IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #511  
Стар 5th December 2010, 12:40
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Ама аз само ориентировачно, като прогноза за времето. Гледам да настъпи некакво затишие по Веселина, та тогаз да фана пато, за по-безопасно. Инак гоуфовете моим да ги праим сами да си говорат, и кога си пуснем Лунната соната у мойта пърделка
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
  #512  
Стар 5th December 2010, 17:11
Аватара на infinity*
infinity* infinity* не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 69
По подразбиране Привет! :)

Привет дами! Съвсем новичка съм във форума, макар отдявна да имам регистрация. Не съм сигурна дали това е точното място да задам своя въпрос, но... И така мили момичета, бих искала да ми помогнете като споделите своето мнение и евентуално опит! На 23 съм и родих едно малко сладко момиченце миналият месец. По време на бременността качих ужасно много (24 килограма) и съответно и гърдите ми поеха част от бремето на тази тежест. Освен промяната заради теглото, започнаха да се променят и поради подготовката за кърмене. На кратко от един стегнат и добре уформен бюст с размер 85 C сега (след раждането и изцеждането) се сдобих с нещо наподобяващо прани чорапи и отгоре на всичко ми се появиха и стрии!!! Въпросът ми е дали мога да си сложа силиконови импланти и с какво раположение трябва да бъдат, като се вземе предвид увисването и факта, че аз си имам гърди. Налага ли се да изчакам докато напълно си върна предисшното тегло и пропорции за да отида на консултация. Ако някой може да ми помогне със съвет с удоволствие ще му пратя снимка "преди" и "сега" .
  #513  
Стар 5th December 2010, 19:20
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

ти явно си подобен случай като мен. Моят съвет е да изчакаш да върнеш теглото от преди бременността и тогава да идеш на консултация. Аз също бях качила толкова килограми и като отслабнах имах достатъчно собстевена жлеза и не ми се наложи да слагам импланти- минах само с повдигане.
Изчакай няколко месеца и се опитай да свалиш качените през бремеността килограми
  #514  
Стар 5th December 2010, 21:26
diana1977 diana1977 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 391
По подразбиране

Честито Маменце да ти е живо и здраво бебчето.Покрай грижите за нея ще видиш как постепенно ще си възвърнеш килограмите.Но определено трябва да изчакаш поне 6месеца.Тогава чак ще може да се коментира от каква корекция ще се нуждаят гърдите ти, дали само повдигане,или намаляване с импланти или само импланти.
  #515  
Стар 5th December 2010, 23:00
Аватара на infinity*
infinity* infinity* не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 69
По подразбиране

Благодаря diana1977!
Аз успях да сваля 12 килограма на този етап ( 6 при самото раждане и още 6 за първият месец), но имам още 12 които да сваля. Лошото е че кожата ми видимо не е никак еластична ( за което свидетелстват и стриите и увисването на гърдите) и силно подозирам, че след отслабването ще има много работа по мен за хирурзите и дерматологичните клиники. Като начало имам записан час за консултация при Радина Денква от Естеклиник този вторник, да ми каже какво може да се поправи с козметични процедури, но откровено казано не възлагам големи надежди. За увиснали гърди друг лек не съм чувала да има освен ножа. Лошото е че всичките ми познати със операции ( как го казах...те са само 2) са си поставяли силикон за увеличаване, поради много малки гърди, а не за корекция на птоза. Аз лично се страхувам доста от варянта повдигане, защото съм гледала ужасно много снимки и белезите, които остават далеч не ми се струват незабележими,а и нз дали има достатъчно способен хирург у нас, на когото да се доверя за такава операция... За това ми се иска да коригирам новопридобития дефект с имплант,но тук идва другия ми страх. Всички тези ужасяващи неща от рода на капсулни контряктури, дабъл- бабъл ефекти, разместени след време инпланти и тн. И въпреки това идеята за висящи гърди още на 23 не ми дава мира! Да не споменавам и факта, че ореолите ми станаха доста по-тъмни от преди и удвоиха размера си... Поне това дали ще се оправи с времето??? Че ще се чака, ще се чака,но докато дойде време за каквито и да било интервенции, трябва да съм събрала необходимата информация и да съм подготвена чисто психически за промяната и възможните усложнения. Толкова много въпроси ми се въртят из главата...
  #516  
Стар 6th December 2010, 12:57
novak novak не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 134
По подразбиране

