IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2101  
Стар 7th February 2012, 17:55
etaniel etaniel не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Sofia
Мнения: 113
По подразбиране

при мен е същото с подуването сутрин и втвърдяването...а при хрема да не говорим...на 3 месеца съм аз....
  #2102  
Стар 7th February 2012, 17:59
etaniel etaniel не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Sofia
Мнения: 113
По подразбиране

хора (Сю), знаете ли кога може да се прави рино с местна упойка? Аз имам една позната, която и е правена пластика, махане на гърбица (ама само пилене ли е било не знам) с местна....ако искам да си изпиля калциране след първа рино и стесняване на ноздри мога ли с местна? Аз преди първата ходих и при Динев от Вита и той ми каза, че пиленето на евентуално калциране е много леко и може да се направи с местна (той ми каза, че при 1 от 5 пациента се получават нови гърбици, а Георгиев ми каза, че няма такова нещо та за това се втурнах при него )
  #2103  
Стар 7th February 2012, 19:56
Аватара на Rabiosa
Rabiosa Rabiosa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2011
Град: Sofia
Мнения: 338
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от etaniel Виж мнението
хора (Сю), знаете ли кога може да се прави рино с местна упойка? Аз имам една позната, която и е правена пластика, махане на гърбица (ама само пилене ли е било не знам) с местна....ако искам да си изпиля калциране след първа рино и стесняване на ноздри мога ли с местна? Аз преди първата ходих и при Динев от Вита и той ми каза, че пиленето на евентуално калциране е много леко и може да се направи с местна (той ми каза, че при 1 от 5 пациента се получават нови гърбици, а Георгиев ми каза, че няма такова нещо та за това се втурнах при него )
Аз пък не мога да разбера защо мислиш, че местната упойка е по-приятна от пълната. Не го приемай като заяждане- просто ми е интересно как може да искаш да ставаш свидетел на това какво ти правят и то в надрусано състояние, при положение, че можеш да си спинкаш и като се събудиш всичко да е свършило?
А честно казано не знам дали местната упойка е много по-щадяща за организма (Сю, включи се, че сега се зачудих)...
  #2104  
Стар 7th February 2012, 20:36
Аватара на suonsan
suonsan suonsan не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 162
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от etaniel Виж мнението
.. (той ми каза, че при 1 от 5 пациента се получават нови гърбици, а Георгиев ми каза, че няма такова нещо та за това се втурнах при него )
Как така се получават нови гърбици?? За преградата си обяснявам,че е възможно да се изкриви, но да ми се появи пак гърбицата??? Не ми стига въображението да си го представя
  #2105  
Стар 7th February 2012, 20:38
Аватара на svoboda
svoboda svoboda не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 129
По подразбиране

Suonsan, аз не се чувствам добре...Мисля, че имам калциране, защото се получава някакво изкривяване. Имам едно топче от едната страна, което май е от гранулиран конец ( поне така каза Димитров) Изобщо, който си няма късмет.... В профил съм що годе добре, но анфас - тц
  #2106  
Стар 7th February 2012, 21:31
keery keery не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 320
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko Виж мнението
Чрез пластините, които държи 14 дни.

Аз пък след първата си ринопластика сутрин като се събудех първата ми мисъл беше, че всичко е било само кошмарен сън, скачах с надежда към огледалото........но уви, не беше....и така 5 месеца, всяка сутрин
Английската поддръжка на септума звучи по-добре. Пластините при Джамбазов се местят ако не са зашити. Както и да е . Емико не е ли мн рано след 5 месеца да се оперираш наново , коя част на носа е реопериран . Ти май с върха имаше проблем, доколкото си спомням .

