IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 2nd April 2008, 09:36
Sofie Sofie не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 31
Изпратете съобщение чрез ICQ до Sofie
По подразбиране бягане и качване на килограми ?

здравейте, моят проблем е следният: след продължителен период прекаран вкъщи в седене над учебниците и готвене за изпити, ми се удаде отново възможност да тръгна редовно на фитнес и вече две седмици ходя почти всеки ден, като се занимавам основно с кардио упражнения (най- вече бягане) с целта да сваля още 1-2 кг. Обаче вместо да ги сваля, аз ги качих!!! Не мога да си обясня това явление, не мисля, че се дължи на храненето, не съм променяла навиците по никакъв начин- храня се предимно със салати, не ям тесто, сладко, пържено, понеже имам и много чувствителен стомах..
ще се радвам, ако някои има обяснение на моя проблем и ме посъветва какво да правя. рових се във форума, но не успях да намеря никаква информация, ако някой се досети за такава обсъждана тема, може да ми даде линк .
Отговори с цитат
  #2  
Стар 2nd April 2008, 11:15
blablabla blablabla не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6
По подразбиране

Здравей ! Усещаш ли по дрехите си тия 1-2 кг? Защото има един много важен момент, когато човек започне да тренира редовно, и особено щом бягаш, знай че мускула също тежи и то доста.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 3rd April 2008, 11:09
Charita Charita не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: София
Мнения: 2
По подразбиране

Аз смятам, че 2 седмици е прекалено малко време за да има някакъв резултат от тренировките, освен чувство на енергичност например И все пак е нормално, след кардио тренировка, особено след бягане, мускулите ти да са се оголемили. Смятам също, че не е нужно да ходиш всеки ден на фитнес, направи си програма, раздели мускулните групи и 4 пути в седмицата е напълно достатъчно, все пак организма трябва да се възстанови. А и след коато имаш нужда да свалиш само 2 кг, не е толкова фатално. Плюс това, времето навън вече се оправя, можем да покажем нослетата навън, да потичаме на въздух в парка... Хранителният режим е изключително важен. Само с фитнес не се отслабва!!!
__________________
В живота трябва да има нещо повече, от това да имаш всичко...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 3rd April 2008, 18:34
Sofie Sofie не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 31
Изпратете съобщение чрез ICQ до Sofie
По подразбиране

да, ясно ми е, че за две седмици нищо не се постига освен тонус, точно това е обаче, че при мен има резултат, но в обратна посока- за жалост..
разбира се и аз се радвам, че слънцето вече се показва по-често и смятам да се възползвам от него, дори вече няколко пъти тичах в парка.
вярно е за хранителния режим, спор няма. лично аз сладкото и тестото го избягвам от години, тъй като имам и проблем, че качвам килограми от най-малкото отпускане. исках да знам само дали е възможно това качване на въпросните 2 кг да е временна реакция на организма вследствие тренировките и дали ще изчезнат с времето изведнъж.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10th April 2008, 11:26
SwЭэT_gIrL SwЭэT_gIrL не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Sofia
Мнения: 21
По подразбиране

Здравейте на всички,в момента имам същият проблем.Значи тичам по 30 мин. и правя коремни преси вече от един месец,корема леко се сви и направих малки мускулчета-това добре,но забелязах,че вместо да свалям качвам кг Качила съм 6 кг от горе.Някой може ли да ми обясни на какво се дължи това и как да си върна старото тегло Благодаря Ви предварително!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10th April 2008, 15:26
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Не е важно колко килограма сте, а как изглеждате. Това кога ще го разберете? И 100 кила да тежа изобщо не ме интересува щом изглеждам добре и се чувствам добре.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th April 2008, 16:07
Charita Charita не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: София
Мнения: 2
По подразбиране

Аз също много рядко се качвам на кантара, тренирам 5, 6 години... не знам вече кога започнах, но може би от около година ПРАВИЛНО! Което означава, че ефектът се появява след много време, постоянство и търпение, трябва да опознаете тялото си, да разберете как реагира на определени натоварвания, ако не можете да го направите сами се обърнете към някой който разбира повече! Няма смисъл да си хвърляте и парите и силите, и да се отчайвате накрая, че не е имало резултат! Ако е нужно си направете индивидуална програма, но не се вманиячавайте! Спортувайте за тонус и се усмихвайте повече...ефектът няма да закъснее!
__________________
В живота трябва да има нещо повече, от това да имаш всичко...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 2nd May 2008, 15:14
plaminka plaminka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 8
По подразбиране голям проблем :cry:

Здравейте, за съжаление и аз имам подобен проблем. Вече мисля, че ще откача! Но ето накратко историята ми: 155 см съм висока. В момента съм 50 кг, след като за месец и половина свалих 3-4. Ям основно салати и месо. Ходя много пеш и ходя да тичам често.Бивша спортиска съм. До скоро работех активно и с килограмите бях ок. Но спрях работа, ходя само на лекции и непрекъснато пълнея. Дори сега като ям само салати, остана ли за няколко дни вкъщи и наддавам с часове. А ми се вие свят, затова че не ям достатъчно. На всичото отгоре, трупам мускили безобразно, а за моя ръст от 155 см е направо противопоказано. И така. Стоя вкъщи, ям салати и месо, тичам през ден и не само че не отслабвам, ами леко наддавам и мускулите ми растат ежеминутно. А уж кардиото беше за намаляне на обиколката. Вече не знам какво да правя! Моля Ви дайте ми съвет! Все чета неща по тази тема, но явно още не мога да разбера какво да правя с тялото си! Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 2nd May 2008, 20:31
Allegra Allegra не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Мile High City
Мнения: 367
По подразбиране

Аз кардиото го правя по 40 мин. и изгарям 1000 ккал.. това нормално ли е
__________________
If you are going through hell, keep going!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 2nd May 2008, 20:36
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Какво точно кардио правиш?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: бяганекачваненакилограми
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:53.