IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2671  
Стар 5th May 2009, 22:11
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Здравейте и от мен, гледам, че добре се справяте в мое отсъствие цял ден
hatred: Как така какво да ги правиш? Изяж ги На почивки Добре се справяш, гледам имаш зехтин, фасул и бадеми С тези 10 бадема вече OMG Вече имам чувството, че си машина за ядене на извара с ягоди, но се радвам за теб :P Поздрави!
goldish: С теб трябва да се въведем в ред и да постигнем това, което бяхме преди! И аз ще взема да си погледна старите менюта от миналата година и да си организираме 'ретро меню парти'
Ето менюто ми и за днес:
1. 1/2 Ябълка + Банан
2. Салата - домати, краставици, морков, лук, маслина, кашкавал, сирене, яйце и печени чушки
3. Другата 1/2 Ябълка
4. Малка купичка таратор + 1/2 купичка спанак с ориз и 3 резена пилешко филе
5. 50гр. печен фъстък

Естествено с идването на вечерта се засилват и порцийте въглехидрати
Успех на всички! Има надежда, днес не съм яла сладко и не съм карала колело, но за сметка на това вместо 6 часова работна смяна имах 10 часова :P
Отговори с цитат
  #2672  
Стар 5th May 2009, 22:34
Аватара на marie_claire
marie_claire marie_claire не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Град: София
Мнения: 682
По подразбиране

Здравейте мили момичета, отново съм тук! Ще оправдая дългото си отсъствие с това, че около 2 седмици нямах интернет. Мислех,че ще откача, но се оказа, че се живее и без интернет В последните дни пък все не ми оставаше време да поизчета последните постове и да се включа. Е, най-накрая го направих.
Ако бях ви писала преди 4-5 дни щях да много да се хваля- бях достигнала 49 кг и много се харесвах. В последните дни, обаче ми се отвори някакъв нечовешки апетит и ядох неща, които от месеци не бях помирисвала. С риск да ме линчувате ще ги спомена- сирене, кашкавал, пица, сладолед, бисквити. Сега дори не смея да се претегля, достатъчно е, че се чувствам ужасно. Смятам да поправя нещата като мина за 2-3 дни на плодове, след което НВД. Преди да се натъпча в последните дни, спазвах именно НВД, колкото и да ми беше трудно /както знаете, обожавам всичко, което е богато на въглехидрати/.. Не съм спирала да спортувам- 4 пъти седмично фитнес и 2 дни бягане по 8 км. Смятам, че постигнах страхотни резултати за последния месец и половина, особено забележими на талията и корема. Вярно, че тези дни се натъпках с боклуци, но ще оправя положението. С вас съм! Поздрави на всички
Отговори с цитат
  #2673  
Стар 6th May 2009, 05:53
Аватара на gerenceto1
gerenceto1 gerenceto1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Русе
Мнения: 183
По подразбиране

Goldish, справянето с анорексията е много дълъг и бавен процес. Обаче е възможно. Много ще е трудно не само за сестричката ти, но и за всички вас около нея. Затова повече от всичко трябва да си силна, силно да я прегръщаш и да й казваш колко е важна за теб. Вярвай, че всичко ще се оправи. Кураж
Отговори с цитат
  #2674  
Стар 6th May 2009, 07:25
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

marie_claire, много се радвам, че отново си тук. Поздравления за постигнатия успех. Едва ли си нанесла чак такива поражения на фигурата си с няколко дни по - обилно хранене, още повече ти си активно трениращ човек и можеш да си го позволиш, стига да не е систематично.

