IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Други > Общи приказки


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #111  
Стар 8th July 2008, 18:38
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Еми да, аз казах същото, но говоря за граматиката, която някои хора упорито се опитват да заличат някак си от правилата в българския език В смисъл да, забавно е някой да твърди такива работи, но си има граматични правила. Аз мога многу ръботи грешну ги да напиша и ша разбирете тях мисля аз ну си пак пръвила некви си има у изика :P Ако погледнете граматичен тест (въпросчета с отговори), повечето ще ви се струват правилни, сигурно всичките, ще разбирате смисъла на всичките отговори, но само един ще бъде верен.
По темата, в България този въпрос май звучи странно, тъй като трудно може да се намери здрав черен или бял дроб най-малкото Може би здравите органи се ограничават с броя потребители в този форум. Тъй като сегашните деца започват да пият и пушат от 10-12 годишна възраст, ако дойде момент на 30 години при злополука да станат донори, едва ли ще бъдат нужни някому. Вижте за бъбреците вече става друг въпрос, от толко бира сигурно имаме най-чистите бъбреци в Европа
Отговори с цитат
  #112  
Стар 8th July 2008, 19:33
Аватара на {Boni}
{Boni} {Boni} не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 520
По подразбиране

Малко , но последният пост ми напомни за един виц:
В САЩ на 21 тепърва започват да пият, докато в България на тази възраст вече зарязват алкохола и стават сериозни хора ... а дано е вярно последното.
__________________
The greater danger for most of us lies not in
setting our aim too high and falling short; but in
setting our aim too low, and achieving our mark.
Отговори с цитат
  #113  
Стар 9th July 2008, 13:03
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Цитирай:
Първоначално написано от secretk
По въпросa, За съм , когaто уредaт процедурaтa, правят си изследвaниятa кaто хорaтa и ги дaвaт, нa този който е пръв в списъкa, a не този, който е дaл повече пaри.
Ми то тези неща с подкупите стават, защото няма достатъчно дарители.
Омагьосан кръг....
всащност, не смятам така, чее омагьосан кръг. Няма добра разяснителна кампания, няма и ясни гаранции за некомерсиално използване на органите.

Иначе, ако проследим само тази тема тук във форума, че то по-големия процент съфорумци са готови на драго сърце да дарят. не е представителна извадка, но все пак е показател.
Аз също не възнамерявам да правя нещо с органите си след като умра, но не ми се иска това да става по-рано заради самите тях..
Отговори с цитат
  #114  
Стар 9th October 2008, 14:24
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

без думи съм: Французин оживя по време на аутопсия
Отговори с цитат
  #115  
Стар 9th October 2008, 15:00
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Не съм чел цялата тема, дано не повторя някой и да ви оттегча.
Имаше един филм в който детето почина и дариха очите му на друго дете. То стана като жива икона за съкрушените родители. Очите които ги гледаха, бяха очите.....жива частица от тяхното собствено дете.

Пречупвайки този сюжет през призмата на собствения ми живот, съм сигурен, че ако нещо се случи (бог да пази), нещо със детето ми, нито за миг не бих се колебал да имам възможноста да чуя как бие сърцето му, в чуждото (то май вече няма да е чуждо) тяло на някой на когото си дал отговорност да го носи и да живее. Някой, който те интересува и когото не си познавал, но си повече от роднина с него. Да не говорим за дареното щастие, следствие на нещастието. Велик е този, който може да вземе едно такова решение!
Принципно съм за - органите ми да бъдат дарени, ако с този стрес, напрежение и заседнал начин на живот, някой орган, изобщо става вече за нещо!
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #116  
Стар 9th October 2008, 15:04
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жоро66
Не съм чел цялата тема, дано не повторя някой и да ви оттегча.
Имаше един филм в който детето почина и дариха очите му на друго дете. То стана като жива икона за съкрушените родители. Очите които ги гледаха, бяха очите.....жива частица от тяхното собствено дете.

Пречупвайки този сюжет през призмата на собствения ми живот, съм сигурен, че ако нещо се случи (бог да пази), нещо със детето ми, нито за миг не бих се колебал да имам възможноста да чуя как бие сърцето му, в чуждото (то май вече няма да е чуждо) тяло на някой на когото си дал отговорност да го носи и да живее. Някой, който те интересува и когото не си познавал, но си повече от роднина с него. Да не говорим за дареното щастие, следствие на нещастието. Велик е този, който може да вземе едно такова решение!
Принципно съм за - органите ми да бъдат дарени, ако с този стрес, напрежение и заседнал начин на живот, някой орган, изобщо става вече за нещо!

Съгласна съм на 100% с мението ти.
Отговори с цитат
  #117  
Стар 9th October 2008, 15:36
peach peach не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 105
По подразбиране

Ivanin прави ми впечатление че си доста сприхав и дребнав човек!

По темата-50 на 50 съм ,все още не съм преценила дали съм за имайки в предвид минусите. Но ако човек е обречен , защо да не помогне на други!
__________________
Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните хора са
изпълнени със съмнения.
Отговори с цитат
  #118  
Стар 9th October 2008, 16:06
Аватара на lady85
lady85 lady85 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: София
Мнения: 2 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жоро66
Не съм чел цялата тема, дано не повторя някой и да ви оттегча.
Имаше един филм в който детето почина и дариха очите му на друго дете. То стана като жива икона за съкрушените родители. Очите които ги гледаха, бяха очите.....жива частица от тяхното собствено дете.

Пречупвайки този сюжет през призмата на собствения ми живот, съм сигурен, че ако нещо се случи (бог да пази), нещо със детето ми, нито за миг не бих се колебал да имам възможноста да чуя как бие сърцето му, в чуждото (то май вече няма да е чуждо) тяло на някой на когото си дал отговорност да го носи и да живее. Някой, който те интересува и когото не си познавал, но си повече от роднина с него. Да не говорим за дареното щастие, следствие на нещастието. Велик е този, който може да вземе едно такова решение!
Принципно съм за - органите ми да бъдат дарени, ако с този стрес, напрежение и заседнал начин на живот, някой орган, изобщо става вече за нещо!
И аз мисля така,много точно написано Жоро
Отговори с цитат
  #119  
Стар 9th October 2008, 17:08
Аватара на heavenkata
heavenkata heavenkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Дряново/Габрово
Мнения: 2 041
По подразбиране

Аз съм ТВЪРДО ЗА!
Мисля, като навърша пълнолетие, да подпиша, че дарявам органите си след смъртта ми. Няма нищо по-хубаво от това да спасиш човешки живот.
__________________
жия
Отговори с цитат
  #120  
Стар 9th October 2008, 19:56
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

И да продължи една част от теб да живее дори и в друго тяло.
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Заилипротивдаряванетонаорганиследсмъртта
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:15.