IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2111  
Стар 8th February 2012, 00:07
Аватара на svoboda
svoboda svoboda не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 129
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от suonsan Виж мнението
Неприятно.. Очаквах да се похвалиш..на последните снимки изглеждаше много добре, поне визуално. Аз също имах топче от вътрешната страна на носа. Притесняваше ме, но на 2-рия месец падна, оказа се снопче конци. Не избързвай да мислиш за калциране преди да ти го каже доктор. И при мен има леко кривване - първо, лявата ноздра е значително по-голяма и второ, като пипам по дължината но носа, има вдлъбнатина. Но и двете неща са от отоците. Казват, че те може и година да спадат. И пак ще повторя съвета на дор. Димитров: да не обръщам внимание на формите на носа си. 4-6 месеца ще спада, ще се надува, ще се променя.
Стискам палци всичко да е наред!!!!
Точно по този начин все още мисля и аз..чакам и се надявам да не е крайния резултат
  #2112  
Стар 8th February 2012, 08:17
keery keery не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 320
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko Виж мнението
Мили Боже...... Keery, та Джамбазов работи със съвременни материали. Ако знаеш във ВМА срещу сумата от почти четири хиляди лева каква превръзка ми бяха сложили, като намордник - най-обикновен гипс, който покриваше почти цялото ми лице, тежеше сигурно 100-200 грама и беше залепен за лицето ми с лейкопласт, но не от онзи дишащия, който използва Джамбазов, а от онзи от едно време, дето като го залепиш и после няма отлепяне, лепилото си остава по кожата ти. И останах 7 дни с тампони!!! Не 2, не 3, не 4, а цели 7 дни......и тампоните бяха набутани чак до мозъка ми, което ме караше да кихам по 200 пъти на ден.......и тогава за секунда не ми е дошло на ум да се оплаквам от всичко това, защото единственото което ме интересуваше, беше резултата. А аз бях толкова уверена в уменията на хирурга си, че и за секунда не ми е минала мисълта, че нещо може да не е както трябва, камо ли да предположа какъв кошмар ме очакваше. Като чета тук коментарите на повечето момичета......ми лигли, да ме извиняват.

Да, 5 месеца са кратък срок за реоперация, но при мен беше работено само по върха, костите не бяха пипани. А и Джамбазов се съжали над мен, та аз нямах сили да живея с тоя нос, с това лице.
Държавна болница какво да ти кажа - живеят все още в комунизма, но все пак не трябва да сравняваме с лоши примери ... Съжалявам за твоите премеждия, знам какво си претърпяла и се радвам , че имаше добра развръзка. За съжаление при мен док не се справи с върха и стой асиметричен . Профила също не стана както го исках - исках прав сега е чип с гърбичка от калцирането. Но ми препоръча да изчакаме 1.5 г ...
  #2113  
Стар 8th February 2012, 08:23
keery keery не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 320
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Susan Виж мнението
Не става дума само за материали , но и за техника . Нямам представа как работи Джамбазов нито оспорвам уменията му. Споделих просто информативно какво съм видяла.
Пластината беше сложена за да се подсили септума , който беше много мек и има вероятност да се изкриви отново. След това му сложиха и пластини ,които зашиха към септума. Пластините бяха като гумени , а кога на мен ми слагаха пластини (на мен също ми е правена септопластика ,но септума отново се изкриви) бяха прозрачни и твърди като пластините които слагат в опаковките на ризите надявам се се сещаш за какво говоря
Иначе днес имахме лекция от анестезиоложката за възстановяване след упойка и болката след операция .Това което сподели тя (тя е индийка) , че чернокожите и азиатците се възстановяват по трудно и са с нисък праг на болка. Между другото аз имам същите наблюдения . Европейците се съвземат по бързо и много рядко някой да се оплаче ,че му се гади или че му е зле , обаче виж азиатци и чернокожи оревават отделението
Днес за късмет имахме пациент българин (септопластика) , докараха го в будно състояние и момчето не се оплака и за секунда
Пак ще кажа това ми звучи мн здрава поддръжка на септума. При нашия док мисля, че пластините са от рентгенова снимка
  #2114  
Стар 8th February 2012, 11:23
Аватара на marrinella
marrinella marrinella не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 58
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от keery Виж мнението
Държавна болница какво да ти кажа - живеят все още в комунизма, но все пак не трябва да сравняваме с лоши примери ... Съжалявам за твоите премеждия, знам какво си претърпяла и се радвам , че имаше добра развръзка. За съжаление при мен док не се справи с върха и стой асиметричен . Профила също не стана както го исках - исках прав сега е чип с гърбичка от калцирането. Но ми препоръча да изчакаме 1.5 г ...
Много е странно,че е направил чип нос,попитали го защо така се е получило?
  #2115  
Стар 8th February 2012, 16:06
topitka topitka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2011
Мнения: 32
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от keery Виж мнението
Пак ще кажа това ми звучи мн здрава поддръжка на септума. При нашия док мисля, че пластините са от рентгенова снимка
Дали ? Аз си помислих по това, което видях и усетих, че са от солидна твърда, черна пластмаса. Не забелязах да са прозрачни и не усетих при преминаване през ноздрите да се огъват, но може аз да съм се заблудила
  #2116  
Стар 8th February 2012, 18:13
keery keery не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 320
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от marrinella Виж мнението
Много е странно,че е направил чип нос,попитали го защо така се е получило?
Казах му, но той каза че е добре. Но това толкова не ме притеснява - по скоро да е правилен (симетричен). Но пък може с времето да се пооправи . Надеждата умира последна
  #2117  
Стар 8th February 2012, 18:21
etaniel etaniel не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Sofia
Мнения: 113
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от suonsan Виж мнението
Как така се получават нови гърбици?? За преградата си обяснявам,че е възможно да се изкриви, но да ми се появи пак гърбицата??? Не ми стига въображението да си го представя
ами при калцирането се натрупва повече калций на чупеното място за да регенерира от организма и се получава гърбица която може и да не се вижда но може и да се вижда
  #2118  
Стар 9th February 2012, 12:49
Аватара на marrinella
marrinella marrinella не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 58
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от keery Виж мнението
Казах му, но той каза че е добре. Но това толкова не ме притеснява - по скоро да е правилен (симетричен). Но пък може с времето да се пооправи . Надеждата умира последна
Дано не се налага втора!
  #2119  
Стар 9th February 2012, 12:51
Аватара на marrinella
marrinella marrinella не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 58
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от topitka Виж мнението
Дали ? Аз си помислих по това, което видях и усетих, че са от солидна твърда, черна пластмаса. Не забелязах да са прозрачни и не усетих при преминаване през ноздрите да се огъват, но може аз да съм се заблудила
И аз ги видях и не ми се стори никак да се огъват,стабилни си бяха даже се учудих къде е било това нещо...Топитка някаква промяна при теб дори и минимална?

Последно редактирано от marrinella : 9th February 2012 на 13:20
  #2120  
Стар 9th February 2012, 13:27
etaniel etaniel не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Sofia
Мнения: 113
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от keery Виж мнението
Казах му, но той каза че е добре. Но това толкова не ме притеснява - по скоро да е правилен (симетричен). Но пък може с времето да се пооправи . Надеждата умира последна
Keery, колко време е минало от ОП? И при мен стоеше като чип носа, но след 3 месеца вече е доста слегнал...за асиметрията може да е неравност в отока (ако ти е работено повече от едната страна може да имаш по-голям оток)....но може и да си е хрущял....
Затворена тема

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: РинопластикапридоцДжамбазовчаст
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:04.