IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 4th August 2006, 13:51
Marlla Marlla не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 16
По подразбиране Крем против стрии

Не знам вече,дали тук е точното място на тази тема,но виждам,че доста хора се борят със стриите и темите се посрещат с интерес,така,че ми се иска ако мога да помогна .Наскоро бях меко казано заинтригувана от стара и проста рецепта за която писахте-1 част восък и 3 части мас,които се разтапят и се получава"нещо като крем"с което можем ежедневно да се мажем,а очакваният ефект е силно избледняване и заглаждане на гадините .Веднага се поразпитах насам натам и разбрах следното-восъкът и маста е по-добре да се разтапят на водна баня,тъи като от високата температура губят някои от качествата си;восъкът е добре да бъде бял-той също е пчелен,но е специално обработен и в този случай восъкът на пити закупен от пчелари не е най-добрия вариант-оказа се,че и в този бранш се злоупотребява (добре дошли в БГ )и често в него има недотам полезни примеси.Говорих с близка аптекарка и тя ми каза,че белия восък именно се използва за направата за кремове и помади и е наи-добрият за случая.Можете да го намерите обаче само в аптеки,които приготвят лекарства и във всеки град има поне една такава.Цената му е около 0.18лв за грам.Ако пък вече сте си купили жълт пчелен восък от някои пазар и искате да го използвате,то ето как може да го направите годен за употреба:


В парфюмерията, козметиката и др. отрасли се използва избелен восък. Избелването се постига по два начина:

на слънце - постига се, като восъкът във вид на малки стружки се излага на слънчева светлина в продължение на 10-60 дни. Ако восъкът е разтопен избелването протича по-бързо.

при химичното избелване се разрушават страничните вещества, емулгаторите и пигментите. Като избелващи средства се използват следните реактиви:

0,01 % р-р на калиев- или натриев бихромат. В кисела среда процеса процесът протича при ниска температура за 7 дни.

0,01 % р-р на калиев перманганат в кисела среда, поддърха се температура 75 °С за 30 минути, след което се промива.

20 % алкален р-р от водороден прекис. След избелването по този начин не е необходимо допълнително пречистване на восъка.

Стопяване на восъка в гореща вода с добавяне на 0,6 гр алкохолен р-р на калиева основа на 1 кг восък, и след това продухване с въглероден двуокис.


Ако не можете да се справите сами,мисля че ще ви помогнат във всяка аптека,където както казах вече приготвят лекарства.Предполагам сме доста тези,които сме потрошили луди пари за всякакви кремчета и щуротии,за да се борим със стриите,така,че още един опит ако не ни помогне,то поне няма да ни умъртви Аз поне мисля да пробвам,дано съм ви била полезна..УСПЕХ

http://abiconic.dir.bg/bees/p4elen_vosak.htm
Отговори с цитат
  #2  
Стар 4th August 2006, 16:27
slan4iceto slan4iceto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 27
По подразбиране

Благодаря за изчерпателната и полезна информация!А в аптеката дали може да ми направят такъв крем,или трябва да си купя само восък?Колко ли грама ще ми трябват?А ти пробва ли го вече?И аз така мислех,че на водна баня трябва да се направи,за да не загори и кой знае какво ще се получи..дано има ефект,че тия стрии ме побъркват..Идва ми да те разцелувам С питане и до Цариград се стига,вярно е! Браво на теб!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 4th August 2006, 16:30
slan4iceto slan4iceto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 27
По подразбиране

Толкова се зарадвах,че не прочетох,че и ти ще го пробваш тепърва..желая ти успех! След месец да докладваш за резултата,както и всички останали,ама то за мен незнам дали месец ще е достатъчно,толкова са много..С поздрав!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th August 2006, 16:52
Marlla Marlla не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 16
По подразбиране

Като го прочетох и аз бая се въодушевих да ти кажа честно и освен,че се допитах до аптекар,се допитах и до по-възрастни жени,за което не се бях сетила да направя преди-оказа се,че тази рецепта не е никак неизвестна.Говорих с една жена,която ми разказа,че именно такива нещица са ползвали навремето,не е вярно,че не им е пукало за стриите,поддържани жени е имало винаги и са се справяли с проблемите си точно с такива прости на пръв поглед методи.Основните съставки на медицинската козметика остават почти непроменени и до днес,така,че има логика и това да помага.Не си прочела добре вероятно замаяна от надеждата ,но аз споменах,че бял восък може да се намери в аптеки,в които приготвят лекарства и цената му е около 0.18лв. за грам,така,че..........дано ти помогне
Отговори с цитат
  #5  
Стар 4th August 2006, 18:44
slan4iceto slan4iceto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 27
По подразбиране

