IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #3091  
Стар 19th July 2011, 15:41
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Защо да не? При качествена храна и умерено колучество - това не е никакъв проблем. Какво е умерено количество зависи не само от изброените неща горе. Тук влизат и големина на органите, как организма преразпределя храната и т.н. Не виждам Shandi да е писала, че тренира в деня с това цитирано хранене.

Че са гладни, може би е защото не си набавят с храната необходимите продукти, което се получава при небалансирано хранене. Така тялото винаги ще е гладно... Друго - може да се задоволява чувството за празен стомах, а тялото да няма реална нужда от храна.

Колко е здрав организма се разбира не само от килограми и заболявания, а най-вече в екстремни ситуации. Като попадне организма ти в такива и издържи, тогава може да твърдиш, че до известна степен си здрава.
Отговори с цитат
  #3092  
Стар 19th July 2011, 15:54
Аватара на Marina.J
Marina.J Marina.J не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 30
По подразбиране

Ее какви са тези разправии сега? Не се обиждайте на анорексични или не. Тука всеки си има виждане какво е здравословно хранене, самата дефиниция е много размита - за едни това е разделното хранене, за други НВ режим, за трети хапване от всичко по малко, без съобразяване на комбинации и прочие. Това е форум и всеки може да напише, каквото си иска и да извлече най-полезното за него си.
Само не мога да разбера защо се хващате за едно меню само? А и момичето се е обяснило, че не е тренирала и каква и е била храната предни дни.

Аз си пускам отчета:
з - мюсли с нрязан банан
о - свинско с гъби
в - руло стефани, но вътре ще има кисели краставички, царевица, чушки (така де без яйца само )

ани, малчовците и те ли това ядат? Надявам се моите да не станят някои злояди, че...
Оксана, аз пък от оцета трудно мога да се откажа. Заливам обилно с балсамико. Само рибата с лимон я подправям.

А да ви питам вие взимате ли допълнително някакви витамини или други таблетки (примерно Цинк, Магнезии и тн)?

Последно редактирано от Marina.J : 19th July 2011 на 15:58
Отговори с цитат
  #3093  
Стар 19th July 2011, 16:30
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mindbender Виж мнението
Защо да не? При качествена храна и умерено колучество - това не е никакъв проблем. Какво е умерено количество зависи не само от изброените неща горе. Тук влизат и големина на органите, как организма преразпределя храната и т.н. Не виждам Shandi да е писала, че тренира в деня с това цитирано хранене.

Че са гладни, може би е защото не си набавят с храната необходимите продукти, което се получава при небалансирано хранене. Така тялото винаги ще е гладно... Друго - може да се задоволява чувството за празен стомах, а тялото да няма реална нужда от храна.

Не говорим хипотетично, а за точно определено меню Това меню мога да го ям събота и неделя кога си лежа по цял ден в къщи ,гледам ТВ и нищо не правя Но при една нормална работна седмица просто забрави
При това меню почти всички ще гладуват и след тези 2 чушки и малко извара сутринта ще се будя от глад
Както и да е , може да е балансирано но не е достатъчно!
По скоро бих препоръчала менюто на Марина Джей, макар че 2 пъти месо на ден ми се виждат много
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #3094  
Стар 19th July 2011, 18:47
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Менюто ми за вчера, понеделник:
Преди закуска: чаша вода (400 мл); + 600 мл зeлен чай.
Закуска: 3 малки праскови
Обяд: сандвич с авокадо + купичка задушени зeленчуци.
М/у: 3 блокчета черен шоколад (72% какао)
Вечеря: голяма салата маруля със зеленчуци (вътре режа морков, целина, чушка...) + 50 грама козе сирене. След около 2 часа беше десерта: 3 топки от домашния сладолед.

През целия ден общо към 2 1/2 литра течности ми се събират.


