IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #3131  
Стар 22nd July 2011, 11:59
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

Здравейте! Разписвам се за вчера:
10- 2 круши
14- салата с извара
17- 2 ябълки(донесоха ми огромна торба- зелени и кисели)
19- 150-200 гр. царевица на пара
21- салата с извара

Доста извара хапнах(поне 300-350 гр.), а преди време прочетох, че оптималната доза е около 200-250 гр. на ден. Пък и моята е с висока масленост...вие какво мислите? Но не ми се ядеше друго, чувствам се ок.
Отговори с цитат
  #3132  
Стар 22nd July 2011, 16:51
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Miss_Murderer, нищо няма да ти стане като си хапнала малко повече извара. Нали е било със зеленчуци, което е добра комбинация, то и за това си се чувствала ок.

Аз за вчера да се отчета:
Сутрешните води и чай.
Закуска: 2 праскови
Обяд: състоеше се от две части: Първо ядох един сандвич с авокадо и купичка зеленчуци. След един час беше малка порция макарони от кафяв ориз със сос маринара.
Вечеря: един сандвич с авокадо. След 2 часа десерт: 3 топки от домашния ягодов сладолед (свърши).
__________________
"All things in moderation, including moderation" -
Socrates
Отговори с цитат
  #3133  
Стар 22nd July 2011, 16:53
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mindbender Виж мнението
"а аз съм средностатистическа жена ,която ходи на работа по 8 часа , спортува от дъжд на вятър и няма нужда от такива драстични диети"
Това е недостатъчна информация. Ти може за 2 минути да ходиш до работата, може и 1ч. Не се разбира и каква ти е работата. Спортуването за някои е 30 мин йога, за други - степ аеробика пак толкова, или 5км бягане и т.н. Всяко едно нещо е различно... Израз като "няма нужда от такива драстични диети" не смятам, че може да се отнася за някаква цел... Ако не го разбираш ще ти го обясня с пример като за деца - целта на 1 човек ходещ на уроци по немски, едва ли ще бъде "нямам нужда да уча китайски".

Както ти каза, че може да се храниш като Shandi само в събота и неделя когато си лежиш на дивана, така за нея работата или обучение може да се приравнява на твоя уикенд. Може и да възстановява с много по малко белтък и по-бързо отколкото теб. Такива неща може да си ги знае само тя, така че критиките са излишни.
Когато работя , съм по цял ден на крак и в движение, така че с такива менюта умирам от глад още в 10 сутринта Излизам сутринта в 7.15 и се прибирам към 7 вечерта
Нямам нужда от драстични диети тъй като се храня що годе здравословно , нямам наднормено тегло нито здравословни проблеми Спортуването ми се изразява в 15 мин упражнения за кръста
Менюта от сорта един морков , една салата и малко кисело мляко на мен не ми е достатъчно като източник на енергия и ще ми стигне колкото да си държа очите отворени за да гледам ТВ
И ако направиш една анкета в форума ще видиш че повечето от пишещите в темата целта им е да свалят някое килце рядкост са такива като тебе , чиято цел е съвсем друга Изключвам Шанди тъй като се съмнявам за нея
И между другото няма нищо по досадно да отидеш на ресторант с някой , който с сядането почва да ти мрънка , че не ядял еди си какво щото бил на диета

п/с Неллс ей за тва та обичам щото ядеш всичко хахахахаххаха
__________________
Много отдавна е крайно време!

Последно редактирано от Oompa Loompa : 22nd July 2011 на 16:55
Отговори с цитат
  #3134  
Стар 22nd July 2011, 16:57
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mindbender Виж мнението
На мен ми стана интересно... Ще ми обясниш ли аз като спортувам активно, 50% от храната ми е сурова и като цяло лесносмилаема, изпивам м-у 2,5 и 5л течности на ден, ходя на масажи, парна баня - какви токсини ми се задържат в тялото? Как преценяваш дали и колко ми е забавен метаболизма?

