IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 20th May 2009, 11:52
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране Дневник на диетата South Beach

Диетата “Саут Бийч” (“South Beach”) е надежден план за бързо и здравословно отслабване. Диетичния план е измислен и формулиран от д-р Артур Агaтсън. Името на диетата (в превод “Южния плаж”, б.ред.)изяснява за какво става дума, особено за онези американци, които знаят, че на “Саут Бийч” - това е място във Флорида, може да се срещнат само хора с атлетични и красиви фигури. Диетата се приема като конкурента на популярните идеи на д-р Аткинс.

Диетата на Южния плаж не е ниско-въглехидратна, не е също и ниско-маслена (за разлика от тази на д-р Аткинс, който драстично ограничава приема на въглехидрати). Диетата на Южния плаж ви учи как да разчитате на правилните въглехидрати и мазнини и ви дава възможност да живеете щастливо без лошите въглехидрати и мазнини. Ето как работи:


Фаза 1: Пропъждане на вашия ненаситен апетит
Фаза 2: Отново приемане на въглехидрати
Фаза 3: Диетата, като начин на живот

Фаза 1: Пропъждане на вашия ненаситен апетит

Какво трябва да ядете по време на първата фаза, ще ядете нормално големи порции месо - пилешко, пуешко или морски продукти. Ще можете да похапвате също различни видове зеленчуци, яйца, сирене или ядки. На воля яжте и салати с дресинг от олио. Ще приемате три пъти на ден балансирани ястия, докато вашият глад бъде задоволен изцяло.

Нищо няма да разклати основите на вашия план за отслабване повече от тежкото усещане, че се нуждаете от повече храна.

Неразумната програма за отслабване ще ви кара да чувствате дискомфорт по време на изпълнението й. С Диетата на Южния плаж това няма да се случи. Ще можете да похапвате след закуската и след обяда. Разбира се, ще ядете десерт след вечерята, ще пиете вода, разбира се, също и кафе или чай, ако пожелаете.

Какво не трябва да се яде: През първите 14 дни не трябва да ядете хляб, ориз, картофи, макарони или закуски. Дори без плодове. Преди да се разколебаете, ще ви предупредим, че отново ще добавите тези храни към менюто си след 14 дни. Но засега те са табу. Без торти, сладолед или захар и алкохол или бира за 2 седмици.

След тази фаза ще може да пиете вино, което е полезно по много причини. Ако сте човек, който живее, заради макароните, хляба или картофите или ако вярвате, че не можете да преживеете деня без хапнете нещо сладко (3 или 4 пъти), нека ви кажа нещо. Ще се изумите колко безболезнено ще минете и без тези храни. Първите няколко дни ще бъдат истинско предизвикателство, но след като веднъж премине бурята всичко ще е на ред.

Гладът постепенно ще изчезне още през първата седмица. Мога да го кажа с пълна увереност, защото многото хора изпробвали вече тази система на хранене са го споделяли с мен.
Диетата на Южния плаж може да е нова за вас, но съществува вече няколко години - достатъчно дълго, за да помогне на стотици хора да отслабнат и след това да запазят теглото си.

Фаза 2: Повторно приети въглехидрати

Как ще настъпи промяната:
Под повърхността стават големи промени. Няма да имате възможност да ги видите, но новите химични процеси във вашето тяло ще бъдат започнали. През тези първи 2 седмици ще промените реакциите на тялото към храните, които ви карат да пълнеете. Ненаситният апетит, който е управлявал вашите навици ще изчезне и няма да се сещате за него, докато сте на тази програма.
Възможно е да не отслабвате по простата причина, че се опитвате да ядете по-малко. Това ще се случи, ако ядете по-малко от храните, които спомагат вашето тяло да складира прекалено количество мазнини.

Като резултат от промяната, трябва да продължавате да губите килограми и след края на 14-дневния период, даже и след като започнете да добавяте в менюто си забранените до този момент храни. Все още ще сте на диета, ако обичате хляб, яжте хляб. Ако са макарони, ще възпроизведете повторно макарони. Ориз, картофи или житни храни също. Плодовете също определено ще се върнат. Шоколад? Ако това ще ви накара да се почувствате по-добре, разбира се.

Ще трябва да прецените коя от тези глезотийки ще си разрешите. Но няма да можете да ги хапвате непрекъснато. Ще се научите да им се радвате малко по-различно, от колкото преди - може би по-малко ентусиазирано.
Оставате във фаза 2 и продължавате да отслабвате. Колко дълго ще продължи зависи от това колко килограма е необходимо да свалите. Постигайки веднъж целта, вие ще превключите към по-либералната версия на програмата, която ще ви доведе до идеалното тегло.

