IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 2nd March 2011, 23:40
FunnyFlower FunnyFlower не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5
По подразбиране

Аз лично съм много доволна от Clearpores. Много добра система за изистване на акнето от вътре навън, което при мен беше задължително. Вече просто се отървах от този проблем
Отговори с цитат
  #32  
Стар 1st November 2011, 15:07
ive ive не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 9
По подразбиране

ClearPores на коя фирма?
__________________
„Хубаво е човек да има крайна цел, към която да върви, но важното в крайна сметка си остава пътуването.“
Отговори с цитат
  #33  
Стар 5th November 2011, 14:50
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Да спомена нещо и аз, разбира се ако искате и мнението на един мъж.

Всички знаете, че за появата на акнето има ред причини, които не са само на хормонална основа. И аз като повечето съм пробвал какво ли не, но при мен проблема си е чисто вътрешен. След известно време прекарано с опити върху самия мен установих някои неща, които ще Ви споделя.

Мляко и млечни продукти:

Като изключим това, че някои хора са си просто алергични към млякото има една много голяма истина - ние НЕ употребяваме истинско мляко и млечни продукти, а е много спорен момента с уж високото количество на калция! Истината е, че кравите в днешно време се блъскат с антибиотици и хормонални продукти, с цел по-високото и то свръхпроизводство на мляко. Мислите ли, че приемате истинско прясно мляко след като една нормална крава отглеждана на село дава максимум пролетта 20 литра на ден, а една крава в кравеферма 50 литра на ден и то без да е помирисала зелена тревица? Същите тези крави живеят средно по 4 години, след което поради това, че не могат да дават повече мляко отиват по кланиците!
2 месеца минаха откакто спрях всякакви млечни продукти - кисело, прясно мляко, сирене, кашкавал. Положението адски много се подобри. Вече не ми излизат подкожните пъпки, които знаете, че хем са упорити, хем и болезнени.

Дейли витамини:

Принципно идеята ми беше да си набавя необходимите витамини и минерали, заради фитнеса и заради лошата храна, която приемаме в днешно време, но с изненада констатирах, че акнето се повлиява много добре. За витамините поне според мен е добре да комбинирате от няколко фирми, като е важно съдържанието на Цинк да е по-височко. Можете да проверите защо е важен цинка за кожата, за ноктите и косата. Някъде бях чел, че дневното количество Цинк е между 15 и 30 мгр.

Сладко, храни с висок гликемичен индекс:

Не знам до колко е вярно това за сладкото, но от моя личен опит се убедих във връзката му с акнето. Преди месец пробвах т.н. "Инсулиново напомпване" - хапване на малко количество сладко ( при мен една лъжица мед) след тренировка с идеята да повишиш нивото на кръвната захар, което да стимулира допълнително отделяне на инсулин от организма, за по-бързото превозване на протеина към мускулите. Ефект наистина има, поне аз го усещах. Но! На втората седмица пъпките се върнаха! Поразрових се из нета и намерих интересна информация. Не е доказано дали самото сладко или инсулина влияе на акнето, но е доказано, че приемането на храни с висок гликемичен индекс се отразява зле върху общото състояние на акнето. Аз поне си го обяснявам така, че поддържането на високи нива на инсулин в организма помага на бактериите, причиняващи акне да се размножават, тъй като инсулина се явява като един вид катализатор на обменните процеси в организма. Не знам до колко съм прав, но е факт, че след като спрях и меда акнето завяхна.

Общо взето при МЕН значително подобрение се забеляза след като спрях млечните продукти, храните с висок гликемичен индекс и приемането на дейли витамини.

Разбира се ежедневните грижи за кожата са си необходими и не бива да ги оставяме на заден план, но описаните неща за мен са основата на борбата с акнето.
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!

Последно редактирано от Reason : 5th November 2011 на 15:53
Отговори с цитат
  #34  
Стар 6th May 2012, 10:30
denica_1222 denica_1222 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2012
Мнения: 1
По подразбиране

И моята история е обичайната.Дълги години борба с акнето и използване на препарати за хиляди левове.Още по лошото при мене е,че съм на 36 години и това гадно аке не искаше да се махне от самосебе си дори. Нямах доверие вече на никакви лекарства след дългия и злощастен опит. Предлагат се толкова много медикаменти-какво да избере човек?Беше ми писнало да съм опитна мишка. Много съм се ровила в нета-изчела съм всички форуми и съм общувала с много хора. Исках нещо изпробвано,което наистина със сигорност да помага.Свързаха ме с един народен лечител.И всичко приклучи.След години лутане и страдания и страшно много комплекси този човечец успя да ме излекува с неговия крем.
Сайта на лечителя е http://www.bilkarqt.somee.com/ Много хубави и полезни работи пише там.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 17th May 2012, 08:46
atlantik atlantik не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2012
Мнения: 2
По подразбиране КАК ДА СЕ ПРЕБОРИМ С АКНЕТО И МАЗНАТА КОЖА ?

