IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 31st January 2011, 15:22
Аватара на Mad Dog
Mad Dog Mad Dog не е на линия
Senior Member
ПотребителВетеран
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: Sofia
Мнения: 490
По подразбиране

За увеличаване продължителността на човешкият живот ще е достатъчно да почнат да клонират органи.... което се очаква да стане към 2020 .Тогава ще сме като кола за която бол резервни части.... Нано роботи пък ще ни ремонтират отвътре.... Само мозъци няма да могат да почнат да клонират така че - пазете си нервите.
__________________
Yea, though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil, for I am the baddest mother fucker in the God damn valley !!!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 31st January 2011, 15:33
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

С нано-технологията вече се правят експерименти за самоизграждане на органи, но това е в случай на загуба на орган или повреда, която да налага замяната му с нов.
Относно стареенето най-голямо значение има ДНК-то и способността на тъканите да регенерират (което все още не е възможно) - в резултат на вредната среда неминуемо ДНК-то се поврежда и изражда.
Има една теория, че ако организма има достатъчно ресурс може да си саморемонтира ДНК-то, но за съжаление организма е доста зает с това да оцелява и то в кофти среда.
Имаше някакво вещество, което се намира в червеното грозде /вино, което действа по-този начин, но не помня наименованието...
Идеята е че ако успеят да направят лекарство, което да го съдържа в 100-ци пъти повече, това би помогнало да се забави стареенето.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 31st January 2011, 15:48
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chaoslady
Това е така, но теоретично. Дядо ми, Бог да го прости, пушеше по кутия "Арда без филтър" на ден, пиеше си ракията от сутринта и доживя до 84 години. Другия ми дядо, също Бог да го прости, почина на 70, никога не е пушил през живота си, пийваше рядко, само по празници. Също така се сещам за непушачки, които изглеждат много състарени на 30, и за пушачки които на 40 нямат никакви бръчки. Обяснявам си го с гена. Значи, за да бъде обратимо стареенето, гените трябва да се модифицират. Лично аз съм против да се върви срещу законите на природата. Но кой ли ме пита...
Дамммм...генът почти винаги пръв си казва думата...Колкото и да е съхранен външно човек - отвътре може да е торба с лайна, знаеш ли... Къвто и режим на хранене, дишане, движение и т.н. да е спазвал - в даден момент всички процеси в тялото му започват да поизостават; от елементарни неща се възстановява по-трудно; едно движение в повече му коства доста повече сили; един разтърсващ момент в този етап от живота е незнам си какъв шок за сърцето, за мозъка и пр. Божа работа...Жив пример за това са прабаба ми и прадядо ми....здрави, прави, жизнени, живееха си на село, гледаха си зеленчуците и животните на двора, баба Ката си замина на 94, дядо ми Тодор я последва от мъка на 96, няколко месеца след нея....ако тя не си беше отишла - знаеш ли, можеше да прехвърлят сто-те....
И аз не смятам, че трябва да се пречи на природата; темата с зълголетието е интересна повече на възрастните хора...всички започват яко да се спичат като започнат да измират комшиите им, съученици, връстници...Нормално, страхът от смъртта....Но какво...се едно на 150 няма да го има пак ли...?

За тия, дет са решили да живеят по 100+ години о ня ден попаднах на някаква тибетска рецепта за дълголетие, копвам я:Ето рецептата за вечна младост:
300 г чесън се измива и почиства, нарязва се на ситно и се смачква с дървена лъжица. Претеглят се 200 г от тази маса, като се взема отдолу, където има повече сок, поставят се в стъклен съд, заливат се с 200 г спирт и тази маса се затваря плътно. Остава на тъмно и прохладно място 10 денонощия, след което се прецежда през няколко слоя марля, изстисква се и се оставя да отлежи 2-3 дни. Настойката се пие със студено прясно мляко (по 50 мл на прием) три пъти на ден, 20 минути преди ядене по следната схема.
Първият ден преди закуска — 1 капка, на обяд — 2 капки, на вечеря — 3 капки. Следващите дни дозата се увеличава с по 1 капка при всеки прием. На петия ден преди вечеря и сутринта на шестия ден се вземат по 15 капки, след което започвате да намалявате с по 1 капка на прием и на 10-ия ден вечерта пиете само 1 капка. От 11-ия ден се пият по 25 капки с мляко три пъти на ден преди ядене, докато свърши цялото количество. Подобен курс се повтаря след не по-рано от пет години.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 31st January 2011, 15:53
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline

...генът почти винаги пръв си казва думата...
наистина генът има огромно значение!

