IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 9th February 2007, 11:25
florina florina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: kablehkovo
Мнения: 87
Изпратете съобщение чрез ICQ до florina
По подразбиране

здравейте момичета аз съм майка на едно 15г момиче и също съм малко притеснена но това е от незнание и като прочетох ваши писма видях че наистина има проблеми серьозни значи първа менструация на дъщеря ми дойде на края на 7 клас тя много спортува и менструация и идва някъде през почти два месяца да кажем 40 дни нормално ли е това просто не може да засече дата за следващият път четох че това е нормално първите две години докато се оформя организма иначе цикъла е нормален към 7 дни с учитание че е на към 40 дни.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 9th February 2007, 11:27
florina florina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: kablehkovo
Мнения: 87
Изпратете съобщение чрез ICQ до florina
По подразбиране

тази тема аз мисля няма да бъде излишна а напротив даже много полезна
Отговори с цитат
  #13  
Стар 9th February 2007, 11:42
rogi rogi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна
Мнения: 166
По подразбиране

Flakita,моя съвет е да си изследваш хормоните и най вече пролактина.Аз съм на 28 години и до скоро имах този проблем-не ми идваше,т.е.ми спря тотално за месеци наред,докато някой си доктор не се сети да ми изследва хормоните и стана ясно какво ми.Иначе ме тъпкаха с хормони ама,файда никаква.Успех
Отговори с цитат
  #14  
Стар 9th February 2007, 12:49
BuBitoo BuBitoo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Пловдив
Мнения: 1 061
По подразбиране

и аз имам малко въпросче-почти изяснихме темата когато ти занкъснява, на мен пък ми подрани този месец с горе-долу една седмица и друг път ми се е елучвало но с 2-3 дена което според мен е нормално наскоро имах напрегнати моменти. дали и на нервна почва или е нещо друго какво ще кажете?
__________________
Отговори с цитат
  #15  
Стар 9th February 2007, 13:17
bodil4e bodil4e не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 6
По подразбиране момиче, момиче...

flakita, някъде гледах твоя тема за проблеми с храносмилането и още една, където се говореше за отслабване и се коментираше някаква драстична диета... Момиче, организмът е чувствителен механизъм и се влияе много от начина на хранене /не само от това, разбира се/. Казвам го от личен опит, уви. Като гледам темите, които те интересуват най-много, предполагам /защото със сигурност само специалист може да го установи/ , че проблемите ти са пряко свързани с храненето. Неправилно хранене= проблеми с храносмилането= проблеми с типично женските хормони и от там с млечни жлези, менструация и т.н. Това знам аз от горчив опит.
И защо си чакала толкова? Веднага се консултирай с лекари! Разбира се, те ще се опитат да лекуват конкретните неразположения, всеки според своята специалност. Все пак, на теб не ти пречи едновременно с лечението да промениш и начина си на хранене, пък да видим. Научи повече за храненето! Ама не чакай отговори наготово, защото всичко е индивидуално.
Така след като ти се накарах хубаво, само си представи колко по-добре би могла да се чувстваш без тези неприятности и се заеми с отстраняването им
Отговори с цитат
  #16  
Стар 9th February 2007, 13:18
pokahontas pokahontas не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 121
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BuBitoo
и аз имам малко въпросче-почти изяснихме темата когато ти занкъснява, на мен пък ми подрани този месец с горе-долу една седмица и друг път ми се е елучвало но с 2-3 дена което според мен е нормално наскоро имах напрегнати моменти. дали и на нервна почва или е нещо друго какво ще кажете?
Със сигурност е на нервна почва. И на мен ми се е случвало няколко месеца поред да ми подранява прекалено много, точно тогава изживявах наистина голям стрес. Гинеколожката ми каза, че няма нищо страшно, просто от стреса не настъпва овулация и направо се изхвърля маточната лигавица. Не се притеснявай, едва ли е нещо сериозно.
__________________
Ако искам да видя пеперуди, ще трябва да изтърпя две-три гъсеници.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 9th February 2007, 13:34
BuBitoo BuBitoo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Пловдив
Мнения: 1 061
По подразбиране

pokahontas мерси много доста се успокоих защото не ми се беше случвало чак толкова да ми подрани затова попитах дали някой знае нещо по въпроса
__________________
Отговори с цитат
  #18  
Стар 9th February 2007, 14:15
{*faith*} {*faith*} не е на линия
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 189
По подразбиране

Аз съм на 17 и съм забелязала, че също не ми е толкова редовен, но са ми казвали че е нормално предвид възрастта ми и това че ми идва от скоро (ако година и половина е скоро де... ) ... пропускал ми е понякога, но до 5 месеца не се е стигало. А това за диетите е много правилно... ако спазваш някаква драстична диета или не се храниш правилно също си оказва влияние
Отговори с цитат
  #19  
Стар 9th February 2007, 18:40
flakita flakita не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 647
По подразбиране

Мерси за всички отговори до сега !
А стана дума за диетите.. Та аз по едно време много се бях вманечила, но не съм карала никога на солетки или само на сокчета Сега гледам да се храня по 3 пъти на ден и гледам да е здравословно(сега колко е перфектно не знам, ноо все пак, не мисля, че е чак толкова зле :P ). За генеколога не знам още, тя майка ми уж ще се обажда, ама като я знам...
И пак много благодаря за отговорите, които пратихте до сега !
Отговори с цитат
  #20  
Стар 10th February 2007, 20:01
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

абе хора и аз имам проблем...последните няколко месеца ми закъснява винаги...идва ми на 32-35 дни а този месец на 40 ден...чудя се нормално ли е това да не е някакъв хормонален дисбаланс или де да знам, някоя страшна болест....
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: МесечниятЦикъл
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:03.