IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 7th July 2007, 18:40
curka94 curka94 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 737
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от "Street
измислете закон да им се забрани да карат... на пътя катастрофа няма да има
Нямах това в предвид ама айде са поне на мен това ми е мнението и си го казвам.Може и да не съм те разбрала,но...Оф незнам
__________________
VOLLEYBALL!!! BEST SPORT!!!
Отговори с цитат
  #22  
Стар 7th July 2007, 18:58
Pepes Pepes не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 223
Изпратете съобщение чрез ICQ до Pepes
По подразбиране

Абе тъпо е да се казва, че всички несофийски коли не познават трафика в София. мои приятели шофират тук повече от 5 години и определено са на ти с правилата, но има разни комплексари дето им свиркат само заради регистрационния им номер.
И второ - всяко новоизлюпено софианче шофьорче само заради софийския номер на колата на баща му ли е добър шофьор, а?
__________________
За всеки втори шанс трябва първа стъпка
Отговори с цитат
  #23  
Стар 7th July 2007, 19:09
curka94 curka94 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 737
По подразбиране

О не определено,а и нямах във предвид че само "селяните" правят катастрофите в София.Просто мисля че колкото по голям град толко повече произшествия...а и това относно софиянчетата значи повечето са некви младоци дет карат като бесни за да се изкефят...младо зелено...ама нз как точно да се изразя.ПТП има по цяла България,но повечето от това което видяхме във клипето,са леки катасрофи.Тежките (най-често следствие на алкохола) сме ги чували по медийте така да се каже.Да ама сте чували за тежки катастрофи и из др градове(не междуградски магистрали,а градове)и какво ще ми кажете че само във София е така не вярвам А тези леки чуквания ги има ня всякъде е тва е мойто мнение че не само във София е така.Но тук е повече защото мисля че и колите са повече...нз пак казвам че това е мое мнение
__________________
VOLLEYBALL!!! BEST SPORT!!!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 7th July 2007, 19:24
Аватара на cristiano7
cristiano7 cristiano7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 350
По подразбиране

такива ПТП стават из цял свят във всички градове...нека не си мислим че Вселената се върти около България или София
този репортаж е компилация от клипове за някакъв определен период от време...нормално е когато има трафик, пешеходци, светофари, самонадеяност и гъзария, да се случват и такива неща...най-гадното в цялата работа е да те блъснат без да имаш грам вина (блъснатите пешеходци на тротоара например)
Отговори с цитат
  #25  
Стар 7th July 2007, 19:56
Dimitroff Dimitroff не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: В Е46-цата
Мнения: 1 341
По подразбиране

Гледам заформя се вечното дерби пак, а?
София и дъ рест ? ХАХАХА

Пийте сега по една студена водичка, за да охладите страстите....

1- това дали на номера на колата ми пише "С" или каквото и да било друго няма никакво значение с умението ми да шофирам!Единствения фактор влияещ на техниката ми е практиката!

2- към много от вас, но по-специално към Цурка - айде да не намесваме полулацията и броя на превозните средства!
В Чикаго или Атланта ми се струва колите, трафика и задръстванията са "мъъъъничко" по-сериозни от колкото тези тук!

3- карал съм на много места и в България (няма що годе голям град в който да не съм карал - Пловдив, Варна, Бургас, София) и в Чужбина (Чикаго, Атланта, Ню Йорк, Авсрия и Германия - също съм попътувал) няма такава мацаница, каквато цари в София!

Точно тези, който плюете, че ви създават ПТП-тата "хората от провинцията".... (абе ква провинция беее - България е едно село-вие и това село го разцепвате на селца!) ... кого заблуждавате? Точно те карат НАЙ-ВНИМАТЕЛНО!Бавно, дават предимство, изчакват, НЕ свирят в момента, в който сфетофара светне жълто ( ), не те псуват като каруцари (кой викаш е селяк?) - защото са не ориентирани! Това обаче е само в техен + !
Щото 19 годишния пикльо, дето е взел колата на татиту, чиято регистрация е "С" е решил (ще се повторя малко със Стрийт) да влезе в насрещното, щото видиш ли "тя тааа редица/колона/опашка не важи за мене.Профучава на жълто/червено през кръстовищата, не дава мигачи, засича като разпран...и защо е всичко това? Е как защо? Щото той знае къде отива и как да стигне до там (с цената на рискови маневри и изпреварвания), щото той живее ТУК, той кара ТУК - просто той е безгрешен...до момента, в който не се натресе някъде...и полсе кво станаааа?
Пример - Цариградско.Карам с 100 при ограничение 80 (знаааам, че никой не го спазва, знаааам!) - зад мен кола със регистрация "С" ми примига и ми "гали" клаксона.Гледам го в огледалото (щото ми е лепнат вече на задната броня!) и му се хиля, а оня се набира още и още!
Той разсъждава:
Абе, щи еба майката - разкарай се от платното, бе смотан селяк!
Аз разсъждавам:
Карам с трафика!Не забавям движението колата на 2 метра пред мен и тя кара със 100!Ако тоя бърза - да излита вертикално и да го няма!
Примери подобни хиляди!