Последно редактирано от keery : 7th February 2012 на 21:41
  #2107  
Стар 7th February 2012, 21:37
keery keery не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 320
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от svoboda Виж мнението
Suonsan, браво миличка, много ти е сладко нослето
Момичета, забелязали ли сте влошаване на състоянието на кожата след ринопластиката - отпускане, повече бръчки и т.н.? При мен се влоши, предполагам от подуването и спадането на лицето се е загубила еластичността на кожата. Може би ринопластиката се понася по-трудно с годините...
Да определено има влошаване на кожата. На мен ми е зачервена вече 10-ти месец около носа. И там където са били сенките под очите останаха тъмни петна ... Но може би зависи от кожата и травмата , не при всеки се получава
  #2108  
Стар 7th February 2012, 22:24
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от keery Виж мнението
Английската поддръжка на септума звучи по-добре. Пластините при Джамбазов се местят ако не са зашити. Както и да е . Емико не е ли мн рано след 5 месеца да се оперираш наново , коя част на носа е реопериран . Ти май с върха имаше проблем, доколкото си спомням .
Мили Боже...... Keery, та Джамбазов работи със съвременни материали. Ако знаеш във ВМА срещу сумата от почти четири хиляди лева каква превръзка ми бяха сложили, като намордник - най-обикновен гипс, който покриваше почти цялото ми лице, тежеше сигурно 100-200 грама и беше залепен за лицето ми с лейкопласт, но не от онзи дишащия, който използва Джамбазов, а от онзи от едно време, дето като го залепиш и после няма отлепяне, лепилото си остава по кожата ти. И останах 7 дни с тампони!!! Не 2, не 3, не 4, а цели 7 дни......и тампоните бяха набутани чак до мозъка ми, което ме караше да кихам по 200 пъти на ден.......и тогава за секунда не ми е дошло на ум да се оплаквам от всичко това, защото единственото което ме интересуваше, беше резултата. А аз бях толкова уверена в уменията на хирурга си, че и за секунда не ми е минала мисълта, че нещо може да не е както трябва, камо ли да предположа какъв кошмар ме очакваше. Като чета тук коментарите на повечето момичета......ми лигли, да ме извиняват.

Да, 5 месеца са кратък срок за реоперация, но при мен беше работено само по върха, костите не бяха пипани. А и Джамбазов се съжали над мен, та аз нямах сили да живея с тоя нос, с това лице.
  #2109  
Стар 7th February 2012, 22:57
Аватара на suonsan
suonsan suonsan не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 162
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от svoboda Виж мнението
Suonsan, аз не се чувствам добре...Мисля, че имам калциране, защото се получава някакво изкривяване. Имам едно топче от едната страна, което май е от гранулиран конец ( поне така каза Димитров) Изобщо, който си няма късмет.... В профил съм що годе добре, но анфас - тц
Неприятно.. Очаквах да се похвалиш..на последните снимки изглеждаше много добре, поне визуално. Аз също имах топче от вътрешната страна на носа. Притесняваше ме, но на 2-рия месец падна, оказа се снопче конци. Не избързвай да мислиш за калциране преди да ти го каже доктор. И при мен има леко кривване - първо, лявата ноздра е значително по-голяма и второ, като пипам по дължината но носа, има вдлъбнатина. Но и двете неща са от отоците. Казват, че те може и година да спадат. И пак ще повторя съвета на дор. Димитров: да не обръщам внимание на формите на носа си. 4-6 месеца ще спада, ще се надува, ще се променя.
Стискам палци всичко да е наред!!!!
  #2110  
Стар 8th February 2012, 00:06
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko Виж мнението
Мили Боже...... Keery, та Джамбазов работи със съвременни материали...
Не става дума само за материали , но и за техника . Нямам представа как работи Джамбазов нито оспорвам уменията му. Споделих просто информативно какво съм видяла.
Пластината беше сложена за да се подсили септума , който беше много мек и има вероятност да се изкриви отново. След това му сложиха и пластини ,които зашиха към септума. Пластините бяха като гумени , а кога на мен ми слагаха пластини (на мен също ми е правена септопластика ,но септума отново се изкриви) бяха прозрачни и твърди като пластините които слагат в опаковките на ризите надявам се се сещаш за какво говоря
Иначе днес имахме лекция от анестезиоложката за възстановяване след упойка и болката след операция .Това което сподели тя (тя е индийка) , че чернокожите и азиатците се възстановяват по трудно и са с нисък праг на болка. Между другото аз имам същите наблюдения . Европейците се съвземат по бързо и много рядко някой да се оплаче ,че му се гади или че му е зле , обаче виж азиатци и чернокожи оревават отделението
Днес за късмет имахме пациент българин (септопластика) , докараха го в будно състояние и момчето не се оплака и за секунда
__________________
Много отдавна е крайно време!

Последно редактирано от Oompa Loompa : 8th February 2012 на 00:09
Затворена тема

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: РинопластикапридоцДжамбазовчаст
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:15.