиране

Я,колко се е изписало,браво на всички! Много хубава тема стана!И много полезна!Я и аз да поразпитам още за НВД,доста се е изписало в различните форуми за него,но все пак...В класическото НВД позволените въглехидрати на ден се равняваха на 4 листа зелена салата или греша?Апо,ти как се храниш,само белтъчини ли ядеш или и някакви зеленчуци,остават само месото ,сиренето и яйцата,(за плодовете,че са изключени напълно ми е ясно),обаче включваш ли и салати?(за краставици и домати не смея и да питам,защото знам,че имат повече въглехидрати)
Отговори с цитат
  #226  
Стар 31st May 2007, 08:58
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Аз се храня почти 5 години на НВД, с въглехидрати под 15%. Ама като кача мазнините, качвам и килограмите, та и аз като Янси предпочитам по-умерените мазнини.
Отговори с цитат
  #227  
Стар 31st May 2007, 09:13
riddick riddick не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 337
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jedira
Я,колко се е изписало,браво на всички! Много хубава тема стана!И много полезна!Я и аз да поразпитам още за НВД,доста се е изписало в различните форуми за него,но все пак...В класическото НВД позволените въглехидрати на ден се равняваха на 4 листа зелена салата или греша?Апо,ти как се храниш,само белтъчини ли ядеш или и някакви зеленчуци,остават само месото ,сиренето и яйцата,(за плодовете,че са изключени напълно ми е ясно),обаче включваш ли и салати?(за краставици и домати не смея и да питам,защото знам,че имат повече въглехидрати)
В класическото НВД въглехидратите са по 1 гр за килограм телесно тегло. Примерно, ако тежиш 50 кг можеш да хапваш около 300 гр картофи на ден, като с това приключваш с въглехидратите за деня (и задължително преди обяд). Зеленчуковите салати са не просто позволени, а задължителни.
Отговори с цитат
  #228  
Стар 31st May 2007, 09:41
jedira jedira не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: sofia
Мнения: 410
По подразбиране

Много благодаря за бързия отговор,честно казано точно това ми се искаше да чуя,картофи,разбира се,няма да хапвам ,обаче мисля да наблегна на шопската салата,щом може
Отговори с цитат
  #229  
Стар 31st May 2007, 09:51
riddick riddick не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 337
По подразбиране

Хубаво е все пак да хапваш някакви въглехидрати, че иначе съвсем ще останеш без енергия
Отговори с цитат
  #230  
Стар 31st May 2007, 09:59
Yansi Yansi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 1 397
Изпратете съобщение чрез ICQ до Yansi
По подразбиране

jedira, тия салати изобщо не ги брой хапвай си и картофи или пък ориз ,пълнозърнести макарони също може.Ако се лишаваш съвсем от въглехидрати после се стига до йо-йо , както riddick ти е написал до обяд ,някъде до към 14.00(примерно, зависи в колко ставаш) трябва да си поела и такива храни.
__________________
за някои болката е спирка, за други е път без край...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: задни
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:05.