IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 25th May 2006, 13:41
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Представи си, че това го знам от ГИНЕКОЛОГ, а не си спомням да съм писала някъде каквото и да е за домашен сапун
Отговори с цитат
  #22  
Стар 25th May 2006, 13:47
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Освен това ТИ си тази, която първа заговори за експерименти с лайка,оцет и не знам какво си! Не знам колко си запозната, но понякога, ако има раничка или друга инфекция може де се повъши нивото на естествената флора. Тогава се препоръчва алкализиране. Освен това има не знам колко най-различни щамове гъбички, причинителите им са наи-различни и лечението също. А че човешкото тяло е с кисело pH всеки го знае, не само половите органи.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 25th May 2006, 13:47
Truth Truth не е на линия
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 104
По подразбиране

Млечната киселина не алкализира средата, а я подкиселява. Тя е активната съставка в Лактацид Фемина, благодарение именно на която този препарат претендира да има предпазващо/лекуващо действие срещу гъбички.

Ето тук има малко инфо: http://www.lactacydfemina.co.uk/b.htm

Ето извадка:

The protective role of lactic acid

The secret of Lactacyd Femina is lactic acid.
Your vagina produces lactic acid naturally. It helps maintain your natural pH balance, providing a defence against irritation, itching, soreness and infection.

That’s why Lactacyd Femina, which contains lactic acid, brings you natural protection from sources of intimate irritation by helping to control the pH balance of the vaginal area.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 25th May 2006, 13:48
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Ами то и в стомаха има концентрирана солна киселина ама не я пиеш, нали?
Отговори с цитат
  #25  
Стар 25th May 2006, 14:02
Truth Truth не е на линия
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 104
По подразбиране

Верита, не мога на места да схвана логиката ти, а и нещата, които казваш, не са съвсем така.

Освен това, за разправии определено нямам време.

Не мисля, че с нещо ти застрашавам пълната свобода да се миеш с каквото си пожелаеш..

Усмивки
Отговори с цитат
  #26  
Стар 25th May 2006, 14:13
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране Re: ........

Цитирай:
Първоначално написано от Truth
Сещам се, че една приятелка казваше, че не ползва нищо друго за измиване, освен чай от лайка с малко ябълков оцет и щипка боракс. .
Сега схвана ли? И сега ти ми покажи къде съм писала, че се мия с нещо такова измислено? Просто потвърдих мнението на MISSY, че оцета може да предизвика развитие на гъбички!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 25th May 2006, 14:23
Truth Truth не е на линия
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 104
По подразбиране

Верита..

Ябълковият оцет не само че не може да предизвика гъбички, скъпа, а дори ги лекува, както би могла сама да разбереш от написаното.

За твое собствено успокоение и удоволствие обаче ще изтрия "измислената" рецепта, така че да няма опасност който и да било да хване гъбички от нея...
Отговори с цитат
  #28  
Стар 25th May 2006, 14:36
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Повече няма да коментирам. Само ще повторя още веднъж, че оцета е кисел ако има гъбички може да направи средата още по-благодатна за тях освен това оцета сам по себе си пак си е ферментирал благодарение на микроорганизми, но да приемем, че те не са "онези" гъбички... И знам от гинеколог, а не от себе си или някой друг немедицински служител, че се препоръчва алкализиране (НЕ вагинални промивки, ако случайно си помисли това) ако нивото на "онези" гъбички се е повишило. Както и да е, аз вече няма какво да кажа, не ми се спори Но ако има лекар из форума ще е добре да ни посъветва
Отговори с цитат
  #29  
Стар 25th May 2006, 14:40
Truth Truth не е на линия
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 104
По подразбиране

Ти не видя ли, че изтрих рецептата?

Не разбирам какво още ти трябва?
Отговори с цитат
  #30  
Стар 25th May 2006, 19:53
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране

И тук ще кажа това, което казах в темата за интимния душ.

Течаща вода. И това е. Нищо повече. Всичко друго е измишльотина. Съгласна съм само за лечебни препарати, които да са предписани от лекар.

Дали трявба да се алкализира средата, да се подкисели, подслади или овкуси по някакъв друг начин, решава само ЛЕКАР. А не комшийката.

Дишайте спокойно, никой няма да ви помисли за нечистоплътни, ако не ползвате гел, кърпички и душ на всяко миене. Ако ви помислят, толкова по-зле за тях.

Мислете с главите си.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ИнформацияЗаИнтименГел
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:15.