Тези изрази нискокалорични, високо и т.н. ги забравете. Мога да ти дам пример на зеленчуци и плодове, където калориите са малко. Ако ядеш 5-6-7 пъти такива храни за деня, пак ли се забавя метаболизма? Хайде да видим какво ще обясниш
Твоята диета няма нищо общо с диетата на Шанди
Аз също ям повече сурова храна и то най вече зеленцуци, плодове и бобови култури но ям по 5 пъти на ден и последното ми хранене е към 11 вечерта
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #3135  
Стар 22nd July 2011, 16:58
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Исках да ви покажа макароните, за които пиша, че хапвам със сос маринара. Ето ги:

Sodium Free, Wheat Free, Cholesterol Free, Gluten Free, Organic Brown Rice Penne Pasta
Attached Images
Тип файл: jpg gluten-free-pasta.jpg (66,5 КБ, 10 views)
__________________
"All things in moderation, including moderation" -
Socrates
Отговори с цитат
  #3136  
Стар 22nd July 2011, 17:06
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mama.Mia Виж мнението
Исках да ви покажа макароните, за които пиша, че хапвам със сос маринара. Ето ги:

Sodium Free, Wheat Free, Cholesterol Free, Gluten Free, Organic Brown Rice Penne Pasta
Провай тези поне на мен много ми харесват

__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #3137  
Стар 22nd July 2011, 20:08
Аватара на Shandi
Shandi Shandi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Berlin
Мнения: 238
По подразбиране

Марина, аз от соевите продукти ям най-вече тофу. Много ми харесва, пък и го купувам прясно, а не замразено. За него се сещам най-вече, когато постя.
Miss_Murderer, аз извара редовно я ям с подобни количества. В Германия е с някаква много особена консистенция, такава на високомаслено кисело мляко. Аз си я правя с червен пипер и чубрица или шарена сол. Май Родопска закуска му се викаше.
аниК, приятно прекарване на почивката!
Днес получих много готина оферта за велопоход в Швейцария. Трасето се води със средна трудност и дълго 405 км. Предполагам за най-много 10 дена ще го вземем, защото се минава през доста забележителности и със сигурност ще губим време. Ако пък някой сдаде багажа, има и транспорт до крайнтата точка Лошото е, че се заминава след 2 дена и не мога да се подготвя някак си.

За днес менюто:
закуска - ашуре (жито, залято с нишесте и орехи)
обяд - ливански спагети (рецептата я имаше в сайта) - много ми допаднаха
следобедна закуска - грейпфрут
вечеря - задушени в масло зеленчуци с крутони и малко тиквени семки
Отговори с цитат
  #3138  
Стар 22nd July 2011, 20:14
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mindbender Виж мнението
На мен ми стана интересно... Ще ми обясниш ли аз като спортувам активно, 50% от храната ми е сурова и като цяло лесносмилаема, изпивам м-у 2,5 и 5л течности на ден, ходя на масажи, парна баня - какви токсини ми се задържат в тялото? Как преценяваш дали и колко ми е забавен метаболизма?

Тези изрази нискокалорични, високо и т.н. ги забравете. Мога да ти дам пример на зеленчуци и плодове, където калориите са малко. Ако ядеш 5-6-7 пъти такива храни за деня, пак ли се забавя метаболизма? Хайде да видим какво ще обясниш
Аз много често говоря, колкото да не заспя, но понякога казвам някои неща с причина.
Аз не те познавам, не знам как спортуваш и се храниш, по същата логика ние двамата с теб не познаваме Шанди и не знаем как тя спортува(ако) и се храни. Независимо какво пишат по форумите - тук всеки може да се изкара Херкулес или Семирамида. Вмъквам съвсем нецеленасочено, че според всеизвестно изследване, жените "забравят" да споменат 1/3 от калориите, които поглъщат дневно...
........

