IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1031  
Стар 26th March 2010, 21:05
elanor elanor не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 104
По подразбиране

Хора, плаша се вече: не ям много, движа се максимално и днес пак бях опънала дънките... Майка ми каза, че е понеже от 1 седмица карам колело по час и нещо всеки ден, та съм била качила мускулна маса... Възможно ли е да съм се раздула от това?
Отговори с цитат
  #1032  
Стар 26th March 2010, 21:18
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

не, не е възможно.
Гледах ти менюто- ти само си мислиш, че ядеш малко- всъщност като ти сметнах храната....

250мл мляко са 180кал-това е колкото една пилешка пържола на грил със зелена салата
като добавим и меда..
100г сирене са 300кал
и това са само неща, които хапваш между другото
Отговори с цитат
  #1033  
Стар 26th March 2010, 21:25
elanor elanor не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 104
По подразбиране

Ау... права си, явно там е проблемът :/ Но освен колелото (минимум 600 изгорени ккал) ми се събират и поне 2-3 часа ходене на ден, което не би ли трябвало все пак да не води до дебелеене... или аз нещо бъркам в сметките?
Отговори с цитат
  #1034  
Стар 26th March 2010, 21:40
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
не, не е възможно.
Гледах ти менюто- ти само си мислиш, че ядеш малко- всъщност като ти сметнах храната....

250мл мляко са 180кал-това е колкото една пилешка пържола на грил със зелена салата
като добавим и меда..
100г сирене са 300кал
и това са само неща, които хапваш между другото
Пини зависи от процента на млякото..аз много много отдавна не съм пила прясно мляко(преди няколко месеца пиех де само с кафето,но мляко на прах...),но имам някакъв блед спомен,преди около 3 години като пиех,че 100 мл беше към 40-42 калории (не помня колко процента беше обаче)... И другото,което е сиренето защо 100 грама да е 300 калории?! Аз сирене обожавам и хапвам от известно време само на Маджаров и то е към 250 кал на 100 грама,та обикновено сиренето 100 грама е по 240-50-60 макс калории Не че има голяма разлика между 300 и 250 калории,но то от тука 50 от там 5- и така се трупат излишни...
И друго исках да кажа на Еланор относно опънатите дънки,че аз забелязах отивайки към фитнеса аз с едни леко отпуснати дънки и след фитнеса ги обувам и ми седят опънати! Но няколко часа-ден след това,пак са ми отпуснати дънките..
Отговори с цитат
  #1035  
Стар 26th March 2010, 21:46
elanor elanor не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 104
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ice Cream
Цитирай:
Първоначално написано от Piny
не, не е възможно.
Гледах ти менюто- ти само си мислиш, че ядеш малко- всъщност като ти сметнах храната....

250мл мляко са 180кал-това е колкото една пилешка пържола на грил със зелена салата
като добавим и меда..
100г сирене са 300кал
и това са само неща, които хапваш между другото
Пини зависи от процента на млякото..аз много много отдавна не съм пила прясно мляко(преди няколко месеца пиех де само с кафето,но мляко на прах...),но имам някакъв блед спомен,преди около 3 години като пиех,че 100 мл беше към 40-42 калории (не помня колко процента беше обаче)... И другото,което е сиренето защо 100 грама да е 300 калории?! Аз сирене обожавам и хапвам от известно време само на Маджаров и то е към 250 кал на 100 грама,та обикновено сиренето 100 грама е по 240-50-60 макс калории Не че има голяма разлика между 300 и 250 калории,но то от тука 50 от там 5- и така се трупат излишни...
И друго исках да кажа на Еланор относно опънатите дънки,че аз забелязах отивайки към фитнеса аз с едни леко отпуснати дънки и след фитнеса ги обувам и ми седят опънати! Но няколко часа-ден след това,пак са ми отпуснати дънките..
Млякото е с малък процент мазнини, да, освен това сега се усетих, че съм писала и сутрин по 250 мл, а надали е повече от 180-200 (една чаена чаша)... 250 мл беше само днес вечерта (взех си го от Мола). А медът ми е наистина много, много малко :/
Между другото наистина дънките се отпуснаха още преди обяд, но все пак се чувствам малко подута
Отговори с цитат
  #1036  
Стар 26th March 2010, 21:51
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Ами виж на опаковката колко калории пише,че има на 100 мл една чаша към 200 милилитра на дали ще има повече от 100 калории,но нали и еда добавя допълнително По-добре чисто
Иначе аз няколко пъти мисля вече го писах,но и днес за пореден път се убедих,когато репих да извадя къси панталонки и поли,които нося лятото..и то повечето от тя,които съм си купувала когато бях с 3 кг по-малко от сега и тогава ми ставаха,а сега ми падат,нямаше едни панталонки нито една пола които да ми стават...тоест мазнините явно са станали мускули и тежат повече...да се надяваме...за това и след фитнес ми стягат дънките или панталона после се отпускат..и аз там карам велото доста..така,че споко..и да ти седят опънати по-добре мускули от мазнинки нали така! ? :P
Отговори с цитат
  #1037  
Стар 27th March 2010, 00:02
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