Ааааа,прочетох за аптеката,ама утре сутринта ще съм първа там Просто незнам да искам чист восък,ама колко грама?! 10 за начало добре ли е..нямам представа като обем какво е това..или направо 50 гр...О..точно там работи една позната на майка ми,ще я поразпитам срам,несрам..Абе тая мас мислех едно време,че са я яли,а те се мазали..има май и маска за коса с мас,знам,че и домашния сапун се прави от мас..А ние се ръсиме сума ти пари за незнайно какво,ама пуста реклама! Край! Минавам само на мас и само външно!!! Миличка желая ти приятна вечер..няма да мога да спя спокойно!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 6th August 2006, 14:46
Marlla Marlla не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 16
По подразбиране

Сигурно вече си си направила крема и си прилично омазана Пак ходих до аптеката...ония методи дето ви ги копнах май-май се оказаха труднички за домашни условия,но един е възможен- "20 % алкален р-р от водороден прекис. След избелването по този начин не е необходимо допълнително пречистване на восъка". Водородният прекис всъщност е кислородна вода.Концентрация от 20% не успях да намеря,но намерих "12 процентов стабилизиран перхидрол"(PERHYDROLUM-12%пероксид + 100%дестилирана вода).Аптекарката ми каза също,че тъй като в аптечната мрежа не се предлага 20% концентрация,процедурата може да се направи 2-3 пъти.Аз лично не ти давам гаранции за успеха на самостоятелните ти опити,затова-бягай за чист бял восък Колкото до въпроса ти"колко"-ами колкото искаш и колкото имаш възможност разбира се.За да добиеш представа-буркан в който на времето баба ми правеше компоти май се казваше буркан"омния" събира 800-850 грама вода,вярно,4е маста има друга плътност,но не е фатално според мен ако не мерим чак с аптекарските везни.Направи си 1/3 от буркана,айде да речем 300 гр. и сложи 100 гр. восък...май нещо такова ще се получи..аз ще го правя довечера,че си нямам мас и чакам да ми донесат,така,че...ще видя каква смес ще се получи,още нямам представа.Успех и пробвалите да споделят до къде са я докарали,че то за една мас и един восък бати и рецептата стана
Отговори с цитат
  #7  
Стар 8th August 2006, 10:34
slan4iceto slan4iceto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 27
По подразбиране

Вече отговорих,ама къде изчезна отговора ми..явно са ме "санкционирали" защото не намерих чист восък Продължавам,няма да се откажа..в един друг форум ми казаха,че такъв продават в аптеки за зъботехнически инструменти и пособия..Сещам се за няколко в района около Пирогов..ще питам и приятелки,които работят и живеят в различни райони на София..Голям инат съм..ще докладвам! С поздрав!!!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 8th August 2006, 15:44
slan4iceto slan4iceto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 27
По подразбиране

НАМЕРИХ чист восък!!!! И то точно там,където не предполагах..поръчах си 100 гр. за 5 лв...абе срам,не срам казах на момчето за какво ми е и той каза,че ще пита докторката,която ги забърква дали прави такъв крем и утре като отида да си го взема ще разбера повече. Много ми похвалиха новия крем на Wischy,ама сега съм се запалила за този крем,хем евтино,хем няма да ми навреди..Чувствам се така щастлива, като че съм била на любовна среща Много бързо се паля,дано има ефект..Ако някой вече се мацоти да ме изчака и да започваме заедно :P Целувки за всички!!!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 8th August 2006, 15:46
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Издай тайната де,къде намери восък
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14th August 2006, 09:29
slan4iceto slan4iceto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 27
По подразбиране

Восъкът го намерих в една махленска аптека в Люлин - 4...Е,изпратиха ме там,де..Момчето от аптека "Камея",където пазарувам, бе така любезно да завърти няколко телефона и поразпита и така се озовах в Люлин 4.Поръчах си го,направих си го,ама май нещо сбърках пропорциите.Значи имах мас, някъде 1/3,а восъкът ми се видя доста и разтопих половината.Той е на бели люспи,като леща..дали да не го преработя и да сложа и останалото??!Ама като го държа в хладилника така се стяга,че после с лъжичка го вадя и едвам го разнасям..леле колко е мазно..ама дано има ефект!Дали да не го преработя??! Приятен ден на всички!С поздрав!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Кремпротивстрии
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:22.