Изчакай да минат поне още няколко месеца. Виж какъв ще е крайния резултат след връщането на нормалните килограми и тогава си направи няколко срещи с различни хирурзи. Рано е още да бързаш за операция. Пък и ако планувате второ дете с малка разлика между двете бих ти препоръчала да изчакаш и второто раждане, за да не си причиняваш няколко поредни операции ей така. Доколкото знам бременност и импланти пак не е добре за формата на бюста. Това беше една от причините и ние с мъжа ми да избързаме с второто дете.
  #517  
Стар 6th December 2010, 15:46
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Ама ти преди месец си родила и вече мислиш за операция?!
Не кърмиш ли? И не знаеш ли, че ако спреш кърменето преди още да са минали 6 месеца, тогава е много по-пагубно за гърдите, отколкото ако кърмиш дълго и отбиването е плавно....
При кърмили жени се иска да минат минимум 4-5 месеца след спиране на кърменето, защото може да изникнат още инфекции при слагане на имплант или друга интервенция...

А за повдигане на бюст - знам че има един добър лекар и в БГ.

Но ако мислиш и за второ дете един ден...помисли си пак.
  #518  
Стар 6th December 2010, 16:22
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

24 кг. защо?
  #519  
Стар 6th December 2010, 17:37
Аватара на infinity*
infinity* infinity* не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 69
По подразбиране

Планове за 2-ро дете аз лично нямам и не възнамерявам да имам!!! Относно кърменето съм наясно, че е много по-добре и за нея и за мен да кърмя поне до 6-тия месец, но кърмата ми спря много бързо. В началото имах промишлени количества и се налагаше да се доцеждам, но после рязко намаля и спря.Не съм от лиглите, които пият хапчета само и само да не кърмят. Хранех се нормално, не съм спазвала диета. Мисля, че свалих килограми, само защото грам не се спеше в началото, кога от плача на малката, кога от болките от секциото и в гърдите.
За операцията не бързам никак. Не ме разбираите погрешно! Нямам намерение да хукна да си правя гърдите на 2-рия месец от раждането. Но докато си върна теглото и пропорциите от преди раждането искам да съм взела решение за хирург и всичко останало, и да съм добре запозната с детайлите и възможните неприятности свързани с операцията.
emiko хормоните ми така се объркаха в последните 2 месеца, че както до 7-ми месец бях качила няма и 10 килограма така после (без да съм променяла изобщо режима си на хранене и почти без да си променям двигатения режим, с изклучение на последните дни преди разждането) натрупах останалите килограми. Аз самата неможех да повярвам какво се случва с мен. Лекърката ми обясни, че се случва понякога и не е нещо ненормално, но за мен си беше адски ненормално!!! Всички се стараеха да ме успокоят, че има къде къде по-тежки случаи, на бременни качили по 35-40 килограма, а и жени които без изобщо да са бременни тежат тонове, но това не е успокоение за никого нали ... Килограмите са ми най-малкия проблем! Това се оправя с малко повече старание, вдижение и масажи. Болката са ми гърдите и стриите!!!
e_lucky ще споделиш ли за кой хирург говориш? От личен опит ли го препоръчваш или някоя близка приятела е ползвала услугите му?
  #520  
Стар 6th December 2010, 17:41
Аватара на infinity*
infinity* infinity* не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 69
По подразбиране

Забравих да благодаря за съвета на novak.
Затворена тема

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:47.