IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 24th June 2008, 19:43
Аватара на {Boni}
{Boni} {Boni} не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 520
По подразбиране

За височина 165см, тегло 51 кг ми се вижда нормално Като прочетох колко неща правиш и по колко време отделяш на спорта направо се шокирах , определено ми се струва голямо натоварването. Плюс това може и да са мои лъжливи представи, но има и момента каква ти е структурата на тялото по наследство... може примерно бедрата да са ти по едри по тази причина - при мен поне е така като цяло съм много слаба, но точно д-то и бедрата са ми по-едри сравнявайки цялостната визия. А и аз съм чувала, че мускулната маси си натежава, а при този режим предполагам ти вече си направила мускули. Нямаш ли фитнес инструктур, който да те следи при толкова активни занимания? Мен лично не ми се е налагало да спортувам за отслабване, но доколкото знам, когато го правиш с такава цел е добре да имаш фитнес и хранителна програма изготвена от специалист.
__________________
The greater danger for most of us lies not in
setting our aim too high and falling short; but in
setting our aim too low, and achieving our mark.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 24th June 2008, 22:59
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

това са непосилни изтезания
Просто ми настръхва косата като чета
Явно имаш мускулна маса
или смени тренировката
Най-добре специалист да помогне в този случай
според мен тва си е цяло спортно самоубийство!!!
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #13  
Стар 25th June 2008, 07:53
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране

Цитирай:
Тренировката ти е супер не-ефективна! Не трябва да спираш докато правиш кардио. Това, че спираш значи, че кардиото ти е само 10 мин. А за 10 мин няма как да се топят мазнините.
Е, при спиране от една минута не би трябвало да се губи ефектът от кардиото?
Отговори с цитат
  #14  
Стар 25th June 2008, 08:45
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от matilda
За да не качвате мускулна маса при тичане на пътека,трябва тренировката да е поне 45 минути,без спиране.А усилието да е най-много на 85% от вашите възможности!Следете и пулса!

Това е така,защото в първата фаза-30-35 мин организма използва готовите захари в кръвта и вие реално не топите мазнини,а същевременно от лактата който се трупа в мускулите,те хипертрофират и нарастват.Затова и повечето от гореоплакалите се,имат този проблем-вместо да отслабват,те качват!

Моята тренировка е около 60-70 минути!
Ако единият път съм тичала 70 мин,на следващата тренировка мога да тичам само 50!
В началото ми се виждаше невъзможно да тичам по толкова време,но всъщност след около 45-тата минута,тичането става много леко.Това е така,защото в началото на тренировката,мозъкът изпраща отделни импулси (нареждания) до всички участващи мускули.След това обаче,той си "казва"-абе аз що съм толкова тъп,я да ги групирам тези сигнали!
И го прави!Праща обединени сигнали,групирани за мускулните ни групи,и това води до отпадане на голяма част от напрежението,което ние чувстваме в главата си(така наречената "психическа умора")!
Но за целта,трябва да не се спира тренировката.Неща от сорта на минутка почивка на всеки 10 минуте,са си направо пагубни!

И за последно ще дам един прост пример-спринтьорите(къси разстояния) имат огромни,но къси мускули,особено квадрицепсите.Те на тренировка тичат спринт 100метра и почиват 5 минути,и така около 200.А лекоатлетите,които тичат на дълги разстояния,приличат на умрели от глад,но пък с дълги,хубави чисти мускули!
Това е от една тема... Според мен това е истината за кардиото... Ако не можете по толкова време да бягате в началото - почнете с бързо ходене и така постепенно ще успеете. Аз лично не бягам, смятам, че се натоварват много ставите, затова си купих кростренажор. На него си издържам 45 мин без проблем. Но само зимата го карам.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 25th June 2008, 10:07
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране

Цитирай:
Неща от сорта на минутка почивка на всеки 10 минуте,са си направо пагубни!
Оки, мерси, щото и аз също понякога правя почивки от една минута по време на кростренажора (да си поема дъх ) - ще го имам предвид. Винаги съм смятала, че толкова кратка пауза няма значение, но ще пробвам без.
Но доколкото разбирам, това според писалия има значение за умората, а не пряко за ефекта от тренировката в продължение на Х минути.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 25th June 2008, 12:53
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

