IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #181  
Стар 17th December 2008, 22:53
_pobeda_ _pobeda_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 28
По подразбиране Re: булемия

Искам на първо място да се опитам да си помогна сама?
Отговори с цитат
  #182  
Стар 18th December 2008, 05:24
Аватара на gerenceto1
gerenceto1 gerenceto1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Русе
Мнения: 183
По подразбиране

В никакъв случай не си самоназначавай лечение с антидепресанти.
Консултирай се с психиатър и започни терапия, която не включва само хапчета. Намери в обкръжението си човек, който те разбира и споделяй с него напредъците и лошите моменти в лечението. А на майка си и сестра си не се сърди, най-вероятно се опитват да се предпазят от страдание, като се правят, че нищо не се случва.

Ако искаш влез във форума www.together-ed.org
Отговори с цитат
  #183  
Стар 12th January 2009, 09:49
ellenrives ellenrives не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 14
По подразбиране :)

Здравейте. Имам нужда от съвет... Както казват всички хора, които познавам съм приятно закръглена, а какт0 казвам аз... съм най-дебелото същество на света! От 3 4 дена повръщан абсолютно всичко, която ям... Има периоди в които не мога да се контролирам и ям като прасе пъхам си в устата всичко което ми падне, но количеството е нормалното при всяко ядене. Просто се тъпча а не ям като нормален човек. След абсолютно всяко повръщане се чувствам зле, очите ми сълзят, гуздно ми е за това че съм повърнала но и се радвам, че съм изхвърлила това което изядох и все пак оставям съвсем мъничко количество храна в стомаха си, защото ме е страх все още но с всеки изминал ден си повтарям колко е яко да ядеш и да не пълнееш и дори да слабееш. Кантара показва 1 кг по малко... И вече си мисля че е абсурдно да спра. Аз мога все още не се чувствам толкова пристрастена макар и да не си вярвам много, но аз съм в самото начало. Винаги съм била комплексирана още 10 11 годишна възраст започнх с диети и то много строги диети, получих хормонален дисбаланс и сега пия много хапчета, но не мога да издържа вече. И аз искам да бъда слаба а не ми трябва много, а никоя диета не ми помага... Снощи не можах да спа, цяла вечер се въртях и се потях сънувах как повръщам... Беше кошмарна гледка адски ме е срам, че го правя, но никога няма да мога да го споделя на някой близък. Това което искам от вас е да ми кажете според вас аз болна ли съм от тази болест? И другото което НАЙ МНОГО МЕ ИНТЕРЕСУВА е да разбера... тези които са отслабнали от това... за колко време с колко килограма? И Има ли по-лесен начин за изхвърляне, аз много трудно повръщам.... ЧАК МИ 4ТО 5ТО бъркане повръщам. Бях чула за някакви очистителни или нещо такова как действат те... Ще ви бъга много благодарна Ако ми отговорите !!!
Отговори с цитат
  #184  
Стар 12th January 2009, 11:19
go_crazy_ go_crazy_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2
По подразбиране

Здравей мила, ellenrives..

Ще си призная, че мнението ти - и съветът, който искаш, ме уплашиха. Самата аз съм булимичка, да кажем вече бивша, в голяма степен съм разрешила проблема. И това, което мога да ти кажа е СПРИ, докато е време! Недей да нагазваш в проблема по-сериозно, болестта толкова лесно те увлича, че няколкото дни за отрицателно време ще се превърнат в години. Ще си увредиш и здраве, и съзнание.. По-назад в темата има едно линк към форумче за взаимопомощ при проблемите с хранителни разстройства.. Попрочети малко - историите на момичетата може и да успеят да те вразумят навреме. Всяка една история е до болка позната - и ужасно много си прилича с останалите.

И още една горчива истина. Да - ще отслабнеш. За месец-два може би. И после организмът ще започне да съхранява всяка една калория, която остане.. И пак ще напълнееш - даже повече, отколкото преди да започнеш - просто това е естественият ред на нещата... А тогава борбата с проблемът ще е още по-трудна и още по-жестока. Всяко едно прието вещество ще започне да се съхранява, тъй като никога няма да можеш да изхвършиш абсолютно всичко. Метаболизмът ти ще се забави до неузнаваемост, ще си увредиш кръвното налягане, ще започне да ти се вие свят. Бавно и сигурно ще си увредиш сърцето - и ще се докараш до аритмия. Покритието на зъбите ти ще започне да изпада, защото стомашните киселини ще ги унищожат.
Идва и най-лошата част - пристрастеността към храната. Когато вече си осъзнала сериозността на проблема, решила си, че е време да се пребориш с него - и .. тогава вече ще си в плена на хранителната зависимост.

