IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #501  
Стар 24th April 2009, 00:43
Роня Роня не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 87
По подразбиране

Само да кажа за пангасиуса - аз купувам от Метро, досега нямам оплаквания. Ама го приготвям леко странно - намазвам леко тавичка със зехтин, слагам филето, наръсвам с черен пипер и пека, докато стане на подметка Каквато мазнина е имало, остава в тавичката - евентуаааааално може да има малки парченца по края на филето, но те се забелязват лесно и още по-лесно се махат.
Така месото дори става сухо - давя го в лимон и готово. Аз лично много си я харесвам тая риба.
Но е вярно, че се смалява доста, понеже е замразена.
Отговори с цитат
  #502  
Стар 24th April 2009, 06:10
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

hatred, аз рецепти не ползвам, слагам каквото ми хрумне и на око Тези бяха прости - смлян магданоз, обезмаслена извара и яйца/белтъци , запечени в силно загрята фурна в намазана със зехтин тавичка.Сложих, каквото имах.

Роня, възможно е наистина Пангасиуса да е различен. Аз го пекох точно по "твоя" начин и плувна във вода, която трябваше да излея, за да се поизсуши, но ми дожаля (имаше зехтинче, лимонче и подправки). Иначе като изстине наистина мазнотията се стяга и се отделя. Аз купих, защото предния уикенд родителите на мъжа ми бяха правили и тогава чух името за първи път. При тях ми се стори много вкусна, но те ЕСТЕСТВЕНО я панират и пържат, така че нямаше как да знам дали има мазно или не.
Отговори с цитат
  #503  
Стар 24th April 2009, 06:40
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

aniK, ще пробвам кюфтенцата с магданоз.

През лятото обичам да си правя пресни домати, пълнени с извара, магданоз, маслини и вътрешността на доматите. Получава се превъзходно
Отговори с цитат
  #504  
Стар 24th April 2009, 10:06
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Има едно заведение в което ходя някой път да взимам хапване за в къщи и вчера видях, че имаше кюфтета на пара без олио и си викам - Брейййй, другият път ще си взема, немога да повярвам, че тук има нещо диетично. Макар, че готвят с много малко олио по принцип и затова ми харесва там
Отговори с цитат
  #505  
Стар 24th April 2009, 17:03
didk@t@ didk@t@ не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 53
По подразбиране

Hatred кажи после как са ти се получили кюфтенцата,че и аз съм навитак за таз манджа.
Отговори с цитат
  #506  
Стар 24th April 2009, 20:55
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от didk@t@
Hatred кажи после как са ти се получили кюфтенцата,че и аз съм навитак за таз манджа.
Пробата се отлага, защото днес отново не можах да си намеря извара
Отговори с цитат
  #507  
Стар 24th April 2009, 21:11
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Ако наистина ви се правят някакви такива бъркочи, аз бих добавила лапад или спанак, зелен лук, може чесън, сирене или кашкавал (за по-недиетувщите)... Мислех си какво би станало ако им се добавят трици (вместо стандартното брашно, което се слага, за да не са воднисти), но аз не сложих и пак си станаха :P
Абе имам ли време, дай ми да си измислям в кухнята

hatred, ако видя някъде извара Дядо Либен утре, направо ще ти купя и ще ти я донеса (веднъж май спомена Красно Село, на път си ми) BTW насипната в 345 на автогара "Овча Купел" поне на мен ми харесва
Отговори с цитат
  #508  
Стар 24th April 2009, 21:18
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

aniK, живея в Бъкстон Половината емоция в купуването на изварата е обикалянето Днес съм извървяла поне 7 - 8 км пеша, специално търсейки извара. Не че съм чак такъв фен на "Дядо Либен", но сега ми се яде точно от нея. А и ме хвана страх да не би фирмата да е фалирала

Не е истина как си оползотворявам няколкото свободни часа, които по случайност ми се отвориха тези дни.

Точно в Магазинъ 345 ( на Овча купел ) наливат изварата на Олимпус с вода В Пикадили пък я солят допълнително На пазара "Борово" има един щанд за диетични храни, на който си е истинска - неразредена, без никаква сол, но тази седмица пропуснали доставката заради Великден.

Ох, едва ли има някакъв смисъл от моите безумни есеистични излияния на тема извара
Отговори с цитат
  #509  
Стар 24th April 2009, 21:32
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

А за кюфтенцата - и аз никога не използвам нито брашно, нито трици за такъв тип храни. Стават си идеални и без такива екстри.

Това са някакви дълбоко вкоренени антиздравословни традиции в кухнята на българина - ако са спаначени кюфтенца, ще ги осере като ги оваля в брашно и ги изпържи; ако е риба, ще я панира; ако е супа, ще й сложи вечната "запръжка" от моркови и лук; ако е зеле, ще го удави в мазнина; ако е таратор, ще изсипе солницата в него; ако са ягоди, ще си ги наръси със захар; същото се отнася за пъпеша и тиквата; ако са смокини, ще са на сладко; ако е карфиол, ще е или паниран, или на туршия ... Мога да продължа така доста дълго

Но май не сме само българите така Изобщо, не проумявам как човечеството може да се храни по такъв начин
Отговори с цитат
  #510  
Стар 25th April 2009, 06:41
Аватара на gerenceto1
gerenceto1 gerenceto1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Русе
Мнения: 183
По подразбиране

"Дядо Либен" не беше ли дала положителен резултат на пробата за нишесте ?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: кухнятаназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:50.