IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 29th March 2008, 21:49
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

[quote="Bendji"]
Цитирай:
Първоначално написано от Angelina_Nali
Без връзка с темата, извинявам се за което
напоследък няколко пъти ходя в данъчното, не мога да повярвам колко са любезни служителките там! Какво им стана изведнъж на тези хора, 1-2 пъти да е случайност, но те постоянно.... ША СА ОПРАЙМ, казвам ви
Опа и аз така тази седмица се наложи на 2 пъти да подавам ДДС декларации. Бях се заредила с храна и вода, че имам спомени за дъъъълги опашки, а то няма никой, минава се за 3 мин и даже жената трябваше точно да излиза в почивка, а най-любезно ми се усмихна и ми каза да не се притеснявам, ще обработи документите първо и тогава ще почива.
Определено виждам подобрение в различните администрации.

А по темата- това с отиването в кметството за документ си е същата формалност като това да се разпишеш в брак. Пълна глупост, понеже хората които не искат да се женят точно тези формалности искат да избегнат. Не сключват брак, няма да правят и това.
Аз съм за права на съвместно живеещите, без да е нужно да се пускат документи за това.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 30th March 2008, 09:03
Аватара на {Boni}
{Boni} {Boni} не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 520
По подразбиране

Не съм компетентна по този въпрос, но ми е странно какво значи да ти дават право на съвместен живот ,
нали нямате какво да делите и т.н., защо изобщо трябва да се озаконява + това комунизмът с неговите разбирания отдавна е минало?
__________________
The greater danger for most of us lies not in
setting our aim too high and falling short; but in
setting our aim too low, and achieving our mark.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 30th March 2008, 09:43
Аватара на polina7979
polina7979 polina7979 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: PLOVDIV
Мнения: 60
По подразбиране

Ние също го обсъждахме с моя човек като възможност след като разбрахме ,че ще влезе в сила този вариант, но в крайна сметка решихме че разликата за нас ще е в големия купон с бялата рокля, а така или иначе сме решили да си устроим такава веселба и ще си подпишем ....догодина.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 30th March 2008, 09:56
Аватара на Angelina_Nali
Angelina_Nali Angelina_Nali не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Град: на изток от рая
Мнения: 1 801
По подразбиране

Трябва да има и нещо друго/предполагам/ ,неможе само заради
сватбата -веселата част да се пуска молба -заявление до кмета виждам че е пълна мъгла нещо...
__________________
"Няма втори шанс за първи впечатления!!"
Отговори с цитат
  #15  
Стар 30th March 2008, 13:12
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Ама нещо този закон е много неясен, прочетох го, но за Фактическото съжителство препраща на Закона за регистрацията, трета глава, Х раздел, какъвто НЯМА
Обикновено в чужбина тези закони се приемат, за да узаконяват съжителството между хомо-двойки или приятели, които искат да се "наследят".
Тук май номера е да се отнемат помощите на "самотните майки", които не подписват нарочно.
Ама няма достатъчно инфо.
Закона като цяло си е екстра, специално за осиновяването
Отговори с цитат
  #16  
Стар 31st March 2008, 14:39
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране

[quote="milena127"]
Цитирай:
Първоначално написано от Bendji
Цитирай:
Първоначално написано от Angelina_Nali
Без връзка с темата, извинявам се за което
напоследък няколко пъти ходя в данъчното, не мога да повярвам колко са любезни служителките там! Какво им стана изведнъж на тези хора, 1-2 пъти да е случайност, но те постоянно.... ША СА ОПРАЙМ, казвам ви
Опа и аз така тази седмица се наложи на 2 пъти да подавам ДДС декларации. Бях се заредила с храна и вода, че имам спомени за дъъъълги опашки, а то няма никой, минава се за 3 мин и даже жената трябваше точно да излиза в почивка, а най-любезно ми се усмихна и ми каза да не се притеснявам, ще обработи документите първо и тогава ще почива.
Определено виждам подобрение в различните администрации.
И аз извън темата : аз пък звъннах в общината да съобщя за един повреден тротоар, който е голям проблем тук, в квартала. Обадих се веднъж, а след няколко дни и втори път, да попитам какво става. Секретарката на общината и двата пъти беше много любезна, а втория път каза, че даже се разходила до мястото и видяла къде е, какъв е проблема и е съобщила на главния инженер Е ся, и ако го оправят тоя тротоар, направо ще ги призная!

А по темата - така е във Франция, там понеже всеки втори брак завършва с развод, и хората са се наплашили, и сключват договор. Не знам подробности, но мисля, че има сериозни различия между такъв договор, и брачен договор, особено при евентуални завещания и т.н. Имаше някакви там неща, които могат да се оспорват от роднини при завещание, докато при брачният договор май автоматично остава наследството за децата. Така че и аз, като Бимби смятам, че ако искам да ми е спокойно и законно, просто ще се омъжа
Отговори с цитат
  #17  
Стар 31st March 2008, 17:22
Аватара на Angelina_Nali
Angelina_Nali Angelina_Nali не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Град: на изток от рая
Мнения: 1 801
По подразбиране

petyaaaa ;много си права...може би с този проектозакон
ще стане точно това: всички ще сключват брак ,както е било преди и
това съжителство без брак ,ще отпадне от самосебе си,защото така и така ще трябва да се "узакони" една продължителна връзка
__________________
"Няма втори шанс за първи впечатления!!"
Отговори с цитат
  #18  
Стар 31st March 2008, 18:22
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
Така че и аз, като Бимби смятам, че ако искам да ми е спокойно и законно, просто ще се омъжа
ъмммм...аз нямах точно това предвид ама да не превръщаме темата в "за" и "против" брака
Отговори с цитат
  #19  
Стар 2nd April 2008, 14:47
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bimbi
Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
Така че и аз, като Бимби смятам, че ако искам да ми е спокойно и законно, просто ще се омъжа
ъмммм...аз нямах точно това предвид ама да не превръщаме темата в "за" и "против" брака
Хаха, извинявай, не съм те разбрала
Отговори с цитат
  #20  
Стар 2nd April 2008, 15:04
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
А по темата - така е във Франция, там понеже всеки втори брак завършва с развод, и хората са се наплашили, и сключват договор. Не знам подробности, но мисля, че има сериозни различия между такъв договор, и брачен договор, особено при евентуални завещания и т.н. Имаше някакви там неща, които могат да се оспорват от роднини при завещание, докато при брачният договор май автоматично остава наследството за децата. Така че и аз, като Бимби смятам, че ако искам да ми е спокойно и законно, просто ще се омъжа
Точно във Франция това с фактическия брак е било прието, защото данъците за ергени са много по-големи от тези на сключилите брак и по този начин им се намаляват данъците, ако заявят, че живеят заедно.
А иначе наш'те са се опитали да направят нещо с неясен смисъл, засега, но мнението на един мой приятел - адвокат е, че защото в момента, на циганите, които не се женят официално, им се дават много големи майчински, защото се водят самотни майки, а ако се запишат, че живеят на семейни начала, вече няма да се водят самотни майки.... само дето - коя циганка ще тръгне доброволно да се записва, не става ясно....
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: УзаконеносъжителствоБЕЗбрак
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:22.