IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 30th May 2009, 10:09
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

понеже вече няма бутон за поправка започвам отново с рецептата за доматите и чушките

Пълнени домати и чушки БОН АПЕТИ

2 домата
2 чушки
1 връзка рукула
1-2 бр.пилешко филе (300 г)
извара
сол и черен пипер на вкус


1. От горната част на доматите се отрязва капаче и вътрешността се издълбава с лъжица.
2. В чушките се правят странични разрези и се почистват от семето.
3. Пилешкото месо и рукулата се нарязват наситно и се слагат в купа. Добавя се изварата, подправена се със сол и черен пипер на вкус и се разбърква добре.
4. Доматите и чушките се пълнят с плънката, похлупват се с капачетата и се изпичат в предварително загрята на 220 градуса фурна.

Отговори с цитат
  #52  
Стар 30th May 2009, 18:34
Аватара на dalila78
dalila78 dalila78 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: бургас
Мнения: 419
По подразбиране

За блата- разбърквам с вилица :
1 яйце
3-4 суп.л. кис.мляко
овесени трици, колкото поеме,
докато се получи гъста смес /не като за кекс, но не и като за питка-нещо средно.../, която разстилам с пръсти по дъното на форма за тарта с пружина, като отстрани правя борд- да стане като паничка....Изпичам на високо поставена решетка, за да се изпече главно отгоре.

За пълнежа :

400 гр.спанак
1 връзка пресен лук
1 връзка левурда, или пресен чесън
2 яйца
извара или обезмаслено сирене, количество - по ваш вкус
черен и червен пипер, щипка сол
джоджен, магданоз, копър

Зелениите изсипвам в 1/2 каф.чашка вряща вода и разбърквам, докато поизври водата. Слагам подправките, свалям от огъня и прибавям яйцата и изварата. Изсипвам сместа във така изпечената паничка- тарта, заглаждам
отгоре. Изпичам, изваждам от формата и сервирам със зелена салата.Подходяща е за смесения етап на диетата Дюкан.
тази рецепта е от друг форум но ми хареса и затова е качвам тук
Отговори с цитат
  #53  
Стар 30th May 2009, 18:38
Аватара на dalila78
dalila78 dalila78 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: бургас
Мнения: 419
По подразбиране

диетичното сиренце което си приготвям,рецептата е прочетох в бг-мама но си я промених по мой вкус
необходими съставки
1.пакет извара
2.1 кофичка кисело мляко
3.200мл прясно мляко
4.2 пакета желатин
5.сок от половин лимон
6.подправки по ваш вкус
приготвяне
всичко се изсипва в купа и се бърка до хомогена смес после се изсипва в намокрена купа с капак и се поставя в хладилника да стегне за едно денонощие
7.подправки пожелание
Отговори с цитат
  #54  
Стар 30th May 2009, 18:41
Аватара на dalila78
dalila78 dalila78 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: бургас
Мнения: 419
По подразбиране

Много лесен и вкусен десерт,за да не страдаме за сладко по време на диетата!

Продукти:
1 ч.ч. обезмаслена извара
1 ч.л. течен подсладител(или на вкус)
1 яйце
1 ванилийка

Изброените продукти се разбъркват добре,да няма зрънца от изварата.На сух тефлонов тиган сипваме със супена лъжица от сместа,като леко разплескваме. печем от двете страни.
Поднасяме със сос от кисело мляко.
Можем да приготвим и ванилов сос от 1ч.ч. обезмаслено прясно мляко,няколко капки подсладител,ванилия и 1 яйце.Всичко се разбива и на слаб котлон,при непрекъснато бъркане се загрява докато се посгъсти.Не допускайте да заври!!!
Отговори с цитат
  #55  
Стар 16th July 2009, 20:32
Аватара на daniski
daniski daniski не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Ню Джърси,USA
Мнения: 980
Изпратете съобщение чрез MSN до daniski
По подразбиране

МЪФИНИ С МОРКОВИ
1 ч.ч овесени трици
1 ч.ч смляно ленено семе
2 с.л. царевично нишесте
2 яйца
1к.ч.спленда или какъвто подсладител имате,на вкус
1 ч.ч обезмаслено прясно мляко
1 бакпулвер-11гр. беше моята опаковка
1 к.л. канела
портокалова есенция
1.5 ч.ч настъргани на много ситно моркови,(4-5 моркова)
Всички продукти се объркват в купа равномерно,като морковите се добавят последни.
Може да пълните купички за мъфини или просто изсипете сместа на малки купчинки-като бисквити в тава,напръскана със спрей или много тънко намазана с със захтин.
Печете ги 30 мин на 200градуса в предварително затоплена фурна на средното ниво.Ухаят много приятно и са идеални за ПЗ дните.И само по една на ден,нали?
_________________


Отговори с цитат
  #56  
Стар 17th July 2009, 09:55
SilvanaTr SilvanaTr не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 14
По подразбиране

Кекс

1. 3 яйца
2. една опаковка бакпулвер
3. 400 гр. прясно мляко
4. 20 бр. подсладител на хапчета- стрити
5. 18 лъжици овесени трици
6. 3 лъжици пшеничени трици
7. 2 бр. лимонена есенция на Маги

Всичко се обърква в дадената последователност- смесвайки яйцата с бакпулвера, те шупват и стават на сняг; след като всичко се размеси добре, се оставя 15ина мин да набъбнат триците. Преди да сложим във фурната, разбъркваме отново.Печем на 160 гр. 30 мин в йенско стъкло, диаметъра му е около 25 см.