Shandi, аз направих и един ягодов сладолед (банани също се слагат), но той не стана много хубав. Продължавам да експериментирам с рецептите. Ето една:

Ягодов Сладолед:
1 чаша кашу
1 1/2 чаша чиста вода
1/3 чаша агаве нектар
1/4 ч.л. сол
1/3 чаша стафиди
1 ч.л. ванилов екстракт
2 суп.л. какаово масло
1 чаша ягоди

Слагаш всичко в блендера и бъркаш.
Тази рецепта аз не съм я опитвала, не знам как става.

aniK, както виждаш в менюто ми има сирене. За сега не ми се получава веганството. Реших да не се насилвам, а много бавно и преходно да се опитам да станат нещата. Ако една-две години изкарам вегетарианка със силно ограничена консумация на млечни, мисля, че ще е добре. И после вече ще мога изцяло да елиминирам всички млечни продукти.
Всъщност, от както приключих с житния режим, почти не съм яла млечни - само на 2-3 пъти си купувам козе сирене, а .... и веднъж ядох един много разреден таратор, ама то щото бях на гости, аз таратор не правя.
И само да споделя, че след житния режим и аз с много оскъдни порцийки се хранех, даже преяждах от един картоф. Така че Shandi, аз те разбирам. Карай си както ти си знаеш и както най-добре се чувстваш.
Аз за сега задържам на 55 кг и това много ме радва!
__________________
"All things in moderation, including moderation" -
Socrates
Отговори с цитат
  #3095  
Стар 19th July 2011, 18:48
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Marina.J, аз пия витамин B12 и витамин Д на таблетки.
__________________
"All things in moderation, including moderation" -
Socrates
Отговори с цитат
  #3096  
Стар 19th July 2011, 20:20
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mama.Mia Виж мнението

И само да споделя, че след житния режим и аз с много оскъдни порцийки се хранех, даже преяждах от един картоф. Така че Shandi, аз те разбирам. Карай си както ти си знаеш и както най-добре се чувстваш.
Аз за сега задържам на 55 кг и това много ме радва!
Пропускаш само едно ,че всичките и менюта са такива Все едно цял живот е била на житен режим
А израза ''Аз за сега задържам на 55 кг и това много ме радва!'' няма да го коментирам ...
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #3097  
Стар 19th July 2011, 20:36
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Susan Виж мнението
....А израза ''Аз за сега задържам на 55 кг и това много ме радва!'' няма да го коментирам ...
Susan, не те разбрах нещо...Аз не очаквам някакви коментари относно теглото ми, само споделям колко кила съм. Тези, които ме четът от отдавна, знаят че около година задържах на 57 кила и все не можех да падна под тях. С житния свалих до 53 кг и сега вече съм 55 кг. Надявам се да не се върна пак на 57 кг.
__________________
"All things in moderation, including moderation" -
Socrates
Отговори с цитат
  #3098  
Стар 19th July 2011, 20:56
Аватара на Shandi
Shandi Shandi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Berlin
Мнения: 238
По подразбиране

Marina.J, аз не пия нищо. Преди време ми бяха предписали витамин В6, защото имах проблеми с ръката, но не го взимах.
Мама.Миа, рецептата с тахан и меда повече ми допадна. Пък и ягодите вече минаха при нас.
Днес за първи път опитах биволско кисло мляко. Много ми хареса. То се оказа, че това в България е специалитет и особено ако се залее с боровинково сладко.

За днес менюто:
закуска - мед и бадеми
обяд - варен ориз
следобедна закуска - ябълка
вечеря - биволско кисело мляко
Отговори с цитат
  #3099  
Стар 19th July 2011, 21:25
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mama.Mia Виж мнението
Susan, не те разбрах нещо...Аз не очаквам някакви коментари относно теглото ми, само споделям колко кила съм. Тези, които ме четът от отдавна, знаят че около година задържах на 57 кила и все не можех да падна под тях. С житния свалих до 53 кг и сега вече съм 55 кг. Надявам се да не се върна пак на 57 кг.
Не става въпрос за това колко кила си , а как ги задържаш С такова меню е нормално да ги свалиш, но цял живот не се гладува
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #3100  
Стар 19th July 2011, 21:28
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Shandi Виж мнението
Marina.J, аз не пия нищо. Преди време ми бяха предписали витамин В6, защото имах проблеми с ръката, но не го взимах.
Мама.Миа, рецептата с тахан и меда повече ми допадна. Пък и ягодите вече минаха при нас.
Днес за първи път опитах биволско кисло мляко. Много ми хареса. То се оказа, че това в България е специалитет и особено ако се залее с боровинково сладко.

За днес менюто:
закуска - мед и бадеми
обяд - варен ориз
следобедна закуска - ябълка
вечеря - биволско кисело мляко
Съвсем сериозно мисля , че менютата ти са лош пример за другите !
Като гледам пишеш само в тази тема , което е ясен показател , че имаш проблеми с храненето !Няма да се очудя ако наистина си анорексичка.
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:50.