Един съвет: по - добре премини към НВД без плодовите дни. Сега ще кажа нещо, което и на мен никак не ми харесва, но е факт: плодовете са инсулиновлияещи, особено ако се консумират самостоятелно. Захранването след една плодова диета предвещава неистов глад и предразположение за трупане на мазнини. По - добре ги включвай умерено в НВД - менюто си, знаеш в кои части на денонощието и по колко
Отговори с цитат
  #2675  
Стар 6th May 2009, 08:21
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

marie_claire, добре дошла отново. Понякога е голямо облекчение да няма Интернет и мобилни телефони. Аз се чувствам зависима от тях И аз не стъпвам на кантара след почивните
Engel, ти беше писала за позата при въртене на колело, при която се влияе и корема. Сори, забравих да се изкажа Аз усещам напрежение когато си пусна ръцете и се изправя назад (т.е. не съм наведена напред, за да се хвана за дръжките). Не вярвам велото ти да е с облегалка, такова стандартно не съм виждала. Има едни, които са леееко полегнали, те са с облегалка и са предназначени И за корем. Те не са стандартни и са доста труднички за въртене

Hatred, мила, аз мисля, че твоят проблем е психически (извинявай, не в лошия смисъл). Как може 2х120 сурова риба, която след изпичането най-вероятно става 60гр да ти е много - преяждаш ли с нея На мен ще ми остане по зъбите само :P Една от причините да не готвя риба в къщи често е, че с нея няма наяждане Включи млечните, нямаш нищо плътно в храната си, пък въглехидратите са доста преобладаващи
Ако аз бях вегетарианка щах да ям на едно ядене яйца(поне 2 цели)+млечни+ зеленчуци, а на друго ядене риба+зеленчуци. Освен салатите, зеленчуците ми ще бъдат броколи, карфиол, спанак... - хем плътни и засищащи, хем незапичащи... Междинните ти са чудесни (обче 10 бадема на мен са ми супер малко ). Ти си много висока, кльощава ли искаш да бъдеш???!!! По-добре по-силна храна и повече спорт, отколкото слаба от неядене (което неминуемо значи отпусната, мека и с целулит)
ОПИТВАМ СЕ МАЛКО ДА ТЕ СТРЕСНА - стига си броила, смятала, премисляла... Пропускаш толкова хубави моменти в живота - знаеш ли колко серотонин ще отделиш след 1 лентичка шоколад (напречна, не надлъжна ) знам, че не го обичаш, само давам пример
Вчера си купих ягоди - и аз вече се прежалих, з'то изглеждат доста добре, но не са особено вкусни
Отговори с цитат
  #2676  
Стар 6th May 2009, 09:29
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Добро утро, момичета

hatred, много ми харесва последното ти меню! Винаги си правиш толкова..изчанчени неща ,много ме радват!
Обаче и аз мисля, че не трябва да изпадаш в такива крайности (рибата например..еми изпечи и двете парчета, ако ти станат много, просто не ги изяждай ). Та ти си пример за толкова много момичета тук (включително и мен :P )- храниш се здравословно, изглеждаш перфектно..не се разваляй! Всички вярваме в теб и сме сигурни, че ще се справиш.. на всеки му се е случвало понякога да кривне от пътеката, но важно е човек да не се предава и да продължава напред!! Нали?

Аз днес се събудих раничко.. нещо ме наболяваше коремчето от глад и реших да си направя за закуска ябълково кексче от трици. Стана доста добре

За днес съм решила да карам велоергометър 1 час, вместо да тичам, понеже от вчера имам адска мускулна треска на краката

Айде, целувам ви всички и ви пожелавам приятен и релаксиращ ден!
Отговори с цитат
  #2677  
Стар 6th May 2009, 18:17
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

aniK, след като според теб две парчета риба са ок, ще хапвам по толкова Пазех се от тази доза, защото мъжът ми яде толкова сьомга на едно хранене, а някак не искам да съм на неговите порции. Друг е въпросът, че той я съчетава с картофи и разни други такива засищащи субстанции

Проблемът ми в момента е да адаптирам храненето си към двигателния режим - от около месец тичам всяка сутрин и правя упражнения по около 30 минути. Това ме кара да се чувствам невероятно тонизирана, но налага необходимост да увелича храната, което ме стресира. Тъй че проблемът действително е на психическа основа.

