IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #121  
Стар 15th January 2010, 23:37
Аватара на Cinderella_bg
Cinderella_bg Cinderella_bg не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 38
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от eliniko
Мастило за коса на Алфапарф-пробвай с него, аз съм доволна
Ей това знае ли някой какво е - родно българско или...
Отговори с цитат
  #122  
Стар 16th January 2010, 09:57
Аватара на kristalina
kristalina kristalina не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Varna
Мнения: 671
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Cinderella_bg
Цитирай:
Първоначално написано от kristalina
Най-голямата ми изцепка беше,когато я боядисвах с фуксин/това е лекарство и се ползва при подсичане на бебешките дупета-изгаря пъпките/.........обаче цветът пък беше ВРЪХ-наситено цикламено
Ами на гръцки „фуския“ означава цикламено! Ама ти наистина ли се боядиса лекарство , май хич не си поплюваш!
Ами съвсем мънинко съм луда ,ама още може Да,с него се мацах,купувах си фуксин от аптека,смесвах го с балсам и се омазвах старателно.След 1 час го отмивах и косата ми беше толкова наситено ромско цикламено-бедна ти е фантазията.Никой не вярваше,че това е мойта коса,а не перука.После се направих бяло русо/след години/,но с розови кичури/пак с Фуксин/ Абе за лудите почивен ден НЯМА!
Отговори с цитат
  #123  
Стар 16th January 2010, 20:08
Аватара на Cinderella_bg
Cinderella_bg Cinderella_bg не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 38
По подразбиране

Хи-хи! сега си спомних, че майка ми едно време си изплакваше косата със синка, от железарския магазин, и тя придобиваше леко синкав оттенък! Въй, кога и ние одъртяхме, щом търся и аз да си посиня косата!
Отговори с цитат
  #124  
Стар 18th January 2010, 11:07
Аватара на si
si si не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: LUX
Мнения: 390
По подразбиране


Балсам оцветител за боядисана коса.
Цветовете на еспресо са: кафяво, виолетово, червено, медно, златисто и платина.ESPRESSO е нов оцветяващ и възстановяващ балсам, който съживява цвета само за една минута, а на втората получавате наситен цвят с невероятен блясък. Благодарение на лечебното действие на KERAVIT и възстановяващото действие на керопротеините, реструктурира косата в дълбочина, придавайки дълбоко наситен цвят, блясък и мекота. ESPRESSO се отнася с пълен респект към косата, тъй като не съдържа амоняк или кислородна вода. Продуктът е специално формулиран само за боядисани коси и не покрива естествена коса или израстнали вече корени. Използвайте го след измиване на косата с шампоан, на мястото на балсама. Има приятен аромат.
__________________
Everything is Going to Be Just Fine...
Keeps Gettin` Better!
Отговори с цитат
  #125  
Стар 18th January 2010, 14:57
Аватара на Cinderella_bg
Cinderella_bg Cinderella_bg не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 38
По подразбиране

Много хубаво звучи! А къде се продава, само в салоните ли?
Отговори с цитат
  #126  
Стар 19th January 2010, 02:04
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Ами да беше посо4ила някаква марка де
Между другото ползвах такъв на Джон Фрийда която е много добра марка козметика за коса ....ефекта е нулев така 4е това по скоро си е 4иста реклама
Отговори с цитат
  #127  
Стар 19th January 2010, 15:21
Аватара на si
si si не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: LUX
Мнения: 390
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Cinderella_bg
Много хубаво звучи! А къде се продава, само в салоните ли?
Доколкото знам, само определени салони работят с продукти на
Vitality's.
Аз съм доволна от оцветяващата пяна, само нея съм ползвала...
Ето какво пише за нея: Оцветяващата пяна освежава Вашия цвят между две боядисвания, като придава невероятен обем и блясък за здрава, еластична и жизнена коса.
Кичурите се оцветяват в определения цвят и така до следващо боядисване...
Цветовете са същите, като балсама оцветител по-горе.
За Джон Фрийда, вярвам на want, знам от опит, че прехвалените продукти на повечето големи марки, не винаги си струват....
__________________
Everything is Going to Be Just Fine...
Keeps Gettin` Better!
Отговори с цитат
  #128  
Стар 19th January 2010, 19:43
Аватара на si
si si не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: LUX
Мнения: 390
По подразбиране