Има най-различни варианти, с които да си нормализираш теглото - дори и това да е основната ти цел.. Но ако ти самата не се обичаш - теглото няма да ти помогне да се чувстваш уверена и сигурна в себе си. Красотата идва отвътре, не идва с по-малкото дупе - или по-слабите бедра. Фокусирането върху мерките и теглилките също няма да помогне. По-скоро ще те стресира, притеснява и плаши - и това още повече ще влияе негативно, ще мислиш само и единствено за храна, с това колко калории си приела, с онова колко си изразходила..

Надявам се не съм била груба, просто ми е ужасно жал как с всеки ден момичетата, които се поддаваме на тази зависимост ставаме все повече.. Трябва да се обичаме и харесваме, каквито сме. Да се развиваме като личности - не само външно. Хубавата кора на ябълката изобщо не значи, че тя ще е вкусна.. И ако е умряла отвътре - няма как външно да е здрава и силна.

МОМИЧЕ, ПРОСТО СПРИ, ДОКАТО МОЖЕШ!
Отговори с цитат
  #185  
Стар 12th January 2009, 11:28
ellenrives ellenrives не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 14
По подразбиране :)

Благодаря ти за отговора ... Просто вече незнам какво да правя ... вече имам възпаление на гърлото. Адски зачервено е и много ме боли едва говоря и преди малко дори след закуска само докато бръкнах с ръка и беше ужасноооооо адските болки. Вчера бях на фитнес и се изморих много бързо, но пък адски много се изпотих. Незнам ;( не намирам друг начинд а отслабна, знам че мога да спра не е трудно защото съм в началото но аз искамда бъда слаба. Все повече се надъхвам дори и започнах да спортувам абсолютно всеки ден съм на фитнес или тае бо и оф не мога да го обясня дори... треперя докато мисля за това. Имам приятелка, която за месец два е отслабнала адски много. И Все още поддържа теглото си но тя също не може да спре и непрекъснато е комплексирана, мисли си че е дебела а това не е вярно тя е адски слаба... Мисля, че ми беше полезна донякъде, ще се опитам да спра но просто вече съзнанието ми не издържа на това да бъда дебела не издържам вече, искам и аз да се обличам като слабите момичета, да не се притеснявам докато вървя някой да ми каже "Ей свиня" или нещ0 так0ва... Не желая вече да гледам в земята и да се птиеснявамда ям пред хората... Аз знам че рано или късно ще се разболея защото от 4 години насам в моята глава са само и единствено килограмите нищо друго не ме вълнува толкова. Готова съм да убия дори ако знам,че след това ще съм слаба...
Отговори с цитат
  #186  
Стар 12th January 2009, 11:30
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране Re: :)

Цитирай:
Първоначално написано от ellenrives
. И Има ли по-лесен начин за изхвърляне, аз много трудно повръщам.... ЧАК МИ 4ТО 5ТО бъркане повръщам. Бях чула за някакви очистителни или нещо такова как действат те... Ще ви бъга много благодарна Ако ми отговорите !!!
Мила ellenrives, на туй му се казва "да си купиш болестта".. За първи път като чух този израз ме шокира, но като се замислих после - ами ние много често си го правим. Беше употребен по повод на една настинка, но и в много други случаи важи... ти това искаш да направиш сега. Не си давай парите за болест, момиче (сигурна съм, че си много млада). Давай ги СЕГА за здраве, за личностното ти развитие и се пази от такива "трикове" - имат страшна цена!!
Това са все симтоми на булимията, но разбери - хубаво ли е, лошо ли е - но само ТИ можеш да си помогнеш. Ако поискаш.
Отговори с цитат
  #187  
Стар 12th January 2009, 11:39
go_crazy_ go_crazy_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2
По подразбиране

ellenrives, по принцип при лечението на булимията се препоръчва комбинирано лечение на диетолог и психолог.. Ти дали се консултира със специалист за теглото? Особено щом е причинено от хормонално лечение?
Нормално е да нямаш сили във фитнеса, организмът ти е обезводнен и стресиран от повръщането. По-добре експериментирай със самата храна и тренировки, търси храните, които ти действат добре - и тренировките, които ти действат добре, пред това да стигаш до тоалетната..

