IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #891  
Стар 12th April 2012, 21:44
etaniel etaniel не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Sofia
Мнения: 113
По подразбиране

Между другото говорих с познати от едно медицинско представителство и ми казаха, че често се получават такива неща при такива операции. Трябва да се вземат мерки да се преодолее навреме, защото ако се закъснее, ще го закъсам. Това е тип розацея (а), която може да стане и хронична...тя е и много често срещана при хора с хиперфункция на щитовидната жлеза, както съм аз....май с лазери ще трябва да го оправям, ама не знам дали няма да е временно....
споделете опит....
Отговори с цитат
  #892  
Стар 12th April 2012, 21:54
etaniel etaniel не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Sofia
Мнения: 113
По подразбиране

Като съм се разписала да ви кажа и още драми след моята ОП....писах ви преди, че 3 месеца след ОП имах субфебрилна температура 37.2 и никой не можеше да каже от какво е, нямах оплаквания от носа, нямах секрети, дишах нормално, възстановявах се "уж" нормално (по мнение на оператора и по мнение на още УНГ лекари), изпих една кофа с АБ...и...нещеш ли след 2,5 месец като ме тресна един гноен синузит и айде болница, айде пункции и на двата синуса и такава гнойна колекцийка изкарах, че не мога да ви опиша....айде мина това.....но температурата продължаваше.....и след 3 седмици пак същата картина с гной и пункции....сега вече от 1.5 месеца съм закрепена, но благодарение на хомеопатична схема, която приемам....след празниците ще ходя на физиотерапия да избегна хроничния синузит, че тогава ще се проклинам вече много....така че мили момичета вярно късмет е това, но мислете хубаво преди ОП, всичките доктори, които ме прегледаха през този период казаха, че ОП със сигурност е катализатор за такива неща...при ОП се излива обилно количество кръв в синусите и оттам лигавицата става много уязвима и стават ей такива красоти....да не говорим за гадните спукани капиляри и растящата пигментация....
аз кви ви ги надиплих преди празниците....
Отговори с цитат
  #893  
Стар 27th April 2012, 07:48
Аватара на Mim Che
Mim Che Mim Che не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2011
Мнения: 325
По подразбиране

Момичета, има ли някоя, която да не е слагала лонгета през нощта след 14-тия ден? Аз я забравих моята в кабинета, като ми махнаха плаките. Дали да търся по аптеките и има ли изобщо такова нещо в продажба?
Отговори с цитат
  #894  
Стар 27th April 2012, 11:43
PateJ' PateJ' не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 55
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хана Виж мнението
Момичета, има ли някоя, която да не е слагала лонгета през нощта след 14-тия ден? Аз я забравих моята в кабинета, като ми махнаха плаките. Дали да търся по аптеките и има ли изобщо такова нещо в продажба?
Na men doktora v4era mi kaza v nikakuv slu4ai da ne ya gubia i da ya nosia v ku6ti kolkoto moga pove4e za 1 mesec. Idi v niakoia klinka da ti napraviat edna spored men. Neznam kak e pri drugi lekari no moiat mi napravi specialna otlivka taka 4e neznam dali 6te ima po aptekite standartna.
Отговори с цитат
  #895  
Стар 27th April 2012, 18:26
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от etaniel Виж мнението
Здравейте на всички! Отдавна не съм влизала, но реших да посподеля пак малко притеснения (Susan може и да ме обвини, че мрънкам, ама ако ме види на живо ще си вземе думите обратно )....
Получи ми се една гадна пигментация точно на най-централното място на носа, костта при очите, мрежи малки спукани капилярчета и зачервяване, която се разраства....някой имал ли е подобен проблем? Вече 5 месеца минаха от ОП...
Хехехе споко бе няма казвам нищо , но температура от 37.2 не се счита за висока нито пък е показател за инфекция , така че синузита ти няма нищо общо с нея.
Иначе и аз имам спукани капилярчета от двете страни на ноздрите (ох че го обясних и аз) и нямат никво намерение да се махнат за жалост ще трябва да си карам с тях цял живот.
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #896  
Стар 27th April 2012, 18:59
PateJ' PateJ' не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 55
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Susan Виж мнението
Хехехе споко бе няма казвам нищо , но температура от 37.2 не се счита за висока нито пък е показател за инфекция , така че синузита ти няма нищо общо с нея.
Иначе и аз имам спукани капилярчета от двете страни на ноздрите (ох че го обясних и аз) и нямат никво намерение да се махнат за жалост ще трябва да си карам с тях цял живот.
Znam 4e takiva kapiliar4eta se mahat s lazer, interesuvala li si se ili sus sigurnost niama kak da se mahnat?
Отговори с цитат
  #897  
Стар 27th April 2012, 19:53
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Не ме притесняват за това и не съм се интересувала пък с моя опит по скоро не бих рискувала
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #898  
Стар 29th April 2012, 07:55
PateJ' PateJ' не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 55
По подразбиране

V temata Djambazov vidiah 4e v momenta aktivno se govori na koi kude mu se e zavriala plakata v nosa i pak tam mi be obiasneno kakvo predstavliava tova ''plaka''.
4uvstvaiki se malko o6tetena otidoh do klinikata da piatam pak ako ne sum razbrala dali i az niamam plaka koiato da triabva da maham, no mi kazaha 4e vutre v nosa niamam ni6to koeto da se maha, samo longetata ot vun.
4udia se prosto kakva principno e funkciata na plakata i pri vsi4ki vidove rinoplastika li e dobre da se slaga.
Niamam 4upena kost, malko e pilnata i nozdrite mi sa ''prekroeni'' ot vutre.
Отговори с цитат
  #899  
Стар 29th April 2012, 09:23
Аватара на Krissstin4enceto
Krissstin4enceto Krissstin4enceto не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 504
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PateJ' Виж мнението
V temata Djambazov vidiah 4e v momenta aktivno se govori na koi kude mu se e zavriala plakata v nosa i pak tam mi be obiasneno kakvo predstavliava tova ''plaka''.
4uvstvaiki se malko o6tetena otidoh do klinikata da piatam pak ako ne sum razbrala dali i az niamam plaka koiato da triabva da maham, no mi kazaha 4e vutre v nosa niamam ni6to koeto da se maha, samo longetata ot vun.
4udia se prosto kakva principno e funkciata na plakata i pri vsi4ki vidove rinoplastika li e dobre da se slaga.
Niamam 4upena kost, malko e pilnata i nozdrite mi sa ''prekroeni'' ot vutre.
Плаките се слагат, за да държат носната преграда /септума/ права. Щом нямаш нищо чупено не виждам смисъл да ти слагат плаки...А и все пак навън операциите са доста по-напреднали от в България
Отговори с цитат
  #900  
Стар 29th April 2012, 12:39
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

След като не е имала изправяне на преградата няма нужда от тези плаки(тук му казват сплинтерс) и няма нищо общо с това къде е правена операцията.
В болницата в коят съм аз слагат плаки дори в някои случаи ги шият така че да не се разместят. Аз също имах плаки ,но не си спомням дали са били пришити, но аз имах разни конци които излизаха от външната страна на носа и просто ми ги срязаха .
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:20.