IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th July 2007, 00:19
Dafy_FcJz Dafy_FcJz не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 39
По подразбиране Силови\ кардио?

Здравейте! На 16 години съм и се занимавам с футбол. Значи залагам повече на кардиото. Висок съм 185см и съм около 75кг. Мисля, че горе-долу съм добре, но ще се опитам още малко да сваля. Краката са ми доста релефни, което е разбираемо. А нагоре също съм горе-долу добре, но все още имам какво да стягам. Коремът ми е плосък, но искам да го стегна още. Това се дължи на причината, че като по-малък бях бая едър, ама се осъзнах навреме и предприех мерки. Та-въпросът ми е да залагам ли на силовите упражнения или да продължа с кардиото и да наблегна на пресите? Имайте предвид, че не пия нищо, пробвах с аминокиселини, обаче стомахът ми не ги понася! Да си купя ли L-Carnitine сега за лятото, за да свалям още? Благодаря предварително!
__________________
Adidas +10 Impossible Is Nothing.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th July 2007, 00:29
Тео Тео не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 330
По подразбиране

купи си го л-карнитина вземи на юнивърсал таблетки по 500мг. пий 2 преди тренировка и 2 преди лягане.Нищо не ти пречи да комбинираш силовите тренировки с кардиото,даже ефекта ще е много по-добър така.Прави си кардиото,но добави поне 2 силови тренировки в седмицата,крака може да не тренираш,разбираемо защо ,а горната част може да е примерно: гърди,трицепс,корем,предно рамо,средно рамо ; гръб,бицепс,корем,задно рамо,трапец. УСПЕХ
__________________
<---- Персонален Фитнес инструктур,изготвяне на индивидуален хранителен и тренировачен режим,според целите на клиента и тренировка с мен за показване на правилното изпълнение на упражненията,който иска 0887350856-Тео цена 20лв
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26th July 2007, 12:08
Dafy_FcJz Dafy_FcJz не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 39
По подразбиране

Да, благодаря ти много! Аз така се опитвам да правя, но все пак да питам! А някои казват да не се прави гърди+трицепс да не се получи пренатоварване, според мен не е така... Мерси пак за съвета!
__________________
Adidas +10 Impossible Is Nothing.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th July 2007, 12:49
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

и аз знам да не се правило гърди и трицепс и сега тренирам гърди и бицепс, гръб и трицепс... грешно ли е в крайна сметка ? и въобще има ли голямо значение... понеже съм чувал и за двете мнения различни тези...
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26th July 2007, 12:55
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Няма правилно и грешно. И двата принципи се прилагат по равно. Половината хора тренират синергетиците заедно, другите антагонистите.

Според зависимост как се чувстваш. На едните тезата им е, че така мускула се загрява с основното упражнение и се донапомпва вече със специалното за бицепс/трицепс. Освен това имаш повече време за почивка между тренировките - например трицепса ще се товари само 1 седмично.

Другите пък (като мен), като направят тежкото основно упражнение спомагателния мускул (бицепс за гърба и трицепс за гърдите) им е изморен и не може да вдига толкова тежко, колкото като е свеж. Тогава мускула се натоварва 2 пъти седмично - веднъж когато се правят гърдите и втори път в отделния ден, когато се прави трицепса.

След като опиташ и двата варианта сам избираш кой от двата метода да ползваш. Повтарям, няма правилно и грешно. Във фитнеса (културизма) разнообразието винаги е плюс, различните варианти, смяната на програмите, смяната на упражнения е полезна.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 26th July 2007, 13:11
Тео Тео не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 330
По подразбиране

Много точно,всичко е инивидуално и няма един типаж,по който да се водят всички.На мен лично не ми допадат и двата варианта не и във основен период,сега см разделил МГ всеки ден от седмицата и по-лесно се възтановявам
__________________
<---- Персонален Фитнес инструктур,изготвяне на индивидуален хранителен и тренировачен режим,според целите на клиента и тренировка с мен за показване на правилното изпълнение на упражненията,който иска 0887350856-Тео цена 20лв
Отговори с цитат
  #7  
Стар 26th July 2007, 13:21
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Тео
Много точно,всичко е инивидуално и няма един типаж,по който да се водят всички.На мен лично не ми допадат и двата варианта не и във основен период,сега см разделил МГ всеки ден от седмицата и по-лесно се възтановявам
този вариант за мен лично до колкото се познавам сам, като резултати от тренировки и силата която ми остава като тренирам по няколко мускулни групи ще ми подхожда най-добре... трябва ли да имаш голям стаж за него понеже бях прекъснал 6 месеца заради изпитите и съм малко назад сега.. дали ще е проблем да мина по този начин? или най-добре да пробвам и да преценя ...
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #8  
Стар 26th July 2007, 23:47
Dafy_FcJz Dafy_FcJz не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 39
По подразбиране

Според мен за всеки и различно... когато почувствашщ, че имаш енергия и сила за отделно упражнение на засегнатата група, прави го! Пак искам да питам-мускулите с тичане се горят вече след около 20мин, мисля че беше така? След въглехидратите и белтъците идва ред на мускулите, нали? А и кое е по-добре кардио преди силовите или обратното? Мерси! :P
__________________
Adidas +10 Impossible Is Nothing.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 27th July 2007, 10:10
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Дали след 20 минута не мога да кажа, но да, принципно трябва малко време докато започне аеробния процес.

Относно това кое да е първо - не мисля, че тук може да има две мнения по въпроса - винаги първо силовата тренировка, а след нея аеробната.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 27th July 2007, 13:09
Тео Тео не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 330
По подразбиране

да,все пак правиш аеробика за да гориш мазнини за да бъде пълноценен този процес,гликогена в мускулите и черния дроб трябва да е на изчерпване,а след тежка тренировка,и ако си на диета си много близо до този процес,и горенето на мзнини започва със светкавично темпо.
__________________
<---- Персонален Фитнес инструктур,изготвяне на индивидуален хранителен и тренировачен режим,според целите на клиента и тренировка с мен за показване на правилното изпълнение на упражненията,който иска 0887350856-Тео цена 20лв
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Силовикардио
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:52.