IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 23rd January 2007, 21:24
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Момичета, не можах да разбера за какво говорите - за венозна анестезия при която се ползва интубация за поддържане на дишането или за венозна+ инхалационна анестезия - където тубусът служи за вкарване на инхалационна упойка?
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #22  
Стар 23rd January 2007, 21:29
Beauty
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

8)
Отговори с цитат
  #23  
Стар 23rd January 2007, 21:59
DeSIKOS DeSIKOS не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 412
По подразбиране

Да не би да ти е била поставане маска А не си спомням дали съм имала интубация в гърлото( след операцията не чувствах болки там), но чух как Калкова каза на мъжът ми, че така прилично съм се държала та дори не съм усетила, кога ми слагат и ми махат "маската" или там каквото е било, но не съм се интересувала подробно! Бюти, не ми се вярва Стоянов да рискува живота на който и да е клиент (пациент) по този начин, сигурно е взел всички предпазни мерки, ако не заради твоето здраве то поне за неговото име и имидж!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 23rd January 2007, 22:04
Beauty
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

8)
Отговори с цитат
  #25  
Стар 23rd January 2007, 23:24
Gemi Gemi не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 35
По подразбиране

Момичета, аз също със сигурност не съм интубирана. Обърнах внимание на евентуалните алергични реакции при упойката и антибиотиците, които вливат по време на операцията, но не съм и помислила за тази подтобност.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 24th January 2007, 13:47
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

Aset-когато е с инхалаторна и венозна упойка пациентът не се ли интубира?Аз също не съм интубирана,но ми се струва,че ако беше толкова рисковано,все някой от пациентите на Стоянов щеше да........Той има по две операции на ден Интубирането и поставянето на командно дишане при излизане от упойка едно и също ли е?На мен ми направи впечатление,че излязох от упойка в стаята си,а не в реанимация.......но това може и нищо да не значи де.
П.П.И това не ми се вижда отговорност само на анестезиолога-все пак пациентът е общ.
__________________
Щастлив е не този,който има повече,а този,който е щастлив от това,което има...
Отговори с цитат
  #27  
Стар 24th January 2007, 13:59
Beauty
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Джангъл,откъде знаеш по колко операции прави на ден?
Отговори с цитат
  #28  
Стар 24th January 2007, 14:12
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beauty
Джангъл,откъде знаеш по колко операции прави на ден?
Ами защото в началото на седмицата,като отидох при него исках да ме оперира при първа възможност-още на следващата сутрин,но единственото свободно място беше след една седмица и то само защото пациентката се беше отказала преди малко.И пред кабинета му винаги е тъпканица(аз доста пъти съм ходила и в старата болница и в новата).Наистина много оперира тоя човек-от къде толкова народ,не знам.

П.П.А за това колко му вярвам-ти най-добре знаеш -и не само на него,де.
__________________
Щастлив е не този,който има повече,а този,който е щастлив от това,което има...
Отговори с цитат
  #29  
Стар 24th January 2007, 15:31
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Какво представлява интубацията? Г-образен водач се поставя в устата на пациента и специалната тръба се напъхва в трахеята. По този начин се осигурява достъп на кислород до дробовете. Прави се, когато трябва да се предизвика изкуствено кома или те подготвят за командно дишане, а в случая на нашите операции - когато манипулацията продължава по-дълго.И да ви кажа - усложнения също могат да настъпят, например тръбата да влезе в хранопровода и т.н. Има и умрели от това - в цяла ВМА се говори, че жената на Кеворк Кеворкян си е отишла от неправилно интубиране. Така че, да оставим избора на анестезия на анестезиолозите, а?
Отговори с цитат
  #30  
Стар 24th January 2007, 16:29
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Имам две операции на носа и при двете бях с ''тръба'' в гърлотоНа другия ден имах ужасни болки и по4ти не можех да преглъщам, а имайки в предвид 4е при първата операция имах и тампони в носа (5-6 дена) беше направо кошмар.Ве4ер не можех да спя тък като трябваше да дишам през устата , гърлото ми пресъхваше и това допълнително влошаваше нещата.При втората нямах тампони и поне можех да дишам през носа.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Запълнатаупойка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:10.