Става нещо приказно вкусно, аз го хапвам сутрин с киселото мляко, защото ми втръснаха само чисти овесени трици. Дозата е за няколко дни- ако спазвате ограничението за 3супени лъжици на ден, то това е доза за една седмица. Няма проблеми да се съхранява в хладилник. Ако искате,можете да намалите съставките на половина, просто на мен йенското стъкло ми е по-голямо и това е моята доза. След изпичането на дъното се образува сочно покритие като от крем-карамел.

Надявам се да ви е вкусно
Отговори с цитат
  #57  
Стар 29th July 2009, 13:49
Аватара на allie
allie allie не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: София
Мнения: 109
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от SilvanaTr
Кекс

1. 3 яйца
2. една опаковка бакпулвер
3. 400 гр. прясно мляко
4. 20 бр. подсладител на хапчета- стрити
5. 18 лъжици овесени трици
6. 3 лъжици пшеничени трици
7. 2 бр. лимонена есенция на Маги

Всичко се обърква в дадената последователност- смесвайки яйцата с бакпулвера, те шупват и стават на сняг; след като всичко се размеси добре, се оставя 15ина мин да набъбнат триците. Преди да сложим във фурната, разбъркваме отново.Печем на 160 гр. 30 мин в йенско стъкло, диаметъра му е около 25 см.

Става нещо приказно вкусно, аз го хапвам сутрин с киселото мляко, защото ми втръснаха само чисти овесени трици. Дозата е за няколко дни- ако спазвате ограничението за 3супени лъжици на ден, то това е доза за една седмица. Няма проблеми да се съхранява в хладилник. Ако искате,можете да намалите съставките на половина, просто на мен йенското стъкло ми е по-голямо и това е моята доза. След изпичането на дъното се образува сочно покритие като от крем-карамел.

Надявам се да ви е вкусно
мисля довечера да го пробвам, но ме интересува подсладителя на колко захар горе долу отговаря, защото ще ползвам кафява захар ...
Отговори с цитат
  #58  
Стар 29th July 2009, 13:51
Аватара на дундарина
дундарина дундарина не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2009
Град: Пловдив
Мнения: 4 004
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от allie
Цитирай:
Първоначално написано от SilvanaTr
Кекс

1. 3 яйца
2. една опаковка бакпулвер
3. 400 гр. прясно мляко
4. 20 бр. подсладител на хапчета- стрити
5. 18 лъжици овесени трици
6. 3 лъжици пшеничени трици
7. 2 бр. лимонена есенция на Маги

Всичко се обърква в дадената последователност- смесвайки яйцата с бакпулвера, те шупват и стават на сняг; след като всичко се размеси добре, се оставя 15ина мин да набъбнат триците. Преди да сложим във фурната, разбъркваме отново.Печем на 160 гр. 30 мин в йенско стъкло, диаметъра му е около 25 см.

Става нещо приказно вкусно, аз го хапвам сутрин с киселото мляко, защото ми втръснаха само чисти овесени трици. Дозата е за няколко дни- ако спазвате ограничението за 3супени лъжици на ден, то това е доза за една седмица. Няма проблеми да се съхранява в хладилник. Ако искате,можете да намалите съставките на половина, просто на мен йенското стъкло ми е по-голямо и това е моята доза. След изпичането на дъното се образува сочно покритие като от крем-карамел.

Надявам се да ви е вкусно
мисля довечера да го пробвам, но ме интересува подсладителя на колко захар горе долу отговаря, защото ще ползвам кафява захар ...
Пише,че една таблета =1чаена лъжичка захар/6гр./
Отговори с цитат
  #59  
Стар 29th July 2009, 13:53
Аватара на allie
allie allie не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: София
Мнения: 109
По подразбиране

мучос грасиас за бързия отговор. май въпросът беше тъп, ама ..
Отговори с цитат
  #60  
Стар 29th July 2009, 13:56
Аватара на дундарина
дундарина дундарина не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2009
Град: Пловдив
Мнения: 4 004
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от allie
мучос грасиас за бързия отговор. май въпросът беше тъп, ама ..
Споко,мила!
Въпроса си е ОК!Аз си взех подсалдителя,че да видя какво пише!
Не би могла да знаеш
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: РЕЦЕПТИЗАРЕЖИМАНАДЮКАН
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:01.