не става въпрос дали са 250 или 300кал, а поскоро че тя е изяла около 500-600кал ей така между другото - това не е нищо, което би могла да я засити. За тези калории е можело да се изяде един пълноценен обяд ( например мусака или пълнени чушки)
Освен това карането на колело съвсем не изгаря 500-600кал - не знам как ги сметна. То пак зависи и как караш - ако караш по планината нагоре и се потиш... но мен малко ме съмнява
ако караш нормално (8км/ч- изгаряш 76кал
Ходене пеша 1 час (1,5км/ч) - 45кал ( кофти, нали?)
Отговори с цитат
  #1038  
Стар 27th March 2010, 09:44
elanor elanor не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 104
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
не става въпрос дали са 250 или 300кал, а поскоро че тя е изяла около 500-600кал ей така между другото - това не е нищо, което би могла да я засити. За тези калории е можело да се изяде един пълноценен обяд ( например мусака или пълнени чушки)
Освен това карането на колело съвсем не изгаря 500-600кал - не знам как ги сметна. То пак зависи и как караш - ако караш по планината нагоре и се потиш... но мен малко ме съмнява
ако караш нормално (8км/ч- изгаряш 76кал
Ходене пеша 1 час (1,5км/ч) - 45кал ( кофти, нали?)
Пини, сметнах си чашата, че е точно 100 ккал с меда и кафето, освен това не го пия това от глад, а за удоволствие... А и аз съм на 15 и имам нужда от тези вещества :/ Аниуей, мерси много, че ми обърна внимание, ще гледам да го огранича.
Днес 40 мин тичане, 60 мин ходене и коремни преси. Планирам още доооста ходене + колело по-късно
Отговори с цитат
  #1039  
Стар 27th March 2010, 09:51
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elanor
Цитирай:
Първоначално написано от Piny
не става въпрос дали са 250 или 300кал, а поскоро че тя е изяла около 500-600кал ей така между другото - това не е нищо, което би могла да я засити. За тези калории е можело да се изяде един пълноценен обяд ( например мусака или пълнени чушки)
Освен това карането на колело съвсем не изгаря 500-600кал - не знам как ги сметна. То пак зависи и как караш - ако караш по планината нагоре и се потиш... но мен малко ме съмнява
ако караш нормално (8км/ч- изгаряш 76кал
Ходене пеша 1 час (1,5км/ч) - 45кал ( кофти, нали?)
Пини, сметнах си чашата, че е точно 100 ккал с меда и кафето, освен това не го пия това от глад, а за удоволствие... А и аз съм на 15 и имам нужда от тези вещества :/ Аниуей, мерси много, че ми обърна внимание, ще гледам да го огранича.
Днес 40 мин тичане, 60 мин ходене и коремни преси. Планирам още доооста ходене + колело по-късно
Подкрепям,щом си на 15 и растеш все още си пий млякото с меда :P И се движи повече,както си описала за днес :P
П.С. А и чаша топло мляко с мед си е наистина удоволствие за сетивата,добави и малко канела за аромат и става муцка!!! :P
Отговори с цитат
  #1040  
Стар 27th March 2010, 10:31
elanor elanor не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 104
По подразбиране

Слагам и кафе, и канела ^^
Пропуснах да спомена, че не карам с 8 км/ч и си смятам калориите за час 600, защото 1. карам на 15 скорост и 2. с около 20 км/ч - изминавам 15 км за 45 мин г/д, + което доста баирчета има по пътя ми и се прибирам вир вода
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хайдедаспортувамезаедно
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:41.