IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Хранителни режими > Диети


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #3111  
Стар 20th July 2011, 19:37
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Да правилно си ме разбрал , само че идеята ми беше друга
Ти се храниш екстриймно здравословно , което е свързано с начина ти на живот и спорта а аз съм средностатистическа жена ,която ходи на работа по 8 часа , спортува от дъжд на вятър и няма нужда от такива драстични диети Разбра ли ме в какъв смисъл казах ''средностатистически здравословно хранещ се човек''.
В форума повечето са като мен а ти си изключение
Колкото за разделното хранене , за мен е съвсем нормално и не ми представлява никаква трудност да го спазвам но наистина не мога да изкарам деня ако менюто ми е примерно следното :

Цитирай:
закуска - мед и бадеми
обяд - варен ориз
следобедна закуска - ябълка
вечеря - биволско кисело мляко
До обяд ще изкарам що годе нормално , но от там нататък стомаха ми ще стърже от глад
Примерно днешното ми ядене беше следното
закуска - 2 банана , 1ябълка , зелен чай ,но едвам изкарах до обед
Обед салата от домати , моцарела и авокадо с една филия черен хляб , зелен чай
вечеря доматена супа с филия черен хляб , зелен чай
и късна вечеря филия черен хляб с хумос + зелен чай

П/с малко са жените които се хранят по не знам си какъв начин защото примерно така се чустват добре Изключвам само вегетарианките Повечето жени спазват някъв режим най вече за да подържат някакво тегло
__________________
Много отдавна е крайно време!

Последно редактирано от Oompa Loompa : 20th July 2011 на 19:44
Отговори с цитат
  #3112  
Стар 20th July 2011, 20:49
Аватара на Shandi
Shandi Shandi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Berlin
Мнения: 238
По подразбиране

lullaby, докато се усетя, че си рокстеди Я идвай тук да пишеш, че като гледаш малко хора останахаме.

За днес менюто:
закуска - 2 филийки морковен хляб с мед
обяд - сарми без месо
следобедна закуска - нар
вечеря - салата от домати с парче сирене
Отговори с цитат
  #3113  
Стар 20th July 2011, 23:02
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Shandi Виж мнението
lullaby, докато се усетя, че си рокстеди Я идвай тук да пишеш, че като гледаш малко хора останахаме.
Ти май единствена си се сетила от този форум Аз не съм сериозна като вас и затова не се включвам, иначе ви чета редовно и наистина ме стимулирате. Днес обаче прегреших с парче пица, но пък вчера си изкарах успешно планувания плодов ден.
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #3114  
Стар 21st July 2011, 06:03
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

О, mind, определено ми е по-добре да не смесвам! Първоначално психически ми беше по-трудно - ама как няма да направя яйцата със сирене или извара Вече не мисля - колкото по-опростена храната, толкова по-добре се чувствам. Даже гледам да е еднокомпонентна + салата Ако някога намеря нерви да изчета тази тема от начало, а и по-старите теми, ще ми е интересно как съм променила мисленето си.
Susan, ти този зелен чай с храната или непосредствено след нея го пиеш? Последно по "спора" - ти не познаваш Shandi, не знаеш как живее, как спортува, как изглежда... Аз не бих се бъркала в нейното хранене, така както не бих си позволила да кажа нещо на mindbender - това са хора, които са стигнали съвършенството да се хранят, за да живеят, а не обратното. Освен това тя се храни предимно въглехидратно, усвоява храната напълно. Аз повече се чудя как се ходи до ВЦ с това хранене Цитираното меню е след 2 дни, в които е била само на плод, нормлано е да е по-леко.
Shandi, извинявай, голямо обсъждане Оф, това наровете са яко пипкава работа. Имам 2 още от зимата, сигурно вече за нищо не стават, няма и да ги ям - нервите ме хващат с тия зрънца

Вчера:
течностите преди обяд + 4 кайсии
обяд - 1 домат и 1 кофичка Котидж сирене (нямах никакви други зеленчуци)
следобяд - пъпеш
вечеря - 2 кюфтета от домашна телешка кайма + салата от зеле, айсберг, чушка, домат, краставица, магданоз
Отговори с цитат
  #3115  
Стар 21st July 2011, 08:01
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK Виж мнението
Susan, ти този зелен чай с храната или непосредствено след нея го пиеш? Последно по "спора" - ти не познаваш Shandi, не знаеш как живее, как спортува, как изглежда... Аз не бих се бъркала в нейното хранене, така както не бих си позволила да кажа нещо на mindbender - това са хора, които са стигнали съвършенството да се хранят, за да живеят, а не обратното. Освен това тя се храни предимно въглехидратно, усвоява храната напълно. Аз повече се чудя как се ходи до ВЦ с това хранене Цитираното меню е след 2 дни, в които е била само на плод, нормлано е да е по-леко.
Зеления чай го пия между храненията .
Хубаво е когато някой публикува такива екстриймни менюта да казва какво цели с този начин на хранене, какъв е начина им на живот и как спортуват , защото в крайна сметка не всеки цели това което целят те нали Повечето момичета които пишат в тази тема искат да отслабнат , така че Шанди ако иска да не се захващам с нейните менюта да отговори на по горе зададените въпроси
Майнбендъра е активен спортист и той трябва да се храни здравословно , но колко от нас водят неговия начин на живот ? Храненето трябва да е съобразено с личния начин на живот и съобразено с изискванията на тялото ни , а не защото си чул , че еди си кой се храни по еди си какъв начин За това и смятам , че менютата на Шанди са лош пример за другите !
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #3116  
Стар 21st July 2011, 09:09
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Shandi се храни по този начин от доста време и когато тялото премине на подобно хранене, организма става пестелив откъм разход на енергия. Сама знаеш каква е разликата м-у спринтьор и маратонец. Как маратонеца ще се измори и натовари от 100м и как спринтьора на по-дълги разстояния. Всеки към каквото е приспособен. Мен не ме учудва тя да се е приспособила към такова хранене. Ти наясно ли си с начина й на живот и изискванията й. Едва ли...