За желаещите да узнаят - не не съм от София. В София съм от около 2 години.Не ми е било трудно да свикна да карам тук - просто тук мъртвило в сравнение с някой голям европейски град! (говоря за уличния трафик!)

Като обобщение:

ПТП - та винаги ще има и е имало - важното е на пътя да цари колегиалност и уважение сред шофьорите!Важното е да сведем агресията до минимум!Важното е ТИ да не се имаш за повече от МЕН (респективно-обратното) на пътя...щото всички мрем ако стане нещо!
__________________
a b c d e f g k l, but М is something Special!
Стълбовете нанасят поражения на вашите коли само в случай на самоотбрана.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 7th July 2007, 20:04
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Аз не съм съгласен с това обаче,че в лявата лента трябва да се задръства от такива,които ми карат със 60!(примерно) Никога,ама никога не оставам на място,когато някой ми светне,а се прибирам вдясно,колкото и рядко да ми се е случвало да ми светнат!Откъде да знам каква е причината да бърза някой?>?На мен ми се е налагала много пъти,аз карам по-бързо,мой си е риска,нека ми направят път,когато виждат ,че искам да ги изпреваря!Затова много се дразня ,като някой нарочно не ме пуска,а още повече на тия олигофрени ,дето не си гледат в огледалата и засичат ,докато изпреварваш ,защото видиш ли и те решили да предприемат тежката маневра на изпреварването!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 7th July 2007, 21:02
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dimitroff
ПТП - та винаги ще има и е имало - важното е на пътя да цари колегиалност и уважение сред шофьорите!Важното е да сведем агресията до минимум!Важното е ТИ да не се имаш за повече от МЕН (респективно-обратното) на пътя...щото всички мрем ако стане нещо!
Много точно казано Също така е важно да ЗНАЕМ правилника за движение по пътищата за да можем да го СПАЗВАМЕ В София, в квартала в който живеех на два пъти блъснаха деца пред очите ми Едното пресичаше на пешеходна пътека , а другото кареше колело по главната, още настръхвама като се сетя. За щастие и двете деца се възстановиха напълно, но някои нямат този късмет Бъдете внимателни и карайте разумно
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #28  
Стар 7th July 2007, 21:03
Dimitroff Dimitroff не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: В Е46-цата
Мнения: 1 341
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Аз не съм съгласен с това обаче,че в лявата лента трябва да се задръства от такива,които ми карат със 60!(примерно) Никога,ама никога не оставам на място,когато някой ми светне,а се прибирам вдясно,колкото и рядко да ми се е случвало да ми светнат!Откъде да знам каква е причината да бърза някой?>?На мен ми се е налагала много пъти,аз карам по-бързо,мой си е риска,нека ми направят път,когато виждат ,че искам да ги изпреваря!Затова много се дразня ,като някой нарочно не ме пуска,а още повече на тия олигофрени ,дето не си гледат в огледалата и засичат ,докато изпреварваш ,защото видиш ли и те решили да предприемат тежката маневра на изпреварването!
Яворе, разбирам какво имаш в предвид, обаче
Цитирай:
Аз разсъждавам:
Карам с трафика!Не забавям движението колата на 2 метра пред мен и тя кара със 100!
Аз ще се прибера в дясно, а този пред мен, а този пред него?
Това искам да кажа със "карам с трафика".

П.П. Скоро не ми се е случвало да карам зад някой в крайна лява със 60
__________________
a b c d e f g k l, but М is something Special!
Стълбовете нанасят поражения на вашите коли само в случай на самоотбрана.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 7th July 2007, 21:48
Roksana Roksana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: София
Мнения: 68
По подразбиране

Нямам думи!
Не знам какво да кажа....
Затова мъжа ми като пътува все му казвам да внимава,
защото не знам този срещу него какво му е намислил ......
с отсрещната кола...!!!
__________________
За повече контакти потърсете разклонител!
Отговори с цитат
  #30  
Стар 7th July 2007, 22:37
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dimitroff
Яворе, разбирам какво имаш в предвид, обаче
Цитирай:
Аз разсъждавам:
Карам с трафика!Не забавям движението колата на 2 метра пред мен и тя кара със 100!
Аз ще се прибера в дясно, а този пред мен, а този пред него?
Това искам да кажа със "карам с трафика".
Да,съгласен съм с тебе и за това положение,много е тъпо наистина!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: УлицитенаСофия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:19.