IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #3011  
Стар 29th June 2011, 08:18
Аватара на Marina.J
Marina.J Marina.J не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mama.Mia Виж мнението
Много моля mindbender (или някой друг ако има компетентно мнение) да ме посъветва как да се храня преди тренировка.
Да, и на мен ще ми бъде полезно. Аз гледам на гладно да тренирам, защото ми е тежко иначе. Най-често спортувам късно вечер, а и вечерят като е била между 18-19 часа, пасва точно.
з - мюсли с чаша фреш от портокал
о - пълнени чушки с яйце и сирене
междинно - ядки (едва се спрях )
в - салата с риба тон
И аеробика прибавям около 50 мин
Отговори с цитат
  #3012  
Стар 29th June 2011, 08:28
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mama.Mia Виж мнението
Храня се вегетариански. Сега приключвам житния режим и искам да го използвам като преход към веганско хранене (без животински продукти).
И без яйца и млечни ли УжасТ
Вчера:
Сутрешните течности и 200гр череши (много боли корем )
Обяд - тиквички на скара, зеле от зелката и обезсолено сирене
Следобяд течности и 1 нектарина (обичам ги зелени хрупкави)
Вечеря - филия домашен хляб, зеленчуци на скара и салата
Отговори с цитат
  #3013  
Стар 29th June 2011, 09:03
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Не знам как ти действа тренировката, това ти ще кажеш. Ако е колкото да поддържаш тонуса, предвид че не е тежка или продължителна - храненето не е кой знае колко сложно. Най-важното е да тренираш винаги на празен стомах, т.е. да дадеш време на тялото да смели храната и чак тогава вече може да започваш. Малко по-различно е когато тренировката е продължителна - над 2-3ч. Тогава или се пият специално забъркани течности или ако си на колелото може и да хапваш това-онова. Но ще пиша за това, което ти си описала като тренировка.

Преди тренировките около 2ч. - зърнени култури (овес, ръж, жито, ориз, елда). Като комбинирането му с прясно или кисело мляко сме го говорили, че не е правилно, особено преди спорт още по-зле е ситуацията. Може и кълнове, но НЕ бобови култури!!! Друг вариант е някакви плодове, като бананите са най-подходящи. Фреш или някаква специална напитка. Тези напитки са дълга тема, за това няма да ги описвам. Течностите може да ги приемаш и 30-60 мин преди спорт, докато непосредвено преди трябва да пием по-накъсано и само на глътки (2-3). Накъсано ще рече 2-3 глътки през 5-10мин...

Спагети и картофи също са вариант (например на обяд) и то достатъчен. Тук преди да започнеш тренировката е добре и да си поела и малко течности - фреш, спец. напитка, вода с мед, вода...

След тренировката (15-30мин) - плод като банан, праскова или фреш. Може и сушени плодове... Щом усетиш че си ги усвоила - вече ти е необходим протеин. Кафяв ориз, бобови (най-вече леща, после грах и т.н.), зърнени (овес и т.н.), ядкови млека, ядки, тофу и други подобни, зелени зеленчуци (брюкселско зеле, спанак, броколи), семена (конопени, ленени, тиквени), пълнозърнест хляб. Това са неща, които съм ползвал от растителните. Иначе аз си хапвам яйца и по-малко кефир и кис.мляко. От всичко най-добре съм се чувствал от кълновете (любими са ми леща и жито). Предвид че се усвояват бързо, може и по-късно пак да хапнеш от тях.

Мой приятел ползва и някакви водорасли и е доста доволен от тях - спирулина и още някакви, който не им помня името.

Последно редактирано от root : 29th June 2011 на 09:06
Отговори с цитат
  #3014  
Стар 29th June 2011, 10:51
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

Здравейте! Ето моето вчерашно меню:
9- ябълка, чай с мед
11- банан
14- омлет с кашкавал(2 яйца, около 50 гр. кашкавал- домашни), салата
18- 50 гр. сурови ядки и 50 гр. сушени кайсии
20- шопска салата
Довечера най- вероятно ще имам гости(днес съм именничка) и сега се чудя какво да измисля. Искам да е нещо бързо, тъй като нямам много време, но и да е вкусно естествено. Спокоен и усмихнат ден!
Отговори с цитат
  #3015  
Стар 29th June 2011, 21:28
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

aniK, да, ще се опитам и без яйца и млечни. Всъщност, най-трудно ще ми е да се откажа от българското саламурено сирене.

mindbender, oгромно благодаря за съветитe. Вече си изпринтирах мнението ти и ще бъде закачено на хладилника.

Житния режим приключвам на 54 кг.
__________________
"All things in moderation, including moderation" -
Socrates
Отговори с цитат
  #3016  
Стар 29th June 2011, 22:24
Аватара на Shandi
Shandi Shandi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Berlin
Мнения: 238
По подразбиране

Mama.Mia, много хубаво си го решила това с веганството! Аз май ще отказвам животинските само по време на пости
При мен настанаха големи жеги, не че 30 градуса са тооолкова много ,но просто вече толкова съм отвикнала от топлото време...Нямам никакъв апетит и карам общо въето на салата от домати и корнишончета, и вода.
Да се похваля, че ме одобриха за практика в Китай и октомври заминавам за 4 месеца Ще се изживява отново културен шок...

Miss_Murderer, честит имен ден и приятно празнуване!
Отговори с цитат
  #3017  
Стар 30th June 2011, 13:13
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

Shandi, благодаря ти! Много се радвам за теб, дано да си прекараш незабравимо!

Вчера почти цял ден бях навън, но по принцип много обичам така- да бъда ангажирана с нещо, особено и ако ми е приятно. Вчера нямах гости, но през уикенда ще трябва да се реванширам. Ето и менюто:
закуска- ябълка, чай с мед
обяд- таратор, 100 гр. пуешко филе
следобяд- парче плодов пай(поне аз така му казвам- съвсем тънко тесто, лек крем, конфитюр и много плодове- допада ми), фреш портокал
вечеря- 150 гр. пилешко филе, салата
Отговори с цитат
  #3018  
Стар 30th June 2011, 17:17
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Mama Mia , благодаря ти мила .
Отговори с цитат
  #3019  
Стар 30th June 2011, 20:36
Аватара на Marina.J
Marina.J Marina.J не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 30
По подразбиране

МамаМия, ти колко килограма си свалила с житния режим? Поздравления, че си го завършила успешно, сега само захранването трябва да спазиш.
Шанди, браво! Имаш и ЛС
Днес съм примерна:
з - 2 праскови
о - супа топчета (така ми се беше прияла)
междинно - 2 моркова
в - омлет, салата от домати
Утре имам рожденник, ще пада голямо готвене и ще се постарая да се държа прилично. Салатка и месце за моя милост и никаква торта. Поне такъв е планът де.
Отговори с цитат
  #3020  
Стар 30th June 2011, 20:39
Аватара на Marina.J
Marina.J Marina.J не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mindbender Виж мнението
Течностите може да ги приемаш и 30-60 мин преди спорт, докато непосредвено преди трябва да пием по-накъсано и само на глътки (2-3). Накъсано ще рече 2-3 глътки през 5-10мин...
Извнявай само не разбрах дали под тези течности визираш само "по-специално направените" или и водата?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:44.