IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #3161  
Стар 31st July 2011, 21:47
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Неллс ще ме прощаваш ама не мога да издържа и да не ти пусна менютата хахаха
http://img830.imageshack.us/img830/7632/dsc00033dj.jpg
http://img845.imageshack.us/img845/1799/dsc00021uh.jpg
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #3162  
Стар 31st July 2011, 21:57
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Susan Виж мнението
Неллс ще ме прощаваш ама не мога да издържа и да не ти пусна менютата хахаха
http://img830.imageshack.us/img830/7632/dsc00033dj.jpg
http://img845.imageshack.us/img845/1799/dsc00021uh.jpg
Елеее, как се наплюЩях! Забрави да снимаш после и сладоледа и пуканките.. И мускулестия мъжага в син клин! Изобщо пиршество за сетивата беше днешния ден!
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #3163  
Стар 31st July 2011, 22:00
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Жалко че за на края нямаше и едно фондю
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #3164  
Стар 31st July 2011, 22:02
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Susan Виж мнението
Жалко че за на края нямаше и едно фондю
Фондюто ми за утре след фитнеса! (или по време на фитнеса )
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #3165  
Стар 1st August 2011, 00:30
Аватара на универсален
универсален универсален не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 1 134
По подразбиране

Ауу, фондю.. много изтънчени бре!

Или то не се води към изтънчените, гъзарски ястия?
Отговори с цитат
  #3166  
Стар 1st August 2011, 01:11
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от универсален Виж мнението
Ауу, фондю.. много изтънчени бре!

Или то не се води към изтънчените, гъзарски ястия?
Охх, туй е вътрешнозаводска смешка!

Гледай Капитан Америка и ще разбереш какво е fondue-ing!
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #3167  
Стар 1st August 2011, 01:17
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nells Виж мнението
Охх, туй е вътрешнозаводска смешка!

Гледай Капитан Америка и ще разбереш какво е fondue-ing!
Тотално сме в офф топик , ама се чудя как ще го преведат fondue-ing
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #3168  
Стар 1st August 2011, 09:53
Аватара на универсален
универсален универсален не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 1 134
По подразбиране

Е, аз вече се досетих какво може да бъде въпросният новоизмислен глагол

Така или иначе препочитам в пъти повече raclette пред fondue.
Отговори с цитат
  #3169  
Стар 1st August 2011, 10:52
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

Здравейте! Вчера се прибрах от почивката и вече съм на линия. Направих още няколко плажа, доста разходки, хапнах стабилно, като наблегнах на пилето, салатите, плодовете...позволих си и по малко сладолед. Важното е, че нито веднъж не съм смесвала, някак си неусетно успях да се храня разделно, макар и в по- големи количества. Просто не го мислих и слушах тялото си, пък то взе че стана. Странна работа!
Ето за вчера:
закуска- 2 праскови
обяд- 200 гр. пилешко бутче, задушени зеленчуци
следобяд- 50 гр. сурови ядки
вечеря- шопска салата
Отговори с цитат
  #3170  
Стар 1st August 2011, 11:07
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nells Виж мнението
Такааа...
На мен пък ми стана интересно, Mindbender, ти по 4-5 пъти на ден само нискокалорични зеленчуци и плодове ли ядеш? Да кажем, че в числото на нискокалоричните челенчуци влизат богати на вода и фибри зарзавати и бедни на въглехидрати и захари? Т.е. ядеш марули, зеле, бакла, пипер, броколи, карфиол, спанак, краставици, горски плодове, ягоди, зелени ябълки и тн и пр.. ??? И спортуваш на всичкото отгоре? И не ти причернява като ходиш на сауна? Изобщо в разцвета на силите си си?

Протеина къде го забравяме?

Отговорът ми е ДА - ако ядеш горепосочените по 5 пъти на ден, НЕ се храниш здравословно. Никоя друга хранителна група не стимулира метаболизма колкото протеините. Дори неспортуващия човек се нуждае от ПОНЕ 1 гр протеин на килограм телесно тегло дневно. Проста сметка - 55 кг жена Х 1 гр протеин = 55 гр протеин на ден. 100 гр пилешко месо съдържат 20 гр протеин, това прави 280 гр пилешко на ден. Или 350 гр риба. И това са само 40% от калориите за деня. Останалите 40% трябва да дойдат от въглехидрати(желателно бавни) и 20% от мазнини(желателно ненаситени). Направи сметка ако ти се занимава колко от "здравословните" менюта в тази тема дори се доближават до тези прости калкулации.....

За физически активен човек, сметките стават още по-дебели...

Сега, аз знам, че ти без да искаш си я пропуснал мръвката, защото съм ти чела останалите мнения и знам, че си начетен и разбираш много на тази тема. Просто не искам да подстрекаваме младежта към анорексия, а към наистина здравосложен начин на живот. За това нека бъдем обективни и не се възхищаваме на този, който е изял най-малко храна днес, а на този, който е направил най-ползотворна тренировка! Амин!
Как се храня зависи от цялата ми тренировъчна и състезателна програма. Съответно след като минат всички състезания си давам почивка на органите като намалявам храната, правя диети, чиято цел е пречистване на някой/-и орган/-и. И в такива дни/седмици менюто ми е подобно - постепенно намалявам количествата заедно с намаляване на тренировките. Целта на тези леки диети е да подготвя после тялото за по-добро усвояване, което ще е необходимо при засилване на тренировките. Ако не го правя, храносмилането работи на високи обороти, а тялото няма реална нужда от такива. Съответно не си почивам от състезателния период и е доста възможно да стигна до претоварване на органи и до отслабване на имунната система...

Сега за това, което си писала, че спортувам на подобни менюта. При мен разхода на енергия е много по-ефикасен от нетрениращ, а и от доста трениращи. Маратони - бягане, плуване не са ми били проблем да ги издържа, за това и гоня възможно най-предни позиции. Винаги си следя сърцето и дишането. За тази цел и ползвам и пулсомер. Възстановявам за 1 или максимум 2 дни. И вече се готвя за следващите състезания. Тук едва ли съм писал какво ми е храненето в състезателен период ще дам пример за последното ми състезание, в което бях контузен и не съм тренирал за него. Дневното меню ден преди състезанието: закуска - овесени ядки + мед + стафиди + орехи. По-късно 1 банан. Обяд - зелена салата + картофи на фурна. До вечерята - 3 банана и шепа орехи. Вечеря - спагети + кашкавал + маслини. И сега да ти го обясня. Закуската е източникна бавни и бързи въглехидрати и протеини. Това ми е най-редовната закуска, дори когато съм на релаксиращо хранене си остава такава. Останалите хранения са с цел трупане на гликоза и гликоген, които ще са ми необходими за състезанието. Както се вижда фигурира и кашкавал, чиято идея е и трупане на мазнини, като доп. източник на енергия и забавяне усвояването на въглехидратите...

Ще ти обясня и защо правя такива леки режими повреме на тренировки. Идеята е тялото да свиква да работи с резервните източници на енергия. Тъй като го правя в дългосрочен план, по време на състезание тялото ми е подготвено и преразпределя по-ефикасно запасите. В сауната съм стоