IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 20th March 2006, 14:20
kocco kocco не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 35
По подразбиране Спиране на оплешивяването?

Коста си ми е хубва ,но е много рядка, а баща ми е напълно плешив.Плешивоста се предава по ген смисал щом бащата е плешив почти е сигурно и за сина.Чувал съм че ако си бръснеш коста 0 номер помага от оплешивяване и я згастява. Вярно ли е това и знаете ли други методи против оплешивяване ??
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20th March 2006, 14:31
Krischana Krischana не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Plovdiv
Мнения: 29
По подразбиране

Съжалявам, че ще те разочаровам, но не - не помага бръсненето. Свекърва ми има същия проблем, което при жена е много по-гадно.Пробва какво ли не. Знам само за един циганин в Чирпан, който препоръчва билки, но на нея и каза, че е прекалено късно и няма смисъл да и взима парите - честен циганин. Съпругът ми е със същия генетичен проблем - непрекъснато се бръсне нула номер - сори не помага.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 21st March 2006, 16:14
kocco kocco не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 35
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Krischana
Съжалявам, че ще те разочаровам, но не - не помага бръсненето. Свекърва ми има същия проблем, което при жена е много по-гадно.Пробва какво ли не. Знам само за един циганин в Чирпан, който препоръчва билки, но на нея и каза, че е прекалено късно и няма смисъл да и взима парите - честен циганин. Съпругът ми е със същия генетичен проблем - непрекъснато се бръсне нула номер - сори не помага.
Сори и аз за съпруга ти и за свекърва ти, методи има просто питам някой да ли знае изпитани такива.Сори пак
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23rd March 2006, 14:42
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Всичко зависи от мъжете от рода на майката..Ако те са плешиви честито и на тебе..ти също ще си.Баща ти няма нищо общо с гена за плешивост...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 5th May 2006, 17:43
summer_jam summer_jam не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 25
По подразбиране

Здравеите аз съм на 20 години.Бащата ма майка ми е плешив,зна4и ако разбирам правилно и аз ще съм плешив Кажете има ли на4ин да го избегна
Отговори с цитат
  #6  
Стар 5th May 2006, 17:57
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Без да съм особено компетентен по въпроса, съм чувал че по-силният и определящ ген е на бащата.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 5th May 2006, 18:03
summer_jam summer_jam не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 25
По подразбиране

Здравей,

Най-интересното в слу4ая е 4е и бащата на баща ми е плешив Затова ми е интересно има ли спасение някакво
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10th May 2006, 15:33
tina tina не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 561
По подразбиране Re: Спиране на оплешивяването?

Цитирай:
Първоначално написано от kocco
Коста си ми е хубва ,но е много рядка, а баща ми е напълно плешив.Плешивоста се предава по ген смисал щом бащата е плешив почти е сигурно и за сина.Чувал съм че ако си бръснеш коста 0 номер помага от оплешивяване и я згастява. Вярно ли е това и знаете ли други методи против оплешивяване ??

Здравей!Виж сега тук вече прекалено много трябва да навлезем в генетиката,за да се изчисли каква е вероятността,за да оплешивееш и ти,защото може пък да не си взел гените за плешивост от баща ти,а ако например дядо ти не е плешив, вероятно е и ти да не си....просто те са много задълбочени изчисления и е нужна информация за близките ти и по майчина и по бащина линия.Не става лесно.
Що се отнася до това дали ако се обръснеш нула номер,при условие,че си предразположен към оплешивяване и вече е факт,съжалявам,но това не е решение и даже може да задълбочи проблема.
Защо не отидеш на дерматолог и не се посъветваш какво да вземеш?Аз специално мога да ти препоръчам шампоан+ампули,които се втриват в косата-->"Pregaine".Писах за него наскоро в една от темите по-долу тук.В краен случай решение е присаждане на коса(Иво Танев от "Треска за злато" би могъл да стане рекламно лице на присаждането,защото той е прибягнал до тази процедура преди време).
Специално шампоана+ампулите знам,че са много ефикасни,защото мъжът на една позната лекарка ги използва със същата цел.Ако искаш пробвай
Отговори с цитат
  #9  
Стар 11th May 2006, 20:34
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Генетиката го е открила много отдавна....ОПРЕДЕЛЯЩ Е МАЙЧИНИЯТ ГЕН ЗА КОСАТА!Ако има плешиви МЪЖЕ от страната на майката,ВЕРОЯТНОСТА да оплешивее сина й е голяма,не е задължително,защото може да има и мъж от нейна страна с хубава гъста коса...Това е Нема по-силни и по-слаби гени,в смисъл баща/майка....
Вече за това оплешивяване лек,освен присаждане НЯМА!Ако става въпрос за изтощена коса,по -вероятно е някоя от мацките във форума да знае 10 пъти повече от мене за решаване на подобен проблем,с оглед на това ,че ходи на фризъор,интересува се и т.н. :P
Ако става въпрос за друг тип оплешивяване(оредяване)мож е да се повлияе,но се нуждае от намеса на дерматолог,или козметично студио..

Да знаете ,че космите са много упорита гад и ако опадат сами трудно се оправят....Косата ораства след 5-6 месеца след лъчетереапия,която назначават при лечение на тумори,а ние се надяваме да се обезкосмиме с лазер или нещо подобно и то
трайно....
Отговори с цитат
  #10  
Стар 18th June 2008, 06:53
bom8 bom8 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 3
По подразбиране някой знае ли каде ж пловдив присаждат коса

някой знае ли каде ж пловдив присаждат коса
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Спираненаоплешивяването
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:53.