Рядко виждам някой да пише за тези неща, които си изброила (цели, начин на живот, спорт). Като гледам и ти не си написала...
Отговори с цитат
  #3117  
Стар 21st July 2011, 10:17
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

Здравейте и от мен! Няколко дни липсвах, бях на едно хубаво местенце, помързелувах, хванах доста добър тен(и то само от 3 плажа, по принцип почернявам много бързо). Менюто беше сравнително добро, позволих си и някои "волности", но важното е, че се чувствам ок.
Ето за вчера:
9- ябълка
11- круша
14- 150 гр. пилешко филе, зелева салата с моркови
17- 50 гр. сурови ядки, капучино
20- шопска салата, 50 гр. пуешко филе
Отговори с цитат
  #3118  
Стар 21st July 2011, 15:47
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Ето ме и мен с менюто ми за вчера:

Сутрешните течности: вода, зелен чай.
Закуска: купичка боровинки и малко малини.
Обяд: голяма салата маруля с краставица и домат и сурови орехи.
М/у: домашно приготвен Larabar по рецепта от livestrong.com
Вечеря: Голяма салата маруля с целина и краставица и сурови слънчогледови семки и сурови орехи; купичка задушени зеленчуци (от замразен микс -морков, грах, зелен боб и царевица) с маринара сос.
Десерт: домашно приготвен морковен Larabar.

http://www.larabar.com/products/larabar - за продуктите Larabar

http://www.livestrong.com/recipes/ch...ugh-larabar-2/ - рецепта за домашно проготвения Larabar, който ядох на междинно


http://www.livestrong.com/recipes/la...pycat-coconut/ - рецепта за домашно проготвения морковен Larabar

За деня имам и 50 минути каране на колело.

Не знам дали си личи от менютата ми, но и аз се опитвам да се храня разделно с възможно повече сурови продукти и по-малко готвено. Чувствам се добре от начина си на хранене, посещавам WC по 2-3 пъти на ден.
__________________
"All things in moderation, including moderation" -
Socrates
Отговори с цитат
  #3119  
Стар 21st July 2011, 20:18
Аватара на Marina.J
Marina.J Marina.J не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 30
По подразбиране

Мис, браво за плажчето. То и аз съм морско чадо, ама за този сезон имам само 2 плажа, ама винаги от сутринта до късно вечер. Доста гущер си падам
Мама.Миа, тази последната рецепта много странна ми изглежда с тези моркови, пък ананас, пък канела и тн. Ти пробва ли я нея?
Аз тези замразени зеленчукови миксове избягва да ги купувам. Само зимата може би. Вкусът им е странен и трябва за мен лично много да ги подправям.
Вие с тия екзотични рецепти и съставки направо...нека за мен месото остане тогава
Аз днес сутринта пих две чаши чай преди закуска и доста добре ми подействаха за Вц-то. Явно това ще е. Някъде бях чела, че можело да се привикне към това ленено семе и да няма същия ефект
За соевите продутки само негативни мнения. Аз си мислех, че поне стават на вкус. Една приятелка ме черпи със соев кашкавал и направоо Не знам какви хора го ядат това нещо.

Такаа за днес менюто:
закуска - 3 големи парета диня
обяд - супа топчета, голяма зелена салата; по-късно и парчето соев кашкавал
междинно - чаша кисело мляко
вечеря - зеленчуци на пара с филия хляб (последното не трябваше дяа присъства, ама..)
Отговори с цитат
  #3120  
Стар 21st July 2011, 20:49
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Oooo, на мен това морковеното ми звучи супер. Да не ми изглеждаше толкова сложно да си приготвям само за мен.... но може да се поглезя някой път - запазих си сайта
Маринче, течностите са изключително важни за ВЦ, аз започвам деня с много топли течности и до обяд почти само тях приемам и някой плод. Пробвай с топла вода на гладно, топла вода с лъжичка мед или лимон, чайове...Да чукам на дърво, никога не съм имала проблем, но по принцип избягвам запичащи храни и в менюто ми винаги има големи целулозни салати, плодове, зеленчуци.
Аз много харесвам Тофу, но заради лошите неща, които съм чела за соята, не консумирам
За плажа - обожавам тен, чернея много бързо, даже и на солариум ходех, НО.... вече не!!! Заредила съм се с 50-ти фактор, купих си и цял бански и ще се пазя - не ми се умира от бенка. Ние утре заминаваме
МамаМиа, поне сиренце си хапвай - пък козето е супер! Нали твърдо нормално козе, а не онова мекото, скъпото.

Аз днес на обяд ядох филийка домашен ръжен хляб и салата, а на вечеря телешко кюфте и салата. Сутринта прекалих с кайсиите, че трябва да ги доям до утре и много ме боля стомаха - аз си очаквах
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:29.