Това е пяната:

Деликатна пяна за временно оцветяване с тройно действие:
- регенериране
- блестящ цвят
- обем
__________________
Everything is Going to Be Just Fine...
Keeps Gettin` Better!
Отговори с цитат
  #129  
Стар 31st March 2010, 05:50
blue_lipstick blue_lipstick не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 5
По подразбиране

Привет от мен Реших и аз да споделя опитът ми като изкуствена блондинка вече 13 год. Надявам се да бъда полезна)))

Естествената ми коса е тъмно-кестенява, леко чуплива, гъста, склонна към цъфтежи по краищата.

Почти веднага след завършване на училище реших, че ще се изруся. Вече 13 години продължавам да поддържам същия бяло-рус цвят. Не съм имала възможност както тогава, така и сега да посещавам фризьори или да си купувам много скъпи продукти. А и тогава никой не ми беше казал колко много грижа изисква русия цвят, независимо от дължината на косата. И до сега всички процедури по поддръжка на косата и цвета си ги правя в домашни условия ( с изключение на подстригването) и резултатът ми е в много случай доста по-добър, от това което съм виждала да причиняват по фризьорските салони на желаещите да станат блондинки.

Тогава косата ми беше много къса. Първите няколко години се изрусявах с обикновен Блондор, който струва от прядъка на 1.50-2.00 лв. Естествено не станах платинено руса от раз, мисля, че два-три пъти се боядисвах, докато се получи.... но се получи в крайна сметка. За матиране на жълтеникавия оттенък и до ден днешен ползвам "Синка" или "Платине". С тях обикновено побелелите бабички си мажат косите. Не знам дали се сещате, продават се в едни обикновени туби и са под формата на много силно концентрирана като цвят течност. Струват от порядъка на 2 лв и нещо. Наскоро пробвах матиращия балсам на "Престиж", но не съм доволна. Наистина матира добре, но специално за моята коса забелязах, че много ми я изсушава и изобщо нещо не ми действаше добре. Понеже естественият цвят ми е доста тъмен, прецених, че няма смисъл да пробвам с каквито и да било бои, защото са слаби за толкова светъл тип изрусяване. В един момент Блондор-а го развалиха и тогава открих вълшебния според мен "Син прах за руса коса" на "Престиж". Пробвала съм и "Лилав прах за руса коса" той също не е лош. Струват около 2.50-3.00 лв. Много са ефективни според мен и ми се получават нещата. Единственото, което ме удиви, че в кутиите на тези изсветлители, балсама, който слагат е с жълт цвят. Това е недопустимо, защото на русото, всяка промяна на цвета на продуктите влия и на оттенъка...както и да е. Когато си приготвям "Праха", сипвам в него малко от "Платинето", също така добавям и няколко капчици маска или балсам, за да не ми изгори излишно косъма и скалпа. Задължително преди да започна с изрусяването, си навляжнявам леко косата, защото от изрусяването е много суха и така боята не се разнася равномерно. По краищата й нанасям малко балсам, за да ги предпазя, ако попадне боя там. Боаядисвам само корените. Ако някой ви каже, че корените от раз стават на цвят като като краищата ви, дълбоко ви заблуждава. Няма такъв вариант. Дори и след матирането- пак не става. Важното е контраста да не е фрапиращ и всичко е ок. С изрусителя стоя 1 час. Ако косата ви е тъмна, забравете какво пише по опаковките, че след 30 мин ще сте Мерилин Монро..Когато приключа с боядисването, си слагам един найлонов плик на главата. Той хем предпазва от това да си нацапаш дрехите, хем и леко ускорява процеса на депигментация, защото има "парников ефект". Вариант е също, след като сте си ложили плика на главата, известно време да го нагреете и със сешоара. Това го препоръчвам на тези дами, които се изрусяват за 1 път и следващите няколко пъти.

От известно време започнах да си придавам оттенък на русото. Харесах си боята "Ем Бюти" 001, води се "скандинавско русо", струва около 3.00 лв.. (Пробвала съм и на други марки "скандинавско русо", но до сега на никоя не ми беше харесал оттенъка, който се получава). Значи първо се боядисвам със Синия прах, изчаквам около 10-12 дни и тогава вече нанасям скандинавското русо по цялата коса, като не стоя много с нея, някъде, около 30 мин. Цветът става страшен, в добрия смисъл.