Ако искаш - пиши ми на ЛС, за абсолютно всичко, което те притеснява - насреща съм за всякаква помощ, която мога да окажа. И винаги може да ме изкараш на едно разтоварващо кафе (ако си от София) ако ти се говори по проблема с някой - и не искаш да се обръщаш към специалист. Ако не друго поне мога да изслушвам..

И знаеш ли - била съм с поднормени килограми, докарах си ги точно с глад и повръщане. Това не ме направи по-щастлива, не ме направи по-доволна от живота. Да - можех да се напъхам в най-тесните дънки - и какво от това? Като не можех и едни стълби да изкача без да се задъхам, или да избягам 10 минути на стадиона? Със спрял цикъл.. И това младо момиче на 22-23.. Това не е щастие - това е трагедия, миличка.. Само ние можем да си причиняваме толкова болка в името на някаква илюзия. Теглото не е решението на никакви проблеми, а в името на това тегло си създаваме с пъти повече негативи. Да - в едни нормални граници е здравословно да се поддържат някакви нива на мазнини и килограми, но не и на всяка цена. За съжаление това го разбираме едва след като вече сме прекрачили границата. Ти имаш шанса да го разбереш много преди това - потърсила си съвет и помощ, значи знаеш, че има някакъв проблем.. Имаш шанса да си изживееш следващите години пълноценно, а не в примката на една ужасяваща болест.

Пиши, мила. Ако искаш на мен, ако искаш във форумчето, за което ти казах. Няма да получиш неразбиране, но трябва и да потърсиш силата в себе си, за да преодолееш най-страшното - самата теб.
Отговори с цитат
  #188  
Стар 12th January 2009, 11:42
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране Re: :)

Цитирай:
Първоначално написано от ellenrives
Имам приятелка, която за месец два е отслабнала адски много. И Все още поддържа теглото си но тя също не може да спре и непрекъснато е комплексирана, мисли си че е дебела а това не е вярно тя е адски слаба...
Е още едно момиче, което се е разболяло, но ти виждаш това като успех. Прекомерната физическа активност също може да бъде булимичен симптом. По важното е, че преди това мисленето вече е станало такова.. и то не се променя лесно.

Това " мисли си че е дебела а това не е вярно тя е адски слаба... " важи за огромната част от момичетата.

Цитирай:
Първоначално написано от ellenrives
Готова съм да убия дори ако знам,че след това ще съм слаба...
Това, последното което казваш звучи зловещо. Дори и "образно казано".. Замисли се обаче, че можеш да го постигнеш със себе си по този начин...
Отговори с цитат
  #189  
Стар 12th January 2009, 11:44
ellenrives ellenrives не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 14
По подразбиране

Не очаквах дори и отговори. Преди мразех форумите, но си давам сметка, че в 1 форум можеш да намериш толкова много помощ и толкова много съвети. Благодаря ви много!
Отговори с цитат
  #190  
Стар 12th January 2009, 13:17
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Мила ellenrives, няма да се повторям с горните мнения, само казвам, че ги подкрепям с две ръце. Осъзнай се навреме и не си вгорчавай още повече живота. Повръщането няма да ти помогне да отслабнеш трайно, казвам от опит .
Купи си книгата Ултраметаболизъм на д-р Марк Хайман. В самото й начало съм, но вече ми дава отговори на много въпроси и ми разбива сериозни заблуди относно отслабването, а имай предвид, че аз се тормозя с това и уж се образовам по въпроса от .... няма да казвам от колко години, че ме е срам , но са адски много!
За да бъдат телата ни здрави и красиви, не са необходими само воля и постоянство, а и знание как това да стане ненасилствено, здравословно и трайно, за да не се окаже в един момент, че се въртим в порочен кръг години наред!
Успех и бъди разумна !
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПомощБулимия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:04.