IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 3rd March 2009, 00:34
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Супер е, но ако не се натоварваш достатъчно, направо си прави 30-40 минути основната част и около нея по 5 минути ходене

А, сега прочетох - няма смисъл да ходиш на края и после пак да бягаш. Направо си ги бягай наведнъж поне 30 минути и около тях плавно увеличавай или намалявай степента (съответно когато започваш и когато свършваш с кардиото).
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #22  
Стар 3rd March 2009, 08:58
лъвица лъвица не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 76
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Супер е, но ако не се натоварваш достатъчно, направо си прави 30-40 минути основната част и около нея по 5 минути ходене

А, сега прочетох - няма смисъл да ходиш на края и после пак да бягаш. Направо си ги бягай наведнъж поне 30 минути и около тях плавно увеличавай или намалявай степента (съответно когато започваш и когато свършваш с кардиото).

Благодаря, Ivanin!

Сега съм наясно с кардиото, а с новите упражнения в тренировката, мисля че нещата ще се получат. А, забравих да кажа, че пооправих яденето


И понеже всеки ден виждам някоя нова мацка във фитнеса да прави нещо, което аз не правя, а ми се струва, че е окей, сега пък имам друго питане - относно тренировката за горна част. Аз правя упражнения за рамо с гирички, за гърди, после скрипец, за трицепс и още няколко с лост.
Добре ли е да вдигам и лост от лежанка. Мисля, че не рпавя достатъчно за бицепс. Не искам да стана някое теле (ниска съм), ни пък искам да имам релеф горе. Ръцете ми са пухкави, но слаби физически.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 3rd March 2009, 09:20
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от лъвица
Добре ли е да вдигам и лост от лежанка. Мисля, че не рпавя достатъчно за бицепс.
Вдигането на лост от лежанка е упражнение за гърди, не за бицепс (или поне това вдигане, което аз си представям).
Отговори с цитат
  #24  
Стар 3rd March 2009, 11:03
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Стига по 1 упражнение за всяка мускулна група, няма нужда да правиш 2 (ако вече правиш за бицепс) и ги прави с дъмбелите (със свободни тежести) , а не с лостове.

Независимо какво имаш предвид под "лост от лежанка" - няма смисъл. Нужните ти упражнения са само с дъмбели - упражнения за предно и средно рамо, за бицепс и трицепс За гърдите можеш да ползваш пек-дек или тук вече идва лост от лежанка, но няма особен смисъл да го правиш като основно упражнение, по-добре първото - това е машина, на която слагаш ръцете отстрани на ръкохватките и ги събираш пред теб.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #25  
Стар 4th March 2009, 00:18
лъвица лъвица не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 76
По подразбиране

Колкото и странно да звучи, знам какво е пек-дек и правя това упражнение от самото начало )))
За рамо правя упражнения с леки гирички, но за бицепс, не съм много сигурна, че прав достаъчно - вдигам лост... как да го обясня... права, с тесен хват, кум тялото - три по 20 и това е всичко. Другото е скрипец и за трицепса - с гири и с едно , което се тегли... забравих му името, но изглежда като пред тялото едно триъгълниче на въже... съжалявам за лаишките обяснения, но трябва да си погледна програмата, която е във фитнеса.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 4th March 2009, 01:28
Doky Doky не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: Plovdiv
Мнения: 803
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от лъвица
Колкото и странно да звучи, знам какво е пек-дек и правя това упражнение от самото начало )))
За рамо правя упражнения с леки гирички, но за бицепс, не съм много сигурна, че прав достаъчно - вдигам лост... как да го обясня... права, с тесен хват, кум тялото - три по 20 и това е всичко. Другото е скрипец и за трицепса - с гири и с едно , което се тегли... забравих му името, но изглежда като пред тялото едно триъгълниче на въже... съжалявам за лаишките обяснения, но трябва да си погледна програмата, която е във фитнеса.
За трицепс правиш скрипец,и то вертикален За бицепс правиш бицепсово сгъване,но незнам дали с прав или крив лост или ЕЗ лоста.Правият ме съмнява,тъй кат ое почти 20кг,така че сигурно с късият правиш.Ти не трябва да гониш килограми,а качество на изпълнение,това ще ти бъде от най-голяма полза.Правиш все основни упражнения,особено за бицепс,но много зависи коя глава на мускулите исках да натовариш главно и да оформиш,за всяка си има изолирано упражнение,незнам какви са ти намеренията.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 4th March 2009, 09:01
лъвица лъвица не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 76
По подразбиране

Желанието ми е да отслабна (най-най-наааай много искам да отслабна влице), да се оформят мускулите и да изглеждам добре :P

Мисля да поувелича повторенията на упражненията, особено на тези за крака.

Засега повечето ги правя 3 серии по 20 или 3 по 15
Отговори с цитат
  #28  
Стар 4th March 2009, 09:30
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Като стана въпрос за крака, реших да ползвам тази тема, да не вадя стари от архивите.
За крака правеХ клекове с дъмбели (нямам лост в къщи), напади, мъртва тяга с прави крака и плие. Говоря в минало време, защото имам огромен проблем с кръста (според един лекар е ишиас) и след всяка тренировка за крака имам болки.
Махнах първо мъртвата тяга, после клековете, напоследък спрях и нападите Сега най-тежката ми тренировка се превърна в лаишки упражнения на земята, плие и стягане на онзи обръч за пилатес.
Та... дайте съвет - какво друго бих могла да добавя?! Имам гладиатор, на който има възможност за разни дърпания, и разгъвания.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 4th March 2009, 20:38
maika maika не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 129
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
Сега най-тежката ми тренировка се превърна в лаишки упражнения на земята, плие и стягане на онзи обръч за пилатес.
Та... дайте съвет - какво друго бих могла да добавя?! Имам гладиатор, на който има възможност за разни дърпания, и разгъвания.
На мен доста са ми помагали въпросните лаишки упражнения / махове, повдигане на таз, ножички/с тежест на краката или ластик. Товарят се най-вече краката и дупето без напрежение в кръста.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 7th April 2009, 08:50
Celtic dream Celtic dream не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 87
По подразбиране

Здравейте
Може ли да обясните какво е плие и мъртва тяга? Тия упражнения могат ли да се правят във фитнес залата? Аз ползвам стандартните уреди за крака и не знам дали ще има ефект, слаба съм, няма какво да свалям, но нямам оформени мускули на краката и коленцата са ми отпуснати
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: МАЛКОЛИТРЕНИРАМ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:56.