IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 8th May 2011, 14:44
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

уфффф и ние май го имаме това
Отговори с цитат
  #12  
Стар 8th May 2011, 17:44
Zoya_A Zoya_A не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 16
По подразбиране

Е, то като му хванеш цаката, а и мажеш детето сравнително редовно (между другото честото къпане му пресушава и така сухата кожа, така че ежевечерното къпане може да се попрескача...) - не е толкова страшно, даже не си личи, че имаме проблем (нито го сърби, нито е грапава кожата). Елоком не съм купувала (т.е. не сме ползвали) от поне 3 години - всъщност сме купили и изхарчили една единствена опаковка.

Мен по-скоро ме притеснява връзката АД и астма
Отговори с цитат
  #13  
Стар 8th May 2011, 20:57
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Zoya_A Виж мнението

Мен по-скоро ме притеснява връзката АД и астма
Tо и мен това най- много ме вълнува и най- вече дали има някакви превантивни мерки, за да не се развие астма или бронхит...
Отговори с цитат
  #14  
Стар 17th May 2011, 05:33
Аватара на Tedinceto
Tedinceto Tedinceto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 15
По подразбиране

На моят син още в началото като новородено имаше едни точно люспички, все едно се белеше като гущерче което ще си сменя кожата и дори докторката ми вика "да не си го солила" аз естествено не бях. Изписа ни Нахткерцен балсам и за 2/3 дни му мина. Не знам дали вашият случай е такъв, но на нас това балсамче ни помогна много.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 17th May 2011, 14:07
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Това друго, имат го много новородени
Между другото аз продължих упорито да мажа с цетафил и за момента всичко се изчисти. Подозирам, че и витамина В комплекс оказа влияние.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 18th May 2011, 12:22
carin carin не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 3
По подразбиране

Пробвай Oilatum крем-емолиент, предназначен е точно за за деца с Атопичен дерматит, аз ползвам за бебето емулсията за вана, взех си я и след седмица си взех и крем-емолиента, изключително доволна съм.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 19th May 2011, 09:58
Аватара на snobkata
snobkata snobkata не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 125
По подразбиране

Апо, чак сега видях темата...Бебо беше на около 6-7месеца когато му се появиха петна , педито каза АД и изписа Елоком Четох доста и за АД и естествено имах притесненията ти за Елокома, НО въпреки това го купих и започнах да го прилагам,За мое учудване след няколко намазвания (4или5дни) петната изчезнаха и до ден днешен не са се появили.Така че понякога явно трябват крупи мерки
__________________
Пустоща за едни е увеселителен парк за други!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 27th May 2011, 14:32
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

Атопичен дерматит


Атопичният дерматит е една от най-често срещаните екземи. Приема се за наследствено възпалително заболяване на кожата, което започва в детството и е
реакция на организма към редица дразнители. Атопичният дерматит има периоди на затишие и обостряне.
Симптоми:
Най-често обривите засягат лицето, но могат да се появят и по главата, тялото, ръцете и краката. Характерно за тях е силният сърбеж, който предизвикват. Понякога екземата изчезва към третата година, но в повечето случаи става хронична и може отново да се появи в юношеска възраст. Кожата на хора с атопичен дерматит е много суха. Появява се зачервяване, подпухналост и напукване. Атопичният дерматит е една от най-често срещаните екземи. Приема се за наследствено възпалително заболяване на кожата, което започва в детството и е реакция на организма към редица дразнители. Атопичният дерматит има периоди на затишие и обостряне.
Лечение:
За локално лечение се използват кортикостероидни кремове в зависимост от възрастта на детето и големината на обрива. Антихистаминовите препарати спират алергичната реакция. Друг метод е спазването на строга диета – без храните, предизвикващи обривите. Но най-важното е да се отстрани алергенът.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 27th May 2011, 17:37
Zoya_A Zoya_A не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 16
По подразбиране

Mimika, не съм съгласна с това, което си пейстнала. АД не е уртикария, т.е. алергична реакция на кожата. //Както и астмата не е задължително с алергичен компонент, макар повечето астми да са...// По-горе Апоклистика и другите мами са дали по-добро обяснение на АД, това е недопокриване (самостоятелно) на външния слой кожата със защитем слой, което се дължи на хипофункция на една от жлезите.

И не е задължително лечението с кортикостероидни кремове, кожата на дете а АД може да се поддържа със специални кремове, които компенсират липсата на естествения защитен слой (аз правя това с А-Дерма) и тогава няма обриви, пресъхване, сърбеж.

И да успокоя мамите на по-малки дечица - с годините проблема намалява ...
Отговори с цитат
  #20  
Стар 27th May 2011, 19:34
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Zoya_A Виж мнението
И да успокоя мамите на по-малки дечица - с годините проблема намалява ...
...или се задълбочава, както се случи с мен
на мен никаква козметика не ми помага, единствено кортикостероидите, кожата ми е наркоман, иска си ги
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Атопичендерматит
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:07.