В конкретния случай, ако това е реално меню, още по-зле! Ако за 80-годишната ми баба, дневно меню от 900-1200 ккл е нормално, за един активен млад организъм, определено не е. Да не говорим за един подрастващ организъм! А всички ние(дано) сме наясно колко неориентиране тийнеджърки търсят диетични съвети по форумите за красота. Недай си Боже някоя да я прочете тази тема и да й светне лампичка "Малеее, момичетата как се хранят, аз като ям нормално, мн ясно, че имам 2/3/5 излишни кила.. Я, по-добре и аз да се почвам". И отиде коня у ряката: Прогресивно намаляне на храната, от начало сваляне на тегло, след последвалия застой - още по-драстично намаляне на храната. След последвалия застой паника. Депресивна криза - булимистичен пристъп, след него глад, булимистичен пристъп, глад, булимистичен пристъп, глад...... и тн и тн..... докато ти изпадат и зъбите и косата..
Аз лично имах период в който се храних като мишка, спортувах като куче, изглеждах като скакалец и нямах цикъл 2 години. В този случай не говоря колкото да заспя.
Може да ти се стори много крайно моето мнение, но пък идея, ама НИКАКВА ИДЕЯ си нямаш колко много млади момичета имат хранителни разтройства. Може би 50% с младите жени, които общуваш дневно, са в плен на състоянието "вечно на диета и вечно с излишни кила".

По същество за правилните и неправилните хранителни режими ще се изкажа по-късно(гледам, че си ми задал няколко въпроса), че сега отивам да ЯМ!
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #3139  
Стар 22nd July 2011, 23:58
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Такааа...
На мен пък ми стана интересно, Mindbender, ти по 4-5 пъти на ден само нискокалорични зеленчуци и плодове ли ядеш? Да кажем, че в числото на нискокалоричните челенчуци влизат богати на вода и фибри зарзавати и бедни на въглехидрати и захари? Т.е. ядеш марули, зеле, бакла, пипер, броколи, карфиол, спанак, краставици, горски плодове, ягоди, зелени ябълки и тн и пр.. ??? И спортуваш на всичкото отгоре? И не ти причернява като ходиш на сауна? Изобщо в разцвета на силите си си?

Протеина къде го забравяме?


Отговорът ми е ДА - ако ядеш горепосочените по 5 пъти на ден, НЕ се храниш здравословно. Никоя друга хранителна група не стимулира метаболизма колкото протеините. Дори неспортуващия човек се нуждае от ПОНЕ 1 гр протеин на килограм телесно тегло дневно. Проста сметка - 55 кг жена Х 1 гр протеин = 55 гр протеин на ден. 100 гр пилешко месо съдържат 20 гр протеин, това прави 280 гр пилешко на ден. Или 350 гр риба. И това са само 40% от калориите за деня. Останалите 40% трябва да дойдат от въглехидрати(желателно бавни) и 20% от мазнини(желателно ненаситени). Направи сметка ако ти се занимава колко от "здравословните" менюта в тази тема дори се доближават до тези прости калкулации.....

За физически активен човек, сметките стават още по-дебели...

Сега, аз знам, че ти без да искаш си я пропуснал мръвката, защото съм ти чела останалите мнения и знам, че си начетен и разбираш много на тази тема. Просто не искам да подстрекаваме младежта към анорексия, а към наистина здравосложен начин на живот. За това нека бъдем обективни и не се възхищаваме на този, който е изял най-малко храна днес, а на този, който е направил най-ползотворна тренировка! Амин!
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #3140  
Стар 23rd July 2011, 10:40
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

Здравейте! Разписвам се и започвам да си стягам пак багажа, че се връщам на почивка...май ще откарам още няколко дни. Ето за вчера:
закуска- 2 круши, чай с мед
обяд- ориз със зеленчуци, салата
следобяд- 50 гр. ядки
вечеря- омлет с извара, салата
по- късно(пред ТВ-то)- 2-3 шепи пуканки
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:08.