Ако кажа, че не съм си опропастявала косата, ще ви излъжа. Докато разбера какво точно трябва да се прави за поддръжката съм ставала като метла в главата няколко пъти. Никога не решете косата мокра, освен ако не е с балсам. Ако не се нуждаете на всяка цена от преса и маша, по-добре се откажете от тях. Сешуарът също не е безобиден, но си зависи от косата според мен... Аз лично пробвах да не се суша и косата ми след това си имаше собствено мнение и нямаше оправяне.

По принцип не съм фен на дългите коси и през повечето време “четинката” ми варира от много къса, до средни дължини. В момента съм с така актуалното последните години "каре". Ако някой види количеството козметика за коса, която ползвам за цялостна поддръжка ще реши, че имам коса до петите. ))В момента използвам шампоана на Ейвън за руси коси. Той е тъмно лилав на цвят и много добре матира, а и след това косата ми се чувства много добре, струва около 3.00 лв. Използвала съм и още един на Ейвън, от който съм много доволна- води се 2 в 1 шампоан и балсам с банан и кокосово мляко (ок. 3.00лв). Използвала съм също така на Ейвън шампоана с бадемово масло, но не съм доволна, правеше ми косата една такава слплъстена. Други шампоани, които съм ползвала: "Билка" за суха коса- горе-долу добър беше; "Сънсилк" за суха и третирана коса, и той горе-долу, "Нивея" за руси коси- направо отврат!!! "Шаума" за боядисани коси- не става; "Фруктис" на Гарние- не става; "Елсев" за боядисани коси, и другия, жълтия за изтощени- не стават и двата"; "Хербал есенсис" за изтощени коси- не става. Това са шампоаните, от които имам спомен как са ми действали.

Относно балсамите, според мен за изрусени коси не са подходящи и аз доста късно установих това. Просто действието им е слабо за толкова силно третирана коса. За да не изреждам пак, защото аз към шампоана си купувах и прилежащия му балсам- действието им е аналогично на шампоана. За това към настоящия момент след всяко измиване използвам маска. В момента съм с маслиновата маска от серията "Планет спа" на Ейвън- една от най-добрите, които съм ползвала (ок. 13 лв) . На Ейвън съм ползвала и маската в синята кутия за суха и изтощена коса, но не съм доволна. През годините съм използвала и на "Миосотис" ама и от нея не бях доволна. Доволна съм от маската с копринени протеини на "Дева" в синята кутия (ок 2 лв), както и от една, която на скоро ползвах, пак българска, но забравих каква марка беше, също беше евтина, в някаква туба беше. А най-добрата маска, която съм ползвала изобщо някога се казваше "Маслена маска за коса", не се сещам каква марка беше, но беше българска, евтина и направо страхотна, едиствената маска, непосредствено след която косата ми имаше моментален и видим ефект на подобрение. За съжаления изчезна от пазара и повече не я открих.

След като приключа с миенето и маските, вече когато излизам от банята, си слагам на подсушената коса маска, която не се отмива. Тази процедура е просто задължителна за всички изрусяващи се, освен ако не искате ефекта "метла" да се ускори. И тук също доста неща съм ползвала: Сънсилк- не я препоръчвам, макар, че доста време я ползвах. На Ейвън "Банан и кокосово мляко" е суперска, косата ми става като коприна от нея (ок. 2-3 лв). В момента ползвам на Ейвън маската с бадемово масло... не е лоша, но трябва да се внимава какво количество слагаш, че ако прекалиш утежнява и сплъстява косата, но като цяло е добра (ок.3.00 лв).

