IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Пластична Хирургия > J&D Medicals


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #51  
Стар 24th July 2009, 12:19
Аватара на J&D Medicals
J&D Medicals J&D Medicals не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2008
Град: гр. София; ул.Кишинев 16А, ет.1, ап.1
Мнения: 156
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petiarad
Извинете, забравих да доуточня 390сс- висок профил и 495сс ултра-висок профил
Еднакъв е, независимо от профила и обема.
__________________
Специалистите по естетична медицина
Отговори с цитат
  #52  
Стар 24th July 2009, 15:18
petiarad petiarad не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: България..вече
Мнения: 559
По подразбиране

Благодаря за отговора.
Отговори с цитат
  #53  
Стар 17th August 2009, 03:06
Аватара на E.L.I.
E.L.I. E.L.I. не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 14
По подразбиране

Здравейте!

През 2006 г. от д-р Динев (клиника "Вита") ми бяха поставени асиметрични импланти PIP. Сега се зачетох из форума и попаднах на тази тема, както и на една друга за подмяна на имплантите. Единственият документ, който имам от операцията си е нещо като брошура (на английски пише "Product information for the attention of patients", същият надпис го има и на още няколко езика, на български нищо няма), на която са лепнати двата стикера от имплантите с нанесени моите имена, името на доктора и клиниката и датата на операцията. На стикерите си пише какъв е типа на имплантите, кубиците и серийните им номера.

Интересувам се дали през 2006 г. е важала програмата за гаранция, в момента каква гаранция имат моите протези (дали и двете - 5-годишната и доживотната), трябвало ли е да получа други документи и, ако ги нямам, какви са последствията при проблеми с имплант (нямам засега, слава Богу, питам по принцип)?

И още нещо, мога ли да разбера дали съм била регистрирана в Програмата за гаранция и, ако не съм (по вина на лекаря или на съответния служител в клиниката, които не са ме информирали), мога ли да се регистрирам в момента с наличната от мен информация за имплантите?
Отговори с цитат
  #54  
Стар 17th August 2009, 15:30
Аватара на J&D Medicals
J&D Medicals J&D Medicals не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2008
Град: гр. София; ул.Кишинев 16А, ет.1, ап.1
Мнения: 156
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от E.L.I.
Здравейте!
...
Интересувам се дали през 2006 г. е важала програмата за гаранция, в момента каква гаранция имат моите протези (дали и двете - 5-годишната и доживотната)...?
...
Здравейте E.L.I.,
Програмата на PIP е в сила от 15 януари 2007 г, което означава, че обхваща операции след тази дата. По-ранни, за съжаление, не обхваща.

Имплантите Ви са качествени и са максимално подсигурени срещу самоволно спукване, а разтичане на гела е невъзможно.

Желая Ви всичко да е наред и за в бъдеще.
__________________
Специалистите по естетична медицина
Отговори с цитат
  #55  
Стар 19th August 2009, 01:10
Аватара на E.L.I.
E.L.I. E.L.I. не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 14
По подразбиране

Благодаря за отговора и пожеланията!

Имам още два въпроса - ако нямам проблеми, наложителна ли е смяната на имплантите изобщо и на колко време и при какъв специалист трябва да ходя за проверката им (ежегодно ходя на мамолог, но ме гледат само на ехограф, като по-щадящо от мамографа)?
Отговори с цитат
  #56  
Стар 19th August 2009, 10:49
Аватара на J&D Medicals
J&D Medicals J&D Medicals не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2008
Град: гр. София; ул.Кишинев 16А, ет.1, ап.1
Мнения: 156
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от E.L.I.
Благодаря за отговора и пожеланията!

Имам още два въпроса - ако нямам проблеми, наложителна ли е смяната на имплантите изобщо и на колко време и при какъв специалист трябва да ходя за проверката им (ежегодно ходя на мамолог, но ме гледат само на ехограф, като по-щадящо от мамографа)?
Щом гърдите са спокойни и не се наблюдават обезпокоителни промени, нищо не е наложително. Посетете пластичен хирург и обсъдете с него резултатите от ехографа, както и всичко, което Ви вълнува и притеснява.

Гърдите трябва да Ви носят удовлетворение и позитивни мисли, а не безпокойство.
__________________
Специалистите по естетична медицина
Отговори с цитат
  #57  
Стар 19th August 2009, 16:18
Аватара на Stunning
Stunning Stunning не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 529
По подразбиране

бързо въпросче, кой точно дава гаранцията - фирмата вносител в момета или производителя. тоест, ако j&d м фалират да речем след 3 години или са изместени от пазара от друг вносител, от кого да си търся имплантите?
Отговори с цитат
  #58  
Стар 19th August 2009, 16:25
Аватара на Stunning
Stunning Stunning не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 529
По подразбиране

всичко се случва, а 5 години са дълго време... или какво става, ако след година-две програмата се закрие... ще стане като с евросиликон, които сменял - сменял, които не е - да е. каква е гаранцията, че ако си сложа пип сега след 5 години ще мога да ги сменя без проблем ????
Отговори с цитат
  #59  
Стар 19th August 2009, 16:48
Аватара на J&D Medicals
J&D Medicals J&D Medicals не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2008
Град: гр. София; ул.Кишинев 16А, ет.1, ап.1
Мнения: 156
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Stunning
бързо въпросче, кой точно дава гаранцията - фирмата вносител в момета или производителя. тоест, ако j&d м фалират да речем след 3 години или са изместени от пазара от друг вносител, от кого да си търся имплантите?
Гаранцията се дава от производителя, с посредничеството на вносителя. Всеки вносител, независимо кой е той, е длъжен да се съобразява с изискванията на PIP, а гаранцията е едно от тях. Всички отношения производител-вносител се уреждат в подробен договор, защото пациентките с импланти PIP в крайна сметка са пациентки/клиентки на PIP.

Имплантите за смяна ги търсите от хирурга, който ще направи операцията. В случай, че попаднете на лекар, който твърди, че гаранция вече не съществува, винаги можете да се свържете с нас и да проверите, или да пишете на PIP и да си потърсите обещаното.
__________________
Специалистите по естетична медицина
Отговори с цитат
  #60  
Стар 19th August 2009, 16:53
Аватара на Stunning
Stunning Stunning не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 529
По подразбиране

това е от сайта на j&d м и мноого ме възмути

PIP анализира експлантираните имплантати, с което потвърждава или отхвърля истинността на посочените от Хирурга причини за реоперация.
PIP има право да откаже безплатна замяна на имплантати в случай, че срокът на 5-годишната Гаранция е изтекъл и/или посочената причината за реоперация не отговаря на гаранционните условия.
PIP има право да откаже безплатна замяна на имплантати и в случай на просрочие на двуседмичния срок, в който трябва да бъдат поставени заменените имплантати, или в случай, че формулярът за рекламация, заедно с експлантираните имплантати не бъдат изпратени в установения срок от 5 (пет) работни дни.


значи решавам след 4 години, че ми се искат по-големи гърди и се сещам за програмата. да но за да ми кажат от фирмата дали ще ми сложат нови, първо трябва да извадят старите!!!!!!!! изважда дока старите, изпращаме ги и получаваме отказ... и какво да правя тогава, нито старите, нито нови.... от горепрочетеното става ясно че такъв шанс има. моля от фирмата да пояснят на какво основание са решават тези въпроси, тъй като не е описано в условията на сайта им.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Програмазабезплатназамянанагръдниимпланти
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:23.