IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 23rd August 2006, 10:21
Vangelia Vangelia не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: София
Мнения: 115
По подразбиране Проблем с глезените

Здравейте,доста старателно разгледах темичките за стягане,изразходване на енергия и т.н. за тялото.На 20 години съм и съм1.70-58кг. откакто не ходя на работа се пообездвижих,което се отрази на коремната ми област(заради това съм 58,а иначе53 изглеждам най-съразмерно.).Преди 3години бях започнала да тичам,но след две седмици краката ми се подуха в областта на глезените,откъм горната част на стъпалото и кокълчетата,след което спрях.Отдадох го на претоварване.Докторите ми казаха доста погрешни неща,проблем с бъбреците(който нямам)и такива разни.Сега,когато отново почувсвах необходимост да тичам започнах,но проблема се появи отново.Сега го отдавам на маратонките,защото през останалото време нося високи обувки,но никак не мога да знам.Мислите ли,че е необходимо да правя някакво упражнение за глезени,или специално загряване преди тичане,или да тичам по определен начин,който незнам.Можете ли да ми помогнете да намеря решение,или просто трябва да се откажа от това завинаги,и ако трябва,може ли нещо да замести това?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 23rd August 2006, 11:38
Аватара на грамофон
грамофон грамофон не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 399
По подразбиране

преди вска тренировка е хубаво да се прави раздвижване разстягане и лека загрявка, но при теб просто суединителните тъкани са слаби-хруштяли, стави(, сухожилия и др. Поемай повече протеин(месо яйца мляко изара)-заради колагена в съединтелната тъкан. Когато бягаш цялата маса натиска ставите на краката и няма как да не получи човек болка ( а и особено при теб когато са ти слаби) а при дебелите хора направо си портушават хруштялите си дори когато вървят а хамо ли като бягат. препоръчвам ти каране на колело или кростренажор-този уред го има във повечето фитнес центрове имитира бягане но не се трамбоват(натискат) ставите като го видиш ще разбереш за какво става дума. бягането е хубаво но е по лесно да получиш травма( недай боже скъсване на ахилесовото сухожили) затова хората са измислили кроса тренажора същото е и със степера който имитира изкачване по стълбите
Отговори с цитат
  #3  
Стар 24th August 2006, 12:56
Vangelia Vangelia не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: София
Мнения: 115
По подразбиране

Мисля,че съвета ще ми бъде от полза,взимам мерки и ще си търся кростренажор.Само искам първо да уточня,че нямам болки,а само подуване и ако имате съвет как да го премахна сега или не дай боже ако отново се появи,надеждата ми остава във вас,казаха ми миналия път във вода с лимон,но нямаше ефект,по-скоро седмица след това мина отсамосебе си,после опитвах да си държа краката нагоре,но доста беше болезнен резултата,а ми се иска вече да започна да правя нещо,поне да ходя пеша,а ме е страх да не стане по-кофти като не съм излекувана.Дано имате някакви идеи,не ми е приятно да се обездвижвам вече,от 10тина дена съм така,а не ми спада тоз отток.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 24th August 2006, 19:22
Аватара на грамофон
грамофон грамофон не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 399
По подразбиране

консултирай се отново с медицинско лице просто щом не ти минава вече 10 дена по добре не прави никакви по сериозни упражнения нищо че ще се обездвижиш важно е здравето.

консултирай се с лекар
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемглезените
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:28.