IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2341  
Стар 18th January 2013, 14:21
Аватара на Dessislava
Dessislava Dessislava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 904
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Шоки Виж мнението
Аз антибиотик не съм пила след операцията.
Защо!!!???
Отговори с цитат
  #2342  
Стар 18th January 2013, 14:30
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Е от къде да знам защо. Изписаха ми обезболяващи-течен аналгин, фламексин. Пиех фламексина само заради гърба.
Отговори с цитат
  #2343  
Стар 18th January 2013, 14:31
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Ето линк към страницата на Есте клиник

http://www.aestheclinic.com/bg/b-2-1...ED-OPERACIIaTA)



Пациента остава за наблюдение около 24 часа, през което време получава обезболяващи, антибиотици и охлаждащи компреси. Първата превръзка се прави на 3-ия следоперативен ден, втората на 6-ия и конците се свалят между 9-11 ден в зависимост от разположението на разреза и процесите на зарастване. Препоръчваме покой и щадящ двигателен режим първите 3-5 дни. Задължително е носенето на медицински сутиен 3 седмици след операцията непрекъснато! Препоръчваме на своите пациенти да носят сутиен през повечето време, най-добре постоянно, в бъдеще след операцията. Хубаво би било те да свикнат и да спят със сутиен. Масажите в повечето случаи не са непременно задължителни.
Отговори с цитат
  #2344  
Стар 18th January 2013, 14:33
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

При ИС и аз не съм взимала орално, но май вливат антибиотик следоперативно. Имам спомен, че сестрата спомена нещо такова..
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #2345  
Стар 18th January 2013, 14:34
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Е ако са ми вливали антибиотици докато съм била в клиниката на системи може.Не съм разпитвала какво има в системата. Иначе след това антибиотици не съм пила.
Отговори с цитат
  #2346  
Стар 18th January 2013, 14:37
Аватара на Dessislava
Dessislava Dessislava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 904
По подразбиране

Да,фламексин и на мен ми беше изписан,но пих само едно прахче,не мисля,че имах някаква полза от него.Имах и ендолетон/мисля/ и арника за отоците.Но антибиотика е задължителен.Ти си първата,за която знам,че не е пила антибиотик и ми стана много любопитно защо.
Ето и Нелката...
Лил,златна си!!!Имаш отговор на всичко!Това е практиката на Стоянов,ама някой да го прочете,нали?!

Последно редактирано от Dessislava : 18th January 2013 на 14:42
Отговори с цитат
  #2347  
Стар 18th January 2013, 14:52
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Деска, аз винаги чета преди да пиша тук, а Нелката чете повече и от мен!
Отговори с цитат
  #2348  
Стар 18th January 2013, 14:57
Аватара на Mim Che
Mim Che Mim Che не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2011
Мнения: 325
По подразбиране

Момичета, много моля тези от вас, с опит в справянето с малки деца след операцията, да споделят някой чалъм. От Деската съм запомнила повдигането на малчо с крак при качване на леглото. Мен това най-много ме притеснява. Дъщеря ми е много палава и не знам как ще се оправим. От сега си мисля как ще спи с мен, защото няма да мога да я вдигам през решетката на детското креватче. Вероятно ще сложа възглавница между нас, защото понякога се катери върху мен. Направо съм готова да се откажа от операцията. Много сложна работа ми се струва възстановителен период + малко дете.
Отговори с цитат
  #2349  
Стар 18th January 2013, 15:16
Susana.Susana Susana.Susana не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2012
Мнения: 23
Talking

Цитирай:
Първоначално написано от Mim Che Виж мнението
Момичета, много моля тези от вас, с опит в справянето с малки деца след операцията, да споделят някой чалъм. От Деската съм запомнила повдигането на малчо с крак при качване на леглото. Мен това най-много ме притеснява. Дъщеря ми е много палава и не знам как ще се оправим. От сега си мисля как ще спи с мен, защото няма да мога да я вдигам през решетката на детското креватче. Вероятно ще сложа възглавница между нас, защото понякога се катери върху мен. Направо съм готова да се откажа от операцията. Много сложна работа ми се струва възстановителен период + малко дете.
И аз мисля че е сложна работата с малко дете.
А защо не сте отделили детето в друга стая.
И на мен ми е много трудно, аз съм с 2-ма-едното на 4,5г а другото на 2,5г и без таткото не бих се справила посмъртно. Той ми е като щит. Не им позволява да ме доближават. ...че то е ясно че някой ще ми се ИЗРАДВА малко по-грубо.Хубавото обаче е че са на ясла и градина през деня.Сега събота и неделя ще видим какво ще е положението. Но ...майка ми ще пристигне на помощ предполагам

Цитирай:
Първоначално написано от lily.ana Виж мнението

Нямаш ли конци за сваляне? Почти при всички има консултация и сваляне на конци около 5ти ден след операцията. Да не си лепена?
Звънях на моя доктор и се оказа,че понеже ще отсъства от БГ до 5 февруари, ще трябва тогава да ми сваля и конците
Относно сутиена-взела съм правилния размер-75Б.Целта е сутиенът да стиска гърдите отвсякъде, особено от мишницата,а лентата да натиска надолу. Така и отокът ще спадне по-бързо и имплантите няма да се качат нагореее.
Отговори с цитат
  #2350  
Стар 18th January 2013, 15:35
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

За сЮтена и аз горе-долу това написах
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Общиприказкинаоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:10.