Фаза 3:Диетата, като начин на живот

Това е епизодът, който продължава до края на живота ви. Когато достигнете това ниво, ще забележите, че този план прилича повече на начин на живот, отколкото на диета.

Ще ядете нормални храни, разбира се в нормални размери на порциите.
Ще можете спокойно да забравите за Диетата на южния плаж, докато помните тези основни правила.

Последната промяна:
Докато отслабвате и следите как се променя вашето тяло и отговаря на храната, третата промяна ще е на лице. Тя ще промени значимо за напред вашия кръвен химичен състав на сърдечно-съдовата система. Вие ще подобрите невидимите фактори, за които само кардиолог или сърдечни пациенти
Благодарение на тази последна промяна, вие ще реално ще повишите вашите правила на живот, ще поддържате вашето здраве и жизненост.
Готови ли сте да отслабнете и да бъдете по-здрави и жизнени?!
Ето и примерно меню :

Фаза 1, примерно меню
Закуска
250 гр. доматен сок
2 сварени яйца с подправки
2 тънки резенчета бекон
Безкофеиново кафе или чай с обезмаслено мляко и подсладител

Лека закуска преди обяд
2 средно големи чушки с 20 гр. кашкавал

Обяд
Нарязано на дребно 200 гр. бяло пилешко месо със салата от зеле и морков
Оцет и сол на вкус

Следобедна закуска
100 гр. обезмаслено сирене (извара) с нарязани 2 средно големи домата и 1 краставица cup

Вечеря
Задушени зеленчуци на фурна, по избор според сезона, но без царевица
+ 2 Бъркани яйца с подправки и гъби

Десерт:
Обезмаслен йогурт

Фаза 2, примерно меню

Закуска
1 чаша пресни ягоди
100 гр. овесени ядки, разбъркани с 1 чаша ниско-маслено прясно мляко, поръсени с канела и ч суп. лъжица орехови ядки, подсладител

Лека закуска преди обяда
1 твърдо сварено яйце

Обяд
Пилешка пържола на скара + салата от зеле и броколи

Следобедна закуска
1 средно голяма круша, намазана с обезмаслено сирене крема

Вечеря:
Спаначена салата
Зеленчуков миш-маш
Салата от домати и краставици
олио и оцет на вкус

Десерт:
Ягоди, потопени в разтопен черен шоколад

Фаза 3, примерно меню

Закуска
1/2 грейпфрут
Омлет от белтъци със салца
1 парче хляб грахам /черен/
Безкофеиново кафе или чай с обезмаслено мляко и подсладител

Обяд
150 гр. телешка пържола или риба на скара
ябълка

Вечеря
200 гр. пиле на грил
задушени аспержи на пара
Оцет и сол на вкус
1 варено яйце

Десерт
ягоди с обезмаслено кисело мляко
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20th May 2009, 12:12
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Engel, извини ме ако не съм права но имам чувството че пускането на тази тема е плод на собственото и объркване към момента. Не виждам причина да пускаш отделна тема за всяка диета с която се захващаш. По тази логика трябва да пуснем 10-15 теми за диетата която всеки пази и да се разделим на групички от по 2-ма 3-ма и да си пишем отделно Късмет ти желая за диетата естествено и разбира се дано има нужния ефект
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20th May 2009, 12:20
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Пуснах диетата като тема Биби.
Може и само аз да си я спазвам и ще си пиша тук
П.П. Темите няма да свършат, ако пусна една в повече.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20th May 2009, 12:35
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Да пишеш сам не е толкова стимулиращо - както се казва колкото повече толкова по-добре -това имах предвид за темата, иначе нищо против избора ти
Успех
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20th May 2009, 19:10
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Всеки отслабва както може.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20th May 2009, 19:11
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Според мен South Beach е много добър избор
Отговори с цитат
  #7  
Стар 20th May 2009, 19:38
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hatred
Според мен South Beach е много добър избор
Едно + и от мен
Дори не знам защо не е популярна колкото Дюканската като ми се струва по-балансирана..
Отговори с цитат
  #8  
Стар 20th May 2009, 20:29
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от swe3tynka
Цитирай:
Първоначално написано от hatred
Според мен South Beach е много добър избор
Едно + и от мен
Дори не знам защо не е популярна колкото Дюканската като ми се струва по-балансирана..
По - популярна е, но в световен мащаб.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20th May 2009, 22:25
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Първи ден - ЗАВЪРШЕН УСПЕШНО И сам война е войн
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20th May 2009, 22:33
Аватара на tonita
tonita tonita не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Бургас
Мнения: 642
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Engel
Първи ден - ЗАВЪРШЕН УСПЕШНО И сам война е войн
Engel браво! Можеш ли да споделиш меюто си?
__________________
Готино е да си важен, но по-важно е да си готин!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДневникнадиетатаSouthBeach
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:56.