IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 11th December 2007, 18:32
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Ами не, нали трябва да има опора, към която да се тегли! Т.е. кривият зъб се нарежда спрямо другите зъби, както и те се разместват спрямо него.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 11th December 2007, 18:51
CREAMpie CREAMpie не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 304
По подразбиране

Мерси за отговора. Така написано звучи много логично, подозирах, че ще кажа глупост. Това означава ли, че заради един зъб трябва да се хванат всички горни или може и само съседните?
Отговори с цитат
  #23  
Стар 12th December 2007, 11:35
Аватара на Sunflowera
Sunflowera Sunflowera не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: София
Мнения: 473
По подразбиране

За съжаление не е толкова просто .
Дори само един зъб да е крив, трябва да се вържат всичките, за да се образува дъга. Понякога дори се слагат допълнителни микрощифтове във венеца след последния зъб, за повече опора. Така се спазват пропорции и тнт. При мен също само един зъб е истински крив (кучешки и стърчи), но за момента той дори не е вързан за дъгата, защото първо ще нивелират всички останали зъби, после ще разширяват мястото за него и накрая ще го прибират.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 12th December 2007, 17:05
CREAMpie CREAMpie не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 304
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sunflowera
За съжаление не е толкова просто .
Дори само един зъб да е крив, трябва да се вържат всичките, за да се образува дъга. Понякога дори се слагат допълнителни микрощифтове във венеца след последния зъб, за повече опора. Така се спазват пропорции и тнт. При мен също само един зъб е истински крив (кучешки и стърчи), но за момента той дори не е вързан за дъгата, защото първо ще нивелират всички останали зъби, после ще разширяват мястото за него и накрая ще го прибират.
Sunflowera, мерси много за разяснението . Точно за кучешкия ме интересуваше и мен. Значи дилемата за естетическия и сексуалния проблем става актуална
Отговори с цитат
  #25  
Стар 12th December 2007, 17:23
adinka adinka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 517
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sunflowera
Така, ден 4.
Езикът ми се разрани на 2 места. Фъфля. Опъването от първите дни намалява, но все още ме боли като ям. Каквото изобщо мога да ям без риск да ги отлепя. Най-големият проблем се оказа правенето на френска любов, с извинение за откровенията, но ако някой друг е решил да си слага лингвални, да си знае. Вече леко съжалявам, че не сложих външни, щях да имам естетически проблеми, ама сега пък имам сексуални .


Леле много жално.Моите брекети са външни,и да ви кажа много си ги харесвам,придават супер чар на усмивката.Грам не ми дреме че се виждат,който ме харесва да ме харесва и така В крайна сметка след ринопластиката и силикона в гърдите реших че искам да имам и хубава усмивка.И ето че вече почти една година съм с брекетите,зъбките ми се подредени и след някой и друг месец ще ги махам.

Просто искам да кажа,на тези които си мислят че брекетите са грозни или ''някакви железа'',че това е поредната глупост на някой непросветлен.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 13th December 2007, 10:44
Аватара на Sunflowera
Sunflowera Sunflowera не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: София
Мнения: 473
По подразбиране

Вече взеха да се оправят нещата, май . Езикът ми свиква. Говорните дефекти почти изчезнаха, освен френското Р. Ям все повече неща, но мнооого бавно. Най-добрата новина е, че реших проблема с френската любов . Ортодонтката ми е дала една вакса, която ми каза да слагам, ако ми драска някъде, ама аз не я слагах, за да ми свикне езика по-бързо. Да, ама като я намажа по брекетите (особено последните) и нямам проблем вече с френската . Много съм щастлива от това откритие .

Адинка, аз също мисля, че железата в устата са признак на добра здравна и естетическа култура и не ги намирам никак грозни, но реших да сложа лингвални все пак, защото се срещам с адски много хора, често на високо ниво, имам вечери и обяди и тнт., просто външните много биха ме притеснявали при тези обстоятелства.

Кремпай, не знам на колко си години, но ако те притеснява крив зъб, слагай брекети и хич не го отлагай (както аз толкова години ). Повярвай, знам какво е да нямаш самочувствие да се усмихнеш истински, на мен непрекъснато ми казават, че съм много сериозна и по снимки като се гледам, никога не съм усмихната. Нямам търпение да прибера стърчащото нещо и си мисля, че цялата ми физиономия ще се промени принципно .
Отговори с цитат
  #27  
Стар 13th December 2007, 17:44
Ivet Ivet не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Barcelona - Spain
Мнения: 694
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sunflowera
Вече взеха да се оправят нещата, май
Радвам се за теб, Sunflowera

Yavor, имам въпрос към теб: Какво можеш да ни кажеш за т.нар. INVISALIGN? Добра алтернатива ли са на брекетите? Ефективни ли са? Много ще съм благодарна за професионалното ти мнение
__________________
Ivet@Last.fm
Отговори с цитат
  #28  
Стар 13th December 2007, 18:10
adinka adinka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 517
По подразбиране

Поздравления sunflowera, ще ти се изправят зъбките за нула време и след това наистина ще се усмихваш повече!!!!
Отговори с цитат
  #29  
Стар 13th December 2007, 18:24
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

[quote="Ivet"]
Цитирай:
Първоначално написано от Sunflowera
Yavor, имам въпрос към теб: Какво можеш да ни кажеш за т.нар. INVISALIGN? Добра алтернатива ли са на брекетите? Ефективни ли са?
Не съм Явор, но имам мнение Системата "Инвизалайн" са подходящи за не много съществени дефекти.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 13th December 2007, 18:40
Ivet Ivet не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Barcelona - Spain
Мнения: 694
По подразбиране

[quote="diastemma"]
Цитирай:
Първоначално написано от Ivet
Цитирай:
Първоначално написано от Sunflowera
Yavor, имам въпрос към теб: Какво можеш да ни кажеш за т.нар. INVISALIGN? Добра алтернатива ли са на брекетите? Ефективни ли са?
Не съм Явор, но имам мнение Системата "Инвизалайн" са подходящи за не много съществени дефекти.
__________________
Ivet@Last.fm
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лингвалнибрекети
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:18.