IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Хранителни режими > Диети


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #121  
Стар 10th November 2008, 20:55
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

* Стимулира зарастването на рани и изграждането на костна тъкан

Основно за това го пият хората, а и като профилактика, за да не се наложи да пият други работи по същата точка. Много е полезно, няма отрицателни страни, само избягвайте да го пиете с мляко. Според мен това е едно от малкото неща, които трябва задължително да се въведат като "закон" и човек да го пие през целия си живот

И не е нужно да купувате скъпите рибени масла, нормалното българско с нищо не отстъпва, въпросът е да се пие продължително време, да не се прекъсва.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #122  
Стар 11th November 2008, 10:54
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

А редовната консумация на риба (веднъж, два пъти седмично) замества ли приема на рибено масло?
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #123  
Стар 11th November 2008, 12:28
PeCinCe PeCinCe не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 622
По подразбиране

Мисля, че да, но бях чела, че дълбоководните морски риби са по-богати на омега-3.
Отговори с цитат
  #124  
Стар 11th November 2008, 15:42
Аватара на zozeto
zozeto zozeto не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 194
Изпратете съобщение чрез MSN до zozeto
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Pauwa
hatred наистина баба ти е права.Аз също съм питала моята как става и отговора и беше същия.Ако някой знае по лесен начин нека да го сподели
Здравейте, сладурки,

По повод на домашното сирене, много пъти съм гледала баба как го прави и мога да споделя това, което не съм забравила с вас.
Та значи млякото трябва да е топло толкова колкото кутрето (ляво или дясно си е ваша работа) да издържи потопено в млякото докато преброите до 10. След това се добавя мая за сирене, която се продаваше и май още се продава по магазините. На нея пише колко капки се слагат според литрите на млякото. След добавянето на маята, съда в който е (тенджерата, например) се завива, за да е на топло, така както се завива и подквасеното мляко. Тука вече обаче ми се губи връзката ... чака се определено време, което не мога да си спомня, но трябва да е достатъчно дълго, че млякото да се е превърнали в желе, така да се каже. Това, на което му се вика прясно сирене. След това, въпросното желеобразно сирене, както си е в тенджерата се нарязва на квадратчета и се оставя пак за определено време да постои и да пусне цвик (суроватка). След като избие суроватката цялата тенжджера се изсипва в гевгир, в който предварително сте поставили тензух (ама не марля, щото е доста рехава - тензух) и го слагате някъде да се цеди, натиснато с нещо твърдо и тежко, за да може да се изцеди максимално добре. Нужни са около 24 часа да се изцеди така сиренцето, след което е необходимо да си подсигурите калъп, в който да го поставите и оформите. Тука ми беше най-любимия момент, защото сиренето е нито твърдо, нито меко и е безсолно .... мммм няма по-голяма вкусотия. Та в тази фаза при поставянето му в калъпа се изрязват излишните (стърчащи) краища и се натиска с нещо тежко пак, за да не останат никакви дупки, да стане плътно и твърдо. След тази фаза, която също отнема около едно денонощие идва момента на осоляването на сиренцето, което става в солумура. Подготвянето й се изразява в това да напълните съда, в който ще поставите калъпите с вода, в която да изсипвате постепенно морска сол при непрекъснато бъркане. Трябва да се сипе толкова сол, че като пуснете сурово яйце в солумурата, то да изплува на повърхността, като се покаже колкото за 5 стотинки (тоест показаната над водата част от яйцето да образува кръгче с рзмера на монета от 5 стотинки). Е, след като извършите това тайнство, оставяте сиренцето да се съхранява в солумурката.
Е, ако на някой му се занимава с цялата тази галимация, пожелавам му УСПЕХ.
Питате ли ги нашите баби едно време, мани мани.

Целувки!
Отговори с цитат
  #125  
Стар 11th November 2008, 16:31
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Izabo
А редовната консумация на риба (веднъж, два пъти седмично) замества ли приема на рибено масло?
Редовния и препоръчителен прием на риба е поне 2 пъти седмично (колкото повече, толкова по-добре), но все пак 2-те неща са различни, едно е да снабдяваш организма с рибено масло почти по цял ден, 7 пъти в седмицата, друго е 2 пъти, независимо какво количество приемеш. А и едното не изключва другото, няма проблем да ядеш риба и да си пиеш рибеното масло попринцип
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #126  
Стар 11th November 2008, 17:10
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Благодаря ви за отговорите !
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #127  
Стар 12th November 2008, 22:28
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Миналата зима в магазините често попадах на някаква обезмаслена моцарела ... не помня марката, но беше италианска. В последно време се оглеждам, но не намирам никъде

Бихте ли споделили, ако сте срещали диетична моцарела в някоя от веригите или в магазин за здравословни храни ?

А, да, нека да е в София

Отговори с цитат
  #128  
Стар 13th November 2008, 14:27
mariapilates mariapilates не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2005
Град: Sofia
Мнения: 90
Изпратете съобщение чрез ICQ до mariapilates
По подразбиране

Аз съм виждала такава моцарела в Пикадили
__________________
"Добрата физическа форма е предпоставка за щастие..." Дж. Пилатес
www.yogalatesmaria.com
Отговори с цитат
  #129  
Стар 14th November 2008, 19:21
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Днес си взех насипна обезмаслена извара от Пикадили. Беше леко посолена, но въпреки това ми хареса много.

Какво мислите за насипната извара ? Хем имам угризения, ако консумирам нещо без етикет с подробен хранителен състав, хем тази извара ми хареса доста. А и да има етикет, няма ги гаранциите, че той отговаря на съдържанието
.
Отговори с цитат
  #130  
Стар 16th November 2008, 07:53
Аватара на gerenceto1
gerenceto1 gerenceto1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Русе
Мнения: 183
По подразбиране

Какво мислите за шоколада "Елегант" на фирма "Колеф". Съдържа малтитол, какаова маса, какаово масло, краве масло, ванилин и , разбира се, лецитин.

Белтъчини - 4гр\100гр
Въглехидрати - 4гр\100гр
Мазнини - 35гр\100гр
Малтитол - 47гр\100гр


Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: кухнятаназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:55.