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline
... баба Ката си замина на 94, дядо ми Тодор я последва от мъка на 96, няколко месеца след нея....ако тя не си беше отишла - знаеш ли, можеше да прехвърлят сто-те....
има много примери за това, когато са живели 40-50 години с единия си отиде, другия не намира смисъл да живее - много е тъжно!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 31st January 2011, 16:04
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline
За тия, дет са решили да живеят по 100+ години о ня ден попаднах на някаква тибетска рецепта за дълголетие, копвам я:Ето рецептата за вечна младост:
300 г чесън се измива и почиства, нарязва се на ситно и се смачква с дървена лъжица. Претеглят се 200 г от тази маса, като се взема отдолу, където има повече сок, поставят се в стъклен съд, заливат се с 200 г спирт и тази маса се затваря плътно. Остава на тъмно и прохладно място 10 денонощия, след което се прецежда през няколко слоя марля, изстисква се и се оставя да отлежи 2-3 дни. Настойката се пие със студено прясно мляко (по 50 мл на прием) три пъти на ден, 20 минути преди ядене по следната схема.
Първият ден преди закуска — 1 капка, на обяд — 2 капки, на вечеря — 3 капки. Следващите дни дозата се увеличава с по 1 капка при всеки прием. На петия ден преди вечеря и сутринта на шестия ден се вземат по 15 капки, след което започвате да намалявате с по 1 капка на прием и на 10-ия ден вечерта пиете само 1 капка. От 11-ия ден се пият по 25 капки с мляко три пъти на ден преди ядене, докато свърши цялото количество. Подобен курс се повтаря след не по-рано от пет години.
Според йога-учителката ми тази рецепта е многооо по-хард (оригинала и) Около 700-900 гр спирт и толкоз чесън ииии не спираш до 25 капки, а увеличаваш докато не свърши т.е. до към 200-та капки Интересно ми е след 1-вия месец, когато някой добър чичко полицай ме провери на дрегер... с този спирт ...после ходи му обяснявай, че пиеш чесън и спирт за дълголетие
btw с чесъна шега не бива.. многоо е добър
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #16  
Стар 31st January 2011, 16:13
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MILI
Около 700-900 гр спирт и толкоз чесън ииии не спираш до 25 капки, а увеличаваш докато не свърши т.е. до към 200-та капки Интересно ми е след 1-вия месец, когато някой добър чичко полицай ме провери на дрегер... с този спирт ...после ходи му обяснявай, че пиеш чесън и спирт за дълголетие
btw с чесъна шега не бива.. многоо е добър
Хахаха...и жалко, че няма да разберем действа ли, щот тия дето не сме я правили ще сме измрели вероятно...
Отговори с цитат
  #17  
Стар 31st January 2011, 16:19
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Дали ще бъде 45, 67 или 99+...има нещо като индикация когато му дойде края. Обикновенно около час преди събитието.
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #18  
Стар 31st January 2011, 16:28
Аватара на Radio Erevan
Radio Erevan Radio Erevan не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 330
По подразбиране

Аз почти съм я бил нацелил тази рецепта. Само не знаех за чесъна.
__________________
Aut Viam Inveniam Aut Faciam
Отговори с цитат
  #19  
Стар 31st January 2011, 16:32
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Дали някой е пробвал с формалин? - действа ли консервиращо на живи тъкани.
Алкохола за сега само забавя реакции и размисли
Отговори с цитат
  #20  
Стар 31st January 2011, 17:24
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

начи смятай на кеос дядото без ардата и ракията колко е щял да живее, дори не разбирам смисъла на дискусията, алкохола, цигарите и холестерола нямат никъв ефект върху организма или какво?
Освен тва не започнах тема за "вечно стари" хора, Леон Бота е бил стар на 14 и тва не е генетично заложено.
Генът и значението му едва ли са чак пък толкова фундаментални, адски се дразня на разни дебелаци, които ми обясняват, че виждаш ли тва било ген и НЯМА КАК да отслабнат, все едно в аушвиц е имало дебели. Всичките примери които давате и предстои да дадете не са починали от старост или щото им е дошло времето, или щото някой си е слезнал от небето и ги е взел, а с конкретна причина.
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: случайниразмисли
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:30.