IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 21st July 2005, 10:43
BB™ BB™ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: София
Мнения: 5
По подразбиране

С две думи: използвай тампона само когато имаш крайна необходимост от ДИСКРЕТНОСТ и то като спазваш стриктна хигиена! Времето на подмяна се определя в зависимост от интензивността на течението, от 2-3 часа(при обилна менструация) и мах. на 6 часа (въпреки че по инструкциите пише до 8 часа мах, според мен е твърде дълго). Също така трябва да използваш подходящия размер, защото не е добре да се слага тампон с по-голяма абсорбенция без това да е необходимо! Как се разбира дали изплзваш точния размер - след 4 часа по тампона не трябва да има бели петна (в противен случай избери такъв с по-малък капацитет на попиване). Конецът НЕ може да се скъса. И според мен особена разлика между различните марки тампони НЯМА - само в цената и рекламата. Дали са със спираловидни каналчета, копринено покритие и ли не, за вашата менструация няма абсолютно никакво значение ... Има такива с апликатори - за улеснение при поставянето им. Това вече е въпрос на личен избор и възможности (доста по-скъпи са).
Лично аз ползвам тампони. Не може да се отрече най-голямото им предимство НЕ СЕ ВИЖДАТ!!!
И малко история: не се знае, кога точно са създадени тампоните. По римско време жените използвали вълнени тампони, намазани с мазнина или восък, а пък египтянките използвали папирусови ролки със същата цел....
И все пак добре е да четете текстовете по и в опаковките!!!! Не само на тампоните!!!!
ПС. Не съм сигурна, но мисля, че тампоните поемат не само менструалната кръв, но и желязото от женския организъм....Това заедно със Синдрома на Токсичния Шок (инзвъредно рядко явление) и все пак задържането на мръсна кръв в тялото, не прави тампоните особено препоръчвано хигиенно средство. Но спортуването и...... суетата си казват думата!
Айде - това бяха мойте ДВЕ думи....
Отговори с цитат
  #12  
Стар 26th July 2005, 11:40
Mari Mari не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2005
Мнения: 39
По подразбиране

Досега не съм чула или чела, че нещо каквото и да било е изцяло полезно - все ще има и някаква вреда или както казват "в умерени количества". Аз също ползвам тампони от дълго време и да ви кажа място за сравнение с превръзката НЯМА. Много по- удобно и не се цапаш. Разбира се не съм постоянно с тампони, в къщи и през ноща слагам превръзка. Така, че ако се редуват няма нищо страшно и обезпокояващо относно този така дискутиран синдром.
А ти, лекаря, трябва да знаеш, че със сапун не е препоръчително да се подмиваме - има си специални антибактериални интимни гелове!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 27th July 2005, 00:56
LolaBunny LolaBunny не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Nqkude tam
Мнения: 78
По подразбиране

Мерси за всички коментари Е наистина не е страшно аз вече се престраших и да ви кажа мн съм доволна,е не ми се вярваше,но те вярно са по-удобни от превръзките
__________________
Never let a fool kiss you and a kiss fool you...
Отговори с цитат
  #14  
Стар 27th July 2005, 10:54
Nicole Nicole не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2005
Мнения: 8
По подразбиране

А аз получих ужасно възпаление от комбинацията тампон+море.Сега се лекувам и забравям за морето,а тампона-само в адски краен случай.Не знам,може да е индивидуално,но на никого не го пожелавам
Отговори с цитат
  #15  
Стар 27th July 2005, 15:49
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране

Проблема ти е по-скоро само от морето, отколкото от комбинацията тампон-море. До колкото знам, след всяко излизане от водата, тампона трябва да се сменя.

Мисля си освен това, че превръзките са не по-малко вредни от тампоните, поне според скромния ми ли4ен опит...Прословутият им горен слой, който не пропуска, е от материя, която лично на мен силно ми напомня найлон. А знаете найлона колко запарва, нали

Приятно море на всички!
Отговори с цитат
  #16  
Стар 28th July 2005, 12:53
marianapd marianapd не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: plovdiv
Мнения: 3
По подразбиране

Да ви кажа честно, сто пъти казвам ДА на тампоните, не само заради дискретността, но и заради това, че така нареченото копринено покритие на повечето превръзки ужасно раздразняват кожата. Дори понякога си мисля, че имам някаква алергия към този проклет найлонов слой, или е от препаратите ,с които дизинфектират състава на превръзките, но почти съм изключила ползването на превръзки. Но се питам дали има и минимална опастност чрез употребата на тампони да си "изсулим" влагалището, тоест аз съм раждала два пъти и имам някакво смъкване на влагалището, доли тампоните могат да го задълбочат.
Ако някой може да сподели опит.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 1st August 2005, 11:51
BB™ BB™ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: София
Мнения: 5
По подразбиране

Не се притеснявай тампоните НЕ могат да ти навредят, нищо че имаш "смъкване на влагалището".
А относно превръзките: копринения горен слой, всъщност е ПОЛИЕТИЛЕН!!! И е много естествено, че се получават кожни дразнения! За това избирайте превръзки с ТЕКСТИЛНО покритие!!! Обикновенно по опаковките пише: textile или cotton или нещо от този род.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 1st August 2005, 15:00
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

[quote="BB™"]Не се притеснявай тампоните НЕ могат да ти навредят, нищо че имаш "смъкване на влагалището".

Мариана, смени си гинеколога, иди при някой с по-съвременна техника, и по-млад/а, по възмжоност. Мен през 90те една пенсионирана гинеколожка ме лъга, че имам същия проблем с отпускането след второто раждане, а като отидох едва ли не за операция в Медицинска академия, ми се изсмяха и ми казаха, че нищо ми няма. А 5 години след това родих и трето, и пак нищо такова няма.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 10th August 2005, 16:00
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране САПУН?????

Сега обърнах внимание, че лекарят Bionxx ни е посъветвал да се мием със сапун преди употреба на тампони.

Моите уважения, но сапун и интимни части, дамски особено, са две несъвместими неща!!!!Дори да е глицеринов, с неутрално PH и с неутрално не знам какво си....
Отговори с цитат
  #20  
Стар 26th August 2005, 23:34
LolaBunny LolaBunny не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Nqkude tam
Мнения: 78
По подразбиране

Имам проблем,започнах да използвам тампони,обаче веднъж докато бях с тампон видях,че ми е станало голямо петно на дънките и на бикините,помислих,че не съм избрала правилната големина на тампона и е станало фал Обаче като го извадих и той беше "празен" на половината,за сметка на това кончето беше изцапано.Защо се получи така,по конеца ли е текло или покрай самия тампон???Някой може ли да ми погне?Не съм сигурна,че е нормалко да се случи.
__________________
Never let a fool kiss you and a kiss fool you...
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Затампоните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:53.