IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 28th September 2004, 22:32
Lora
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Moje li da mi kaje nqkoi,kolko vreme i kolko...

Toва го бях написала и в друга тема,но не ми отговориха,а отговора ми трябва.Извинявам се за повторението.Нека Ви питам според вас за 14-годишен организъм достатъчно ли е натоварването от 30 минути с hard танци,добра ли е идеята за един микс на спортове (плуване,ролери,танци,бързо ходене,подобни неща...)? Обизателно ли е да се изпотиш като в "ада с вила в ръка около въглени",за да поддържаш форма и каква трябва според вас да е периодичността на спортните "епохи".Евентуално ще кажете "Ти прецени",но...все пак...как мисли вашата глава? Аз досега си скачах нагоре-надолу по половин час на ден вкъщи,но понеже съм човек,обичащ разнообразието реших да "прокоментирам" идеите си.Та какво щях да кажа...да...вследствие тези тренировки отделно с силови упражнения 2 пъти на седмица организма,по-точно сърцето почна да ми се "обажда".А пък спортува му се на чоо7 досега си скачах нагоре-надолу по половин час на ден вкъщи,но понеже съм човек,обичащ разнообразието реших да "прокоментирам" идеите си.Та какво щях да кажа...да...вследствие тези тренировки отделно с силови упражнения 2 пъти на седмица организма,по-точно сърцето почна да ми се "обажда".А пък спортува му се на човека,а явно не знае как би било по-добре за организма,здравето му,а без движение не мога да живея вече...Е,ОК я ми кажете кво Ви минава през главата относно "проблема: ми.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 29th September 2004, 01:57
lola
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

niama znachenie
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20th November 2004, 22:44
sani
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

az sum na 15 i vseki den pravq po 45 min gimnastika..i pri men otna4alo surceto mi se ''obajda6e'' za6toto iskah da se natovarvam pove4e otkolkoto mogaTui 4e suvetvam te prosto namali tempoto..i nqma da ima6 nikakvi problemi
Отговори с цитат
  #4  
Стар 28th November 2004, 17:34
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

zdravei az sum instryktor po fitnes i moga da ti kaja ,4e tova koeto si predpriel e dobre no e malko ysileno za oshte mladia ti organizum.sega se razvivash i ne e neobhodimo da se prenatovarvash s mnogo silovi yprajnenia.po dobre da e ymereno i koncentrirano vsiako yprajnenie.tancite ne gi ostaviai te sa istinata za perfektno tialo drygoto e podrujka.




jelaia ti yspeh
Отговори с цитат
  #5  
Стар 3rd January 2005, 11:53
MuTaKa
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

с колкото повече неща се занимаваш - толкова по-добре! за тялото е най-добре да го стресираш, да го изненадаш... не да спазваш един режим 6 месеца и да се чудиш защо последните три няма развитие. а и като си на 14-15 имаш достатъчно енергия и възможности... и ако имаш и желание да се занимаваш с това, вместо с по половин шише водка, кутия цигари и да се натискаш с някой до ранни зори по купони е чудесно! ако го правиш това даже ше видиш колко по-актуална ше си по купоните 8) 8)
Отговори с цитат
  #6  
Стар 3rd January 2005, 12:01
MuTaKa
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

А иначе за натоварването наистина е по-добре да си преценяваш сама... в смисъл... Значи при професионалните и полупрофесионалните (като мен) спортисти има така нареченото "спортно сърце"... сърцето както знаеш е мускул и при големи натоварвания в продължение на много време расте - "спортно сърце" означава че сърцето се е уголемило в сравнение с генетично зададения размер. При тебе съответно го няма и за това "прецени си сама" означава като се умориш да спреш не като се задъхаш, а като се умориш! При положение че "тренираността" е функция на умората, колкото и тривиално да звучи - всичко става постепенно!
P.S. А да... обърни и внимание на храненето!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Mojekajenqkoikolkovremekolko
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:24.