IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #111  
Стар 18th January 2008, 16:23
krisi_pat krisi_pat не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 372
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Chudesnata
Със сигурност поне седмица, а може и две, ще трябва да се храниш само с течности и пюренца. Обаче много често се случва след като те пробият да се възпали и да се получат усложнения, дори да се промива редовно.
еее мн гадно, че вероятността за усложнения е голяма..не мислех, че е така
Отговори с цитат
  #112  
Стар 18th January 2008, 21:22
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Можеш да придобиеш и говорни дефекти. Абе, повечето неща зависят от човека, който те пробива, но си мисля че няма как дори той да ти гарантира, че няма случайно да засегне някой рецептор...
Отговори с цитат
  #113  
Стар 19th January 2008, 00:55
zoe jane zoe jane не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 11
По подразбиране

Имам пиърсинг на езика от 3 години и, вярвайте ми, историите за увреждане на вкусовите рецептори са пълни простотии. Преди да се изказват толкова сериозни твърдения, човек трябва да е поне малко от малко запознат, а не да заявява с таква сигурност неща, които просто нямат връзка с реалността.

Ако някой има въпроси с удоволствие бих отговорила, защото съм изчела куп неща по въпроса, пък и от личен опит. :)
Отговори с цитат
  #114  
Стар 19th January 2008, 00:57
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Това, че съм имала обици на 4 места (включително и езика) ме прави достатъчно запозната, мисля.
Отговори с цитат
  #115  
Стар 19th January 2008, 02:08
zoe jane zoe jane не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 11
По подразбиране

Мнението ми беше относно поста на sugarfree, че ако на 17 си направиш пиърсинг, то на 30 ще имаш проблем с вкусови рецептори. За мен такова твърдение е абсурдно.
А пък се предполага, че когато човек вземе решение за такова нещо ще отиде в студио, където си разбират от работата. Ако аз тръгна да дупча, сигурно не с рецепторите, ами с какво ли не ще имаш проблем. Въпросът е, че на даденият пиърсър това му е работата - обучаван е, знае какво да прави и как да го прави. Във всяка професия има хора, които не могат да си вършат работата - съгласна съм. За това тези неща трябва да се проверяват, а не да се забие човек в първото студио, на което се натъкне. :)
Кои са останалите 3 места?
Отговори с цитат
  #116  
Стар 19th January 2008, 10:25
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Ами, сега имам само на пъпа, но преди време имах от дясно под устната и после по средата лабрет. Да бе, ама понякога и да е ясно стават гафове. Познавам едно момиче, което фъфли заради пиерсинг на езика. Единственото, с което не съм съгласна в поста й е, че проблемът ще възникне чак на 30. Ако ти засегнат някой рецептор, пази Боже, още веднага ще окаже влияние, а не чак след толкова години. Другото, за което трябва да се внимава много е ципата под езика и пак опира до това да е много прецизен и опитен човека, на който се доверяваш, но винаги и на малко късмет, защото има хора с по-дебела ципа, което създава проблеми.
Отговори с цитат
  #117  
Стар 5th February 2008, 18:38
Lady Blue Lady Blue не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 89
По подразбиране

имам обица на пъпа от една седмица,правя промивки с кислородна вода и слагам един гел/антибиотик/.Може ли някой да ми каже,колко дълго трябва да правя тези процедури
Мястото изглежда спокойно,но все още е малко зачервено
Отговори с цитат
  #118  
Стар 5th February 2008, 22:51
seduce seduce не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Асеновград
Мнения: 327
По подразбиране

хубаво е поне три-четири пъти дневно да я мажеш първата седмица,а след това до един месец от слагането след душ пак да я мажеш,защото пак може да се възпали.с мен се случи така,но не е болка за умиране,просто промиваш със салицилов спирт три дена и готово.
Отговори с цитат
  #119  
Стар 5th February 2008, 23:17
MissPartystar MissPartystar не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Благоевград
Мнения: 29
По подразбиране

хахахх какви са тези ужасиии за езика аз имах и две на езика и махах едната и сега пак ще слагам втората и брат ми има и то нито усещаш нещо, просто си е яка зарибявка нищо повече. В много редки случаи може да ти се случи това с увреждането на рецептори и другите работи. Много редки. хич не го мисли
__________________
* what is important is never to look cheap *
Отговори с цитат
  #120  
Стар 14th March 2008, 18:27
FiFiNkA FiFiNkA не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3
По подразбиране

Здравейте и от мен! Преди 2 дена (днес е трети) си направих пиърсинг на езичето.По-горе видях,че някой пита дали боли,та да споделя и аз-пръскаха ми езика със спрейче за да изтръпне,после усетих само иглата като минава,но определено не болеше!Сега малко си фъфля и е подут,но усещането е като да имаш раничка,нищо страшно! Но имам едно въпросче,на което не намерих отговор и се извинявам предварително ако просто съм го пропуснала.Та въпросът ми е нормално ли е да има нещо като слуз около топчето(под езика което е) и също дали е нормално това- езика ми целия е бял и около топчето (отгоре) ми седи едно такова хлътнало леко,като все едно топчето се е отпечатало?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Пиърсинг
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:29.