ЕМ ДЖИ, я моля те светни ме по вапроса за кардиото
тоест ако съм бягала 20 минути на пътеката с постоянно темпо и пулс на горене на мазнини, нищо не съм направила ли??
или да увеличам ли понякога докато стигна до това 45-минутното време
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #17  
Стар 26th June 2008, 10:27
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Moга да ви кажа само какво съм чела по въпроса, но не съм компетентна. Мнението на Матилда, което ви постнах, за мен е меродавно. От всички източници на информация, като цяло тази е най-ясната, конкретна и правдоподобна теория, която съм чела.
Значи изпробвала съм го въху себе си - първия месец, когато си купих кростренажорчето, го карах по 20 мин (даже 15 първите пъти), повече не можех.. и нямаше почти никакъв ефект. После постепенно увеличих до 45, а тази зима като почна имам намерение да го карам поне 60 мин. То всичко си го пише:
Цитирай:
Това е така,защото в първата фаза-30-35 мин организма използва готовите захари в кръвта и вие реално не топите мазнини,а същевременно от лактата който се трупа в мускулите,те хипертрофират и нарастват.Затова и повечето от гореоплакалите се,имат този проблем-вместо да отслабват,те качват!
И това не ви ли убеди:
Цитирай:
И за последно ще дам един прост пример-спринтьорите(къси разстояния) имат огромни,но къси мускули,особено квадрицепсите.Те на тренировка тичат спринт 100метра и почиват 5 минути,и така около 200.А лекоатлетите,които тичат на дълги разстояния,приличат на умрели от глад,но пък с дълги,хубави чисти мускули!
Ако искате да топите мазнини тогава не правете смесени режими - определете си дни за кардио и други - за силови тренировки. Ако някой има повечко за сваляне - поне 1 , 2 месеца само кардио, после вече и дни само за упражнения. И в дните за кардио - само бягане - по 60 мин и коремни преси може.. Аз в момента тренирам 3 пъти в седмицата само упражнения на уредите. В началото се качвам заз 10-15-20 мин на пътеката за загряване и в края на тренировката по 10 мин за разоварване. Според мен, няма никакъв смисъл да си губите времето и да правите 3 пъти по 20 мин на кардио-уредите, като от това само се изтощавате и не може да направите ефективна тренировка. Докато в ден, определен, само за кардио - тогава като карате по 60 мин ще имат и резултат усилията Надявам се де
Аз на ден ходя по 5-6 км, и 3 пъти в седмицата тренирам във фитнеса и по 1 път на седмица се отитвам - я колело в морската, я кънки... и това е...
Отговори с цитат
  #18  
Стар 26th June 2008, 15:16
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

втория цитат ме мотивипа , че мойте крачета почнаха нещо откъм мускули да наедряват, понеже аз в началото не можех 5 минути да избягам и повече ходех а постепенно започнах да увеличавам времето за тичане - забелязвам че и с дишането вече нямам проблем преди на 13 минута почвах да дишам колкото да не умра, а сега на 20та минута не мога да се задъхам че да се налага да спирам, а засега бедрата няма да наблюдавам резултат понеже всеки ден няма какво да видя.
Но се надявам да постигна 45 минутно тичане без спиране освен да глътна вода на бързо ходене понеже ако не пия вода не мога да тичам толкова време. Това ми е основен проблем на пътеката. То и на крос тренажора наблюдавам че ако на 20та минута не пия вода дано не се задавя не мога да продължа понеже преглъщането става невъзможно
Колкото до кардио-ден - стремя се да намаля упражнеянията с тежести като всеки ден правя нещо по малко и то вече 20-30 повторения в 2 серии, и пак на кардио, като 20 мин пътека и веднага 20 минути крос тренажор , но него го включвам само в началото за загрявка 5 минути да подготвя сърцето си За кардио -ден - на мен ми е грях ако не ползвам един ден уред койтко не е кардио


Чудех се къде ли да питам: и да не пускам нова тема ще питам тук.
ЦИкъл и фитнес - Ккаво избягвате в залата по време на фитнес -Цялата фитнес зала или само определени уреди?
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #19  
Стар 26th June 2008, 16:43
Rusalka Rusalka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Варна
Мнения: 1 900
По подразбиране

Аз първия ден не ходя, то и да искам няма как да стане, много ме боли корема. Но на втория си ходя и си правя всичко, ако се чувствам добре де.
__________________
www.DobraOferta.com
Отговори с цитат
  #20  
Стар 26th June 2008, 17:32
Allegra Allegra не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Мile High City
Мнения: 367
По подразбиране

Аз за цикъла да кажа, че си ходя редовно на фитнес дори и цикъл да съм (освен ако не умирам от болки)..
А сега за тренировките: правя 2 дни само тежести + 10 мин. кардио накрая и 3 дни само кардио..ама в дните за кардио не тичам повече от 30 мин.(с малки почивки от ходене, иначе ще пукна)..
Мислите ли, че трябва да правя промени по програмата?
__________________
If you are going through hell, keep going!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Моляпомогнете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:45.