IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 27th May 2011, 20:56
Zoya_A Zoya_A не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 16
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от titi1 Виж мнението
...или се задълбочава, както се случи с мен
на мен никаква козметика не ми помага, единствено кортикостероидите, кожата ми е наркоман, иска си ги
Извинявай, че питам, ти на колко години беше, когато го установихте?
Отговори с цитат
  #22  
Стар 28th May 2011, 09:23
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Майка ми не ми е казвала точен период, но доколкото разбирам още от бебе съм имала кожни проблеми. Майка ми ми е разказвала, как като съм се родила и веднага са ме омазали цялата с онова синьото мастило, което преди години ползваха, ако се сещаш.
А вече в осъзната възраст аз самата си усещах проблемите, говоря когато бях в детската градина.
Обривите бяха само по лицето в началото.
После започна да прогресира, появиха се по шията, сгъвките над лакътя на ръцете, години наред само лицето шията и ръцете.
От няколко години почна деколтето, че и на краката даже.

Опитах с хомеопатия, голяма грешка...9 месеца щях да откача и накрая се докарах до инжекции и болница.
Отказах се от хомеопатичните и се върнах към стероидите.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 28th May 2011, 09:35
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Момичета, според мен сега с тази развита медицина сте големи късметлийки
Можете да опитате с каква ли не козметика, консултация с различни доктори..въобще полето на изява е къде по-голямо от преди години.
Затова не тръгвайте с кортикостероидите в началото.
Дечицата имат шанс, особено ако съвсем в началото се предприеме правилното лечение!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 28th May 2011, 11:11
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Тити, пробвай когато се активира с витамин Б комплекс+ пробиотици, при нас помогна, освен това не знам дали в България някъде се прави фототерапия- гарантиран резултат, при сина на мъжа ми, който е с много тежък невродермит всичко изчезна. Потърси, сигурно има някъде, за мен това е най- ефективния метод, няма привикване на кожата, няма вреда. Това ни беше следващия вариант, но засега всичко е ок при нас. Надявам се да сме го овладели, рано го хванахме, най- много обаче ще продължава да ме притеснява евентуалното развитие на астма...
Отговори с цитат
  #25  
Стар 28th May 2011, 11:30
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

при мен е почти постоянно, по-активно е през зимните месеци. На мен винаги лятото ми се е поизчиствала кожата, отдавам го на интензивното слънцегреене.
Апоклистика, как точно даваше вит. Б и пробиотиците? Задължително ще опитам, благодаря ти!
Ако е удобно би ли разяснила какво точно представлява тази фототерапия, нещо като нагревки ли?
Понеже аз като по-малка правих някакви нагревки, но нямаха резултат.

И за ваше успокоение само да кажа, че на първата ми братовчедка детенцето, което е на 3 годинки, разви АД като беше на година, но тя започна лечение само с козметика и я маже постоянно, дори и да няма обриви и слава богу малката е добре.
Така, че не се предавайте!

Що се отнася да връзката АД с астма..има я за съжаление.
Ето при мен, преди години когато се лутах в това, един доцент от София ми каза, че с годините вероятността АД да ми предизвика тип астма, сенна хрема или както искайте го наричайте.
И ето, вече втора година като дойде пролетта очите ми текат, носа ми също...а до преди това никога съм го нямала това нещо. Почнах самолечение със Ксезал, май виждам ефект донякъде че да видим
Отговори с цитат
  #26  
Стар 28th May 2011, 12:00
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Аз давах редувах 10 дни пиене с 10 дни почивка, но Елла все пак е на година и половина, ти спокойно можеш да ги пиеш по- дълго. А и аз бях предпазлива, щото наща докторка отказа да ми изпише за толкова малко дете, тъй че на своя глава дозирах и давах. Групата на Б витамините има пряко отношение за състоянието на кожата и е хубаво честичко да правиш по един курс. А пробиотиците, аз давах Саностол, но е все тая кои, просто си харесай някои.
Фототерапията е нова, едва сега навлиза, така че едва ли това си правила, но да, пак е вид нагревки. Много прилича на солариум, но не е - само студена светлина е, изолирани са не знам кои лъчи бяха, дето правят солариума вреден. На немски мога да ти дам доста инфо, но не знам дали ще ти помогне.
Ей тук има малко снимки
http://www.lichtklinik.de/deutsch/neurodermitis.htm
При сина на мъжа ми беше зле колкото на първата снимка, буквално рани, и по тялото и по лицето.
Поогледах гугъл, мисля, че това е същото
http://dermabeauty.bg/index.php?m=937&lang=1
Ако искаш отиди и разпитай, изкарай 5-6 процедури, при нас долу горе тогава започна да се вижда подобрението.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 28th May 2011, 12:23
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

мдам, явно е новост тази фототерапия, за съжаление само в София..
Аз съм от Бургас, ще разровя и разпитам, но щом има в Бг и до нашия град ще дойде

Апоклистика и аз съм имала моменти, в които съм била на такива рани, а сърбежът е кошмарен просто.
Радвам се за момчето, че се е оправило..а дали ще е завинаги?

Преди три лета изпаднах в ремисия, отначало незнаех че е това и бях се побъркала от радост, че съм се излекувала...но уви...само за 8 месеца беше.

Сърдечно ти благодаря за инфото

Тези дни ще отида да си избера пробиотици, ще си купя В комплекс и ще направя един курс на лечение.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 28th May 2011, 13:20
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

При него вече трета година не се е появявало. По принцип тогава казаха, че веднъж изчистена ли е кожата, много рядко при единични случаи е възможно да се върне и да се наложи пак терапия... ся колко е истина това не знам, аз все още имам едно наум, щото е прекалено хубаво, за да е истина, но... факт, при него от тогава не се е появявало. За всеи случай можеш да им звъннеш на тия и да питаш дали те не знаят за друг такъв апарат във Бургас или поне Варна
Отговори с цитат
  #29  
Стар 28th May 2011, 13:54
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Ох, дай боже да е истина и вече не му се явяват тези гадни обриви

Иначе ще разпитам за тази апаратура, но аз имам надежда, защото излязло веднъж на бг пазар, ще се появи и тук.

На Елла много успех, дано сте се преборили с АД или поне да сте на правилния път!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Атопичендерматит
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:35.