IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 18th June 2011, 11:09
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Именно за това трябва да се замислиш за смъртта, за да повярваш
Аз едва когато се сблъсках с нея /нормално, всички се сблъскват, нали?/, и получих "знаци" от мъртвия....започнах много сериозно да се замислям какво е отвъд.
Християнството /в частност - Православието/ е дало най-точния отговор, в който се съдържа и най-голямата надежда и светлина за бъдещето след краткия ни "преходен" живот тук...

След малко очаквайте едно кратко пояснение за Будизма, че ми стана тръпка. )
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #52  
Стар 18th June 2011, 12:02
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Та ето една кратка бележка за Будизма и млъквам

Будизмът е наглед много примамлива и филососка религия. НО:

Проповедта на Буда е избавление от страданята. Когато Буда проповядва избавление от смъртта, той разбира избавление от непрекъснатата редица страдания, които следват от един живот в друг. Средството за избавление от смъртта е само едно - човек да не живее. Щом живее, той ще страда, ще умира, пак ще се ражда и пак ще страда...Избавление от това е Нирваната - или Небитиието, унищожаване на човешката личност като тяло и душа. Затова те също проповядват много добродетели /да не убиваш, да си смирен и т.н./, които и християнството проповядва, но с друга цел - да се спре с кармическите прераждания и да се стигне Небитието.

Християнството, от друга страна, проповядва избавление от смъртта , но не за да бъде унищожена човеката личност, а за да живее тя вечно. Християнството е проповед за Вечен Живот. И човек има само ЕДИН живот на земята, в материално тяло.

За да премахне смъртта, Буда избавя човека от живота. За да победи смъртта, Христос избавя човека от греха /в християнството смъртта е резултат от греха/.

Има още много и много неща, но си има книги

Ето защо Будизмът с нищо не успя да ме очарова.
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #53  
Стар 18th June 2011, 13:54
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Събудих се тази сутрин, махмурлук ме подтиска... Кафе машината не работи.. Влизам във форума и се назобвам с миш-маш сервиран от Луки. Сготвен с оцет и канела. Сега вече съм бодър
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #54  
Стар 18th June 2011, 15:54
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Това беше за бъркоча относно другите религии. Иначе за християнтсвото Лъки е права. Почти права, де.. Емико, случката с детето не я поставям в контекста на търсене на отговор на "Защо ми се отне детето" чрез религиозни тълкования. Разглеждам го принципно в контекста на обществената отговорност. Не сме в гората, не сме на бойното поле. Системното допускане на поведения предизвикващи риск за живота(на индивидите от обществото) трябва да се корегира спешно със сурови наказания. Защо? Защото е съзнателен процес. Значи е тежко престъпление. В случая- живота на детето е отнет. Извинения никакви няма и не трябва да има. Даде се прекалено много "зелена улица" на Мутра, Галош и Цървул. Аз лично искам да шофирам сред съзнателни граждани, а не сред орангутани зад волана. Никаква толерантност повече!
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #55  
Стар 18th June 2011, 16:35
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Не мислят за смъртта, Дезиро! Не са получили знанието за възмездие и Господ.

Дори и за такива Христос е казал: "Господи, прости им! Те нищо не знаят! "/не цитирам с точност/.

Аз имам лично тълкувание на Ада /защото то винаги е изобразявано повече като физическа болка и е представяно материално, за да могат човеците по-лесно да разберат понятието му/: Състояние, в което да искаш да умреш - и да не можеш. Вечна тъмнина, страх и самота.

Но възмездие ще има.
Иначе и аз съм ЗА мерките - спешни и бойни!
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #56  
Стар 18th June 2011, 17:00
Аватара на Dundi4ka
Dundi4ka Dundi4ka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 1 088
По подразбиране

Забелязвам, че Ние, пишещите тук, определено се разгриначаваме от всички пороци и недъзи на заобикалящата ни среда. Как пък се извъдихме толкова чисти..., но за сметка на това сме много начетени и няма тема, която да ни е чужда.
Отговори с цитат
  #57  
Стар 18th June 2011, 17:24
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Приемам забележката ти със смирение
За жалост обаче, не са ни/ ми чужди пороците...кой говори за това въобще??
Просто дискутираме нещата от живота...
Затова казах - който няма настроение за това,може да не се включва. Все пак е лято
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #58  
Стар 18th June 2011, 17:54
Аватара на Dundi4ka
Dundi4ka Dundi4ka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 1 088
По подразбиране

Лъки, не беше забележка, а просто мое лично наблюдение. Това в никакъв случай е означава, че е вярно и общовалидно.
Отговори с цитат
  #59  
Стар 18th June 2011, 17:55
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Desiro Night Виж мнението
Мутра, Галош и Цървул
Eто го и поредното противоречие. Защо след като човеците сме чеда божии, които той би трябвало да е създал по свой образ и подобие, има толкова много Мутра, Галош и Цървул? Излиза че ги е създал грешни, а след това иска от тях да бъдат безгрешни.



Лъки, признавам те за най-безконфликтната личност в този форум. Никакви провокации не могат да те подтикнат към грубост и "изпускане" на нервите. Адмирации

Последно редактирано от emiko : 18th June 2011 на 20:01
Отговори с цитат
  #60  
Стар 18th June 2011, 18:02
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Емико, мерси за кУмплимента!
То и аз теб не съм те видяла да се караш

Колкото до чадата Божии, навлизаме в друг спор и друга дълбока тема за първородния грях, Адам и Ева, падналият ангел Денница, как се е появило злото и т.н. И т.н. После - и защо е дошъл на Земята Христос /въплътеното слово на Господ/.

НО...няма да раздавам повече вероучение за днес, че явно не ми подхожда на Хаватара. Ще трябва да го сменя с някое расо и тогава ще се правим на безгрешни
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: НАЙСЕРИОЗНАТАТЕМА
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:09.