IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 11th May 2013, 00:22
chage chage не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1
Post Гинекомастия или ?

Здравейте . На 13 съм , висок съм 1,65 и тежа 50 . От около година ме тревожи нещо , то е подути зърна . Четох из форуми , но не намерих някой на моята възраст и с не толкова тежка форма на тази болест и затова пиша тази тема . Дясното ми зърно е подуто и вътре има топче , лявото също е подуто , но няма топче , но не са увиснали гърдите ми . Четох , че пробемът е заради маструбиране (да) , спорт (да) , мазнини в област ма гърдите (не) , недостик на цинк в организма (не знам, но нямам бели петна по ноктите) . Надявам се да не е сериозен проблема , дано да мине с времето и да не се наложи операция , защото гледах клип на такава , и не искам да ми режат гърдите .. Проблемът не е кой знае колко сериозен , но ми е дискомфортно да нося някоя по-тясна тениска или пъл въобще да знам ,че имам ''женски зърна" . Е надявам се да ми помогнете , съжелявам ако пиша в грешен раздел или ако имам грешки по темата ( пиша от телефон ) . Поздрави .
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11th May 2013, 10:47
Меченце Меченце не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 6
По подразбиране

Когато си на 13 год хормоните ти са полудели, сега се развиваш. До две/три год всичко ще си дойде на мястото. Само Внимавай!!!!! На тази възраст НЕ ! взимай никакви хран. добавки , протеини и там подобни отрови за увеличаване на мускулна маса. Ако някой те зарибява- Не се връзвай. Това може МНОГО да ти обърка хормоните и наистина гърди да ти пораснат,а оная ти работа да спре да ти става изобщо. Разбира се можеш да отидеш и на лекар ,ако смяташ че продължават да растат, но по добре се храни здравословно , спортувай разумно без отрови и не си мисли за операции.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28th May 2013, 08:49
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Меченце Виж мнението
Когато си на 13 год хормоните ти са полудели, сега се развиваш. До две/три год всичко ще си дойде на мястото. Само Внимавай!!!!! На тази възраст НЕ ! взимай никакви хран. добавки , протеини и там подобни отрови за увеличаване на мускулна маса. Ако някой те зарибява- Не се връзвай. Това може МНОГО да ти обърка хормоните и наистина гърди да ти пораснат,а оная ти работа да спре да ти става изобщо. Разбира се можеш да отидеш и на лекар ,ако смяташ че продължават да растат, но по добре се храни здравословно , спортувай разумно без отрови и не си мисли за операции.
Подкрепям абсолютно!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16th August 2013, 10:04
gynecomastia gynecomastia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 30
По подразбиране

Chage, може би си попаднал на тази статия и от там имаш представа за евентуалните прични, но все пак ще я линкна пак - http://www.gynecomastia-bg.com/2009/...stia-pain.html

Друго което може да ти помогне:
- Лягай си навреме (11:00 най-късно). Ако си легнеш по-късно се обърква цикъла на мелатонина, а това може да е причина за завишаването на женските хормони в организма.
- Вечер избягвай изкуствената светлина, защото силната бяла светлина има силен син спектър, който също ти обърква мелатонина и от там другите хормони (тестостерон, строген)
- Ако имаш рутер е стаята го гаси винаги когато можеш. Облъчването от wireless-a на рутера ти обърква хормоните. Също така намали до минимум разговорите по телефона и цъкането на нет през него. Микровълните, които използва телефона за да предава информация ти изпържват мозъка , а ако носиш телефона близо до тестисите си, ти ги изпържва и тях и им пречи да работят както трябва (да произвеждат тестостерон).
__________________
Гинекомастия - причини, лечение и информация. Споделеният опит и знания на един мъж с женски гърди.
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
ginekomastiq, poduti, problem, tialo, zurna

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Гинекомастияили
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:23.