IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 19th April 2007, 08:30
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране Посвещава се на децата от 60-те,70-те и 80-те години на 20 в

Ако сте били дете тогава, като погледнете назад, ще ви бъде трудно да повярвате, че сте успели да доживеете днешния ден. Ние се возехме на коли без предпазни колани и без въздушни възглавници. Креватчетата ни бяха оцветени в ярки бои с голямо съдържание на олово. На шишенцата с лекарства нямаше секретни капачета, вратите често не се заключваха, а шкафовете в къщи не се заключваха никога. Пиехме вода от улични чешмички, а не от пластмасови бутилки. На никого дори не би му хрумнало да кара колело с каска. Ужас, нали!

С часове си правехме самоделни колички от дъски и лагери, намерени на някое бунище, и едва когато вече летяхме по нанадолнището си спомняхме, че сме забравили да им сложим спирачки. Сутрин излизахме от къщи, играехме по цял ден и се прибирахме, когато запалваха уличното осветление – там където го имаше. И през цялото това време никой не можеше да разбере къде сме. Нямаше мобилни телефони, представяте ли си!

Няколко човека ядяхме един сладолед и пиехме лимонада от една и съща бутилка - и никой не умря. Нямахме компютри, 3D игри, компактдискове, GSM-и, 160 канала кабелна телевизия, интернет и на тълпи ходехме на кино, защото нямаше дори видео!
Затова пък имахме приятели. Излизахме от къщи и ги намирахме. Ако някой ни трябваше, отивахме у тях и се виждахме с него. Просто така, без предварително обаждане! Сами в този жесток и опасен свят. Без охрана. Как изобщо сме оживели?

Измисляхме сами игрите си, крадяхме череши и ги ядяхме с костилките – и на никой костилките не му прорастваха в корема. През междучасията се пръскахме с вода от многократни спринцовки и бутилки от „Веро”. Нашите постъпки си бяха наши собствени и ние бяхме готови за последствията. Порязвахме се, ходехме в синини и натъртвания или си чупехме кокалите – но никой никого не съдеше. Смятахме, че за всичко сме си виновни ние самите. Представата, че можеш да се откупиш от ченгетата или да се скатаеш от казармата практически не съществуваше. Родителите от онези времена винаги вземаха страната на закона, можете ли да си го представите?

Да-а-а, такива бяхме, а ето какви станахме:
1.По погрешка въвеждаме системната си парола на микровълновата печка.
2.Имаме списък от 15 номера да се свържем със семейството си, което се състои от 3 човека.
3.Пращаме e-mail на колегата, който седи в съседната стая.
4.Губим контакт с приятелите си, които нямат електронна поща
5.След края на работния ден се връщаме в къщи и отговаряме по телефона така, сякаш още сме на работа.
7.Изпадаме в паника, ако излезем от къщи без мобилен телефон и се връщаме да го вземем.
8.Щом се събудим сутрин, първата ни работа е да влезем в интернет, още дори преди да си изпием кафето.
9. Сега накланяш глава, за да се усмихнеш.
10. Четеш този текст, съгласен си с него и се усмихваш.
11. Още по-лошо – вече си намислил на кого ще го изпратиш.
12. Прекалено се увлечен, за да забележиш, че в този списък няма номер 6.
13. Трябва ти само секунда за да пробягаш с поглед текста и да се убедиш, че номер 6 наистина няма.


П.П. от последните деца съм 80-те,но си е много правилно всичко това което го пише и се радвам че е нямало компютри тогава да си изживея детството както съм си го изживял
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19th April 2007, 08:39
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Това от личен опит ли го споделяш.... или пак го copy и paste от някъде...
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19th April 2007, 08:40
maariaa maariaa не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна
Мнения: 105
По подразбиране Re: Посвещава се на децата от 60-те,70-те и 80-те години на

Цитирай:
Първоначално написано от Street
П.П. от последните деца съм 80-те,но си е много правилно всичко това което го пише и се радвам че е нямало компютри тогава да си изживея детството както съм си го изживял
__________________
www.ida.bg
Отговори с цитат
  #4  
Стар 19th April 2007, 08:41
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от милена 077
Това от личен опит ли го споделяш.... или пак го copy и paste от някъде...
copy и paste е, но не разбирам защо пак все едно само съм копирал...

П.П. всякаш беше вчера когато си навирахме главите в бидон пълен с вода на един гараж.. а сега и главата няма да ми влезе дори
Отговори с цитат
  #5  
Стар 19th April 2007, 08:55
Аватара на Morozko
Morozko Morozko не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Sofia
Мнения: 217
По подразбиране

ММ хубави времена бяха, за6тото имахме повече време за забавления 8) да седиш пред ПЦто за мен не е забавление, а го правя когато нямам друга алтернатива.. Преди правехме точно тия не6т, които са описани- пръскахме се с спринцовки, беряхме череши, стреляхме с прашки, карахме колела. Като бях много малък с един приятел ходихме в сладкарницата и допивхме останалата лимонада на хората Зимата се пързаляхме с шейни.. Добро си беше! Ама в момента не вярвам на сегашните деца да им е зле.. Като пораснат и те така 6те си спомнят с носталгия за Кънтър Страйк и Стар Крафт
__________________
That's mee!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 19th April 2007, 08:55
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

__________________
Не плачи затова, че е свършило, усмихни се затова, че се е случило
Отговори с цитат
  #7  
Стар 19th April 2007, 08:56
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Street, това много ми хареса... И аз се радвам, че изживях детство, което моите деца няма да могат дори да си представят
Отговори с цитат
  #8  
Стар 19th April 2007, 09:01
diapan diapan не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: София
Мнения: 549
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Chujdata
мдаммм
__________________
Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 19th April 2007, 09:02
Pretty Pretty не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: софия
Мнения: 824
По подразбиране

Ехх носталгия по отминали времена
Отговори с цитат
  #10  
Стар 19th April 2007, 09:43
Dee dee Dee dee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 516
Изпратете съобщение чрез ICQ до Dee dee Изпратете съобщение чрез MSN до Dee dee
По подразбиране

Хубаво си беше тогава...Това си говорехме онзи ден с едни приятели, ако днес нямаше компютри, сигурно 50 % от населението щеше да е безработно...
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Посвещавасенадецатаоттететегодинина
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:24.