IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #511  
Стар 5th May 2009, 15:15
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Съвсем между другото, и аз съм така, да не кажа, че и на разстройство ме избива даже
Много ме притесняваше да не взема да се спичам, както обикновено се случва по време на бременност, но засега всичко е ок. Освен кефира, мога да ти препоръчам и още една гадост, с която да го смесваш- овесени трици (важно- непременно трици, не ядки, те нямат същия ефект)- доста са гнусни на вкус, но двете в съчетание чудеса правят и триците са не по- малко полезни, имат високо съдържание на баластни вещества и фибри, чистят червата от боклуците, регулират работата на стомаха, бе много благинки има )
Отговори с цитат
  #512  
Стар 5th May 2009, 16:21
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране Re: по темата

Цитирай:
Първоначално написано от dimitriq76
Аз ползвам един чай който се казва майчин лис и пия хранителна добавка ленено семе
Майчин лист е другото име на сената, а тя не е за препоръчване..(поне не за дълго. И аз съм я пила преди). От нея и боли стомаха.
Всичко друго споменато е отлично - кефир, ленено семе (като добавка може би олио), овесени трици и кивито.
Отговори с цитат
  #513  
Стар 5th May 2009, 17:09
baba Gicka baba Gicka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 74
По подразбиране

Момичета, прочетох тук че пиете кефир. Има ли го в България, че като се замисля май не съм срещала по магазините.
Отговори с цитат
  #514  
Стар 5th May 2009, 17:34
Аватара на stelchi
stelchi stelchi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: Варна
Мнения: 120
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от baba Gicka
Момичета, прочетох тук че пиете кефир. Има ли го в България, че като се замисля май не съм срещала по магазините.
Aз досега само в чужбина съм го засичала, но може да го има и в Бг и просто да не съм обърнала внимание.
Отговори с цитат
  #515  
Стар 5th May 2009, 17:37
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Няма по магазините, доколкото знам, но някои мацки си отглеждат сами- не е трудно- купуваш си кефирна гъба, слагаш я всеки ден в прясно мляко и на другия ден имаш кефир
Отговори с цитат
  #516  
Стар 5th May 2009, 21:10
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от baba Gicka
Момичета, прочетох тук че пиете кефир. Има ли го в България, че като се замисля май не съм срещала по магазините.
Тъкмо и аз да питам и дочетох темата Пила съм кефир едно време в Съветския Съюз и помня, че много ми хареса . Сега ако и някоя мацка с гъба се обади, ще е супер!!!
Отговори с цитат
  #517  
Стар 5th May 2009, 23:01
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Anik, Апо е абсолютно права за кефира, от началото на декември всеки ден си правя домашен и съм доволна
Ако не си намериш дотогава мога след около месец да ти дам от кефирната си гъба, защото тъкмо подарих на приятелка и трябва да я изчакам пак да се увеличи достатъчно.
Отговори с цитат
  #518  
Стар 6th May 2009, 05:57
Аватара на gerenceto1
gerenceto1 gerenceto1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Русе
Мнения: 183
По подразбиране

а има ли откъде да си купя кефирена гъба ?? Има ли по магазините, аптеките....
Отговори с цитат
  #519  
Стар 6th May 2009, 08:35
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Mena, БЛАГОДАРЯ!!! Ако не намеря, ще се възползвам от предложението ти В прясно мляко от магазина ли я слагате или в домашно? Дали ще "се хване" в купешко
Апо, хубаво е, че нямаш проблем с WC-то Аз бях с нисък хемоглобин през бременността, но не пих желязо, за да не ме сполети това злощастие
Отговори с цитат
  #520  
Стар 6th May 2009, 10:05
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Хваща се във всякакво, аз съм правила в купешко известно време, после ме домързя съвсем и почнах да си купувам готов кефир.
Иначе имаше един сайт, където може да се поръча, под названието "тибетска гъба" обаче, което е същото- на тоя сайт бая глупости пише едва ли не лекува всичко тъй че по- хубу не четете но за това, за което на вас ви трябва, гарантирам действието
Ани, моя хемоглобин е почти на долната допустима граница, ама аз още се ослушвам да видим на следващите изследвания какво ще покаже- не мога да си го обясня просто- аз ям предимно само зелении и червено месо, ама явно без допълнително желязо няма да стане... жалко, че черен дроб, който иначе ми присъства неизменно в менюто, не мога да нагъвам заради вит. А пък там...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Запек
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:56.