След това си слагам пяна за коса. Тук вече не знам какво да препоръчам, защото си зависи от косата. До колкото знам има специално за руси коси, но аз до сега не съм ползвала. Сега употребявам "Интеса"- доволна съм. Иначе през годините съм пробвала на "Шварцкопф" и "Профешънъл тач"- и от тях съм доволна. Използвала съм също така различни гелове през годините, но те са решение само ако косата ви е подчертано къса. Лак за коса ползвам след като си изсуша вече косата и пръскам съвсем леко и по малко по повърхността, колкото да няма тук таме някой стърчащ косъм, а и така добре се виксира формата на косата.
От време на време си вземам и разни подхранващи спрейове, които да пазят косъма от сушенето. Също задължителен продукт за всеки, които си суши косата със сешоар. Слагам ги след пяната, непосредствено преди да започна да се суша. Тях от среавнително скоро съм ги открила и до сега съм ползвала само 2 вида на Ейвън, от които съм доволна: спрея с червената капачка (ок. 7лв) и този с бадемово масло" (ок.2 лв) Знам, че трябва да ползвам и кристали за коса, заради цъфтежа, от който страдат изрусяващите се, но до сега не съм го направила, което е голяма грешка. За сега се спасявам с периодично подстригване на краищата.

Разбира се правя си и домашни маски за коса, които слагам преди да си измия косата. Едната е добре познатата с жълтък от яйце, зехтин и някакъв алкохол (най-добре ракия), може и течен витамин А да се сложи. Маската се нанася по цялата коса. С цялата тази смес можете да стоите спокойно няколко часа. Колкото повече стоите- толкова по добре. Маската е наистина вълшебна ) Другата маска се прави с хума, струва около 0.30 ст. пакетчето. 2-3 лъжици хума се разреждат пропорционално с оцет, така, че да можеш да си я нанесеш свободно на косата и също се слага на цялата коса. С маската се стои 20 мин. Ефектът е двоен- хумата подхранва, а от оцета косата става бляскава.

Ами ))) това е което се сетих за сега Ако някой се сети нещо да пита, на драго сърце ще му отговоря )))
Генерално мога да обобщя нещата така: мили дами, решили да станете много светли блондинки! Забравете, че след като станете руси косата ви ще може да минава "просто с един шампоан и един гребен". Всеки месец ще ви се налага да мажете косата си с химия, която я изтощава и кой каквото да ви говори и както и да я поддържате, никога няма да изглежда като нетретираната ви предишна коса. Пригответе се косата ви да страда от изсушаване повече от обикновеното. Ходенето на море и топенето в солена вода е направо убиец за състоянието на изрусената коса и трябва, когато сте на море да обръщате още повече внимание на "платиненото съкрововище" )))). Преси,маши, сешоари... всички те съсипват изрусената коса много по-бързо, отколкото ако не е третирана.

Ако ме попитате дали, когато бях на 18 и ми кажеха всичките тия работи... дали бих почнала изобщо да се изрусявам?! Категорично да! ))) Защото си заслужават всичките грижи и обръщащите се след мен мъже )))
Отговори с цитат
  #130  
Стар 3rd April 2010, 18:36
Аватара на toni_nl
toni_nl toni_nl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 151
По подразбиране

бреиии,респект и дълбок поклон за отделеното време да се напишат всички тези ценни за начинаещата блондинка неща.



аз също съм с тъмно кестенява коса и от половин година вече търпеливо изслушвам оправданията на скъпите си фризьорки за несполучливото ми боядисване..всеки път.Та вече реших сама да си се пробвам с нелеката задача да си правя сама кичури и базисния цвят...за съжаление не се наемам с блондори и т.н,но скоро намерих нещо на Swarzkopf professional,което може да опитам.Проблема е,че все не мога да си нацеля подходящ номер за цвета на корените-стремя се към златисто бежово русо,някак си...но в повечето случаи си ставам все с нюанс на оранжевото.Както и да е,там все ще намеря решение,но въпроса ми е има ли нещо,което бих могла да си правя сама в домашни условия за постигането на добри кичури,които да не жълтеят.Имате ли предложения? https://www.beautyclicks.com/products/view/4445 това например?другото е,че незнам какво да ползвам за косата си ,което да е без отмиване и никoй не дръзва да ми поизсветли веждите. Бахаххаха-може би причината за това си е основателна,но съм си го решила.Ако има тъмнокоски,които са пробвали подобна интрвенция,ще се радвам да споделят...поне да знаем какъв би бил резултата и да не се опитваме.Това е де...
__________________
ай дон'т билонг ту ю,ю дон'т билонг ту ми..еврибоди'с факин' фри ...

DM http://www.youtube.com/watch?v=2epwiBhoqxg
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Русакосаааа
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:15.