КАК ДА СЕ ПРЕБОРИМ С АКНЕТО И МАЗНАТА КОЖА ?





Очевидно,продуктите базирани на кремове и лосиони с които е залята търговската

мрежа не постигат необходимия ефект.За съжаление,в последното столетие съвремен- ната фармация не можа да предложи нищо по добро.В такъв случай би трябвало да се

проучи какво предлага хомеопатията и народната медицина.Това и направих.След многогодишни проучвания успях да се добера до рецептата на индианците от Южна

Америка /Гватемала/,които генетично са обременени с проблемна кожа на лицето.И

както често се случва,гениалните открития се оказват много елементарни и евтини.

Трябва да сме безкрайно благодарни на Майката Природа за решенията,които ни дава!

Това е една минерална пудра,която се добива от седименти на строго ограничени

места,притежаваща много особен химичен състав,изключително богата на специфични

минерали и соли,благодарение на които се получава невероятния терапевтичен ефект.

Не бива да се пропуска,че местното население са потомци на маите-една от най-вели-

ките древни цивилизации и въпросното лечебно средство е изпробвано и доказано може би с хилядолетия.Пудрата се рафинира и опакова от фармацевтична компания и

се предлага на пазара в специфични дрогерии за хомеопатични препарати.

За съжаление,аз не мога да я предлагам /поне засега/ в оригиналните опаковки,тъй

като веднага ще бъда „прескочен” от мощни крадци на идеи и многогодишният ми труд

ще отиде на вятъра,както междувпрочем неведнъж ми се е случвало.

За да разсея съмненията,които мнозина пациенти ще проявят,прелагам на желае-щите безплатни мостри с указания за приложение.

Заявки приемам на E mail: pop_k@abv.bg Консултации: 0889411792/0894299162

Крум Попов
Отговори с цитат
  #36  
Стар 20th November 2012, 11:10
kokona26 kokona26 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 153
По подразбиране

Аз използвам продуктите на Мурад от серията против акне и съм много доволна. Използвам почистващия тоники и Oil-Control Mattifier SPF 15 и съм много доволна. Чувала съм добри отзиви и за серията Diacneal на Авен
Отговори с цитат
  #37  
Стар 22nd November 2012, 01:29
Lilya Lilya не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2012
Мнения: 23
По подразбиране

а някой използва ли кремове с Ретин А..?
Отговори с цитат
  #38  
Стар 22nd November 2012, 21:37
sea_breeze sea_breeze не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 42
По подразбиране

Аз лично винаги следвам трите много важни стъпки измиване, тонизиране и овлажняване сутрин и вечер. Задължително измивам с много лек и нежен сапун, след което също задължително нанасям тоник, след което нанасям хидратиращ крем, при мене подейства защото забелязвам много по-малко черни точки по лицето си от преди и по-малко пъпки и също много важно е да внимаваме какви храни консумираме, плюс ежедневното набавяне на витамин С за красива кожа и пиене на вода Подейства при мене опитайте и вие
Отговори с цитат
  #39  
Стар 15th January 2013, 15:44
ElenaMileva ElenaMileva не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2012
Мнения: 109
По подразбиране

Използвам серията за проблемна кожа на La Roche-Posay Effaclar - почистващ гел, тоник и успокояващ крем.

Последно редактирано от el1nor : 16th January 2013 на 22:39
Отговори с цитат
  #40  
Стар 16th January 2013, 12:39
monita191 monita191 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 90
По подразбиране

Аз лично нямам проблеми с кожата, но моя приятелка страда от акне и е много доволна от използването на Тироксил.

Все пак е необходимо да се направи консултация и с дерматолог за да се установи какви са точно причините за този кожен проблем.

Последно редактирано от el1nor : 16th January 2013 на 22:40
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: АкнеАуткремлосиони
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:51.