На протеин го докарвам - около 80 - 100 грама на ден. Сякаш трябва да увелича повече мазнините и да внеса разнообразие в млечните.
Отговори с цитат
  #2678  
Стар 6th May 2009, 19:53
maika maika не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 129
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hatred
За днес храната ми беше следната:

овесени ядки със стафиди, канела и прясно мляко + 1/2 доза протеин + лъжичка ленено брашно
малка зелена ябълка и 10 бадема
доза протеин
150 гр извара + 350 - 400 грама ягоди
лъжица овесени трици с кисело мляко, лъжица сусам и два моркова
120 - 130 гр сьомга ( този път я изпекох на грил, допадна ми ) + зелена салата с домати и лъжица зехтин + 2 - 3 маслини + последната третинка от филията Мастермахер + малко зелен фасул на пара
малко извара + няколко лъжици кисело мляко + лъжица ленено брашно

Имам и малко матераиал за размисли и страсти Първо, относно рибата - тези 120 гр ( неразмразено тегло ) ми се струват сравнително малко и така си оставам гладна, както казва aniK. Стандартните разфасовки обаче са такива, а две парчета ще са ми много. Какво да правя ? Ох, наистина звуча като идиот
Имаш малкооо подобрение, обаче.... практически нямаш източник на енергия, за тичането, за гимнастиката, за дишането ти ако щеш..Знаеш, че има 2 източника на енергия - мазнини и въглехидрати ти си ограничила и двете. Е това тяло от какво да живее..Протеина добре, даже 80 гр.ти е малко при положение, че ядеш само трева. Лененото брашно не е ленено семе, тоест е обезмаслено най-вероятно. 10 бадема не са мазнини, нито лъжичката зехтин или трите маслини.
Хатред ти си решаваш какво да ядеш, ама ако искаш да не преминеш онази граница, просто спри тези диети и се храни като човек като са ти казали и другите момичета.
За сьомгата си знаеш, че е полезна и 200 гр не са много.
Благодаря за доверието в това което говоря, но дано ме послушаш.
Избери си режим и го спазвай, но това е глад..
Отговори с цитат
  #2679  
Стар 6th May 2009, 20:16
maika maika не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 129
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от goldish
hatred, maika, забелязвам, че спазваш много добър фитнес и хранителен режим. Ще споделиш ли твое меню. Много неща сигурно бихме могли да взаимстваме.
Това не го бях видяла. Ок ще пусна. то е различно всеки ден, в зависимост от това дали тренирам или не. Принципно се придържам към НВД, защото ми допада, а не за да свалям.

Закуска: сварени овесени ядки с извара/сирене/, ленено семе 1-2 супени лъжици
Грейпфрут/ябълка, ягоди/ или ядки 30 гр или нищо, ако не съм гладна

Обяд: 2 филии от немския хляб с яйце и извара/сирене/, салата -
или 50-60 гр/суров/ пълнозърнест ориз със зеленчуци и зехтин, риба, пиле.
или 100 гр/сурови/ ръжени спагети с доматен сос и кашкавал лайт/риба тон/
Това е за тренировъчен ден иначе

Обяд: омлет от 1 яйце и 3 белтъка, салата с маслини, зехтин, сирене, извара
или пиле, риба/150-200 гр, за рибата до 300 гр/, салата, сирене, маслини

Следобед обикновенно не ям. Много ми става тежко

Вечеря: общо взето като обяда за нетренировъчен ден. Експериментирам с гарнитурата/ броколи, тиквички, чушки, фасул, бамя и т.н/ Просто не ям въглехидрати вечер. Ако не ми стигне ям извара, дори и да е посреднощ

Това е най-обичайната ми храна. Като имам нужда ям шоколад, плодове, и др.въглехидрати. Нямам угризения, но не се случва често, защото не съм недохранена. Ям всякакви зеленчуци, даже и моркови. Хатред не се пълнене от 3 моркова повярвай ми. Ами това е май. Дано не ви е станало скучно
Отговори с цитат
  #2680  
Стар 6th May 2009, 20:32
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

maika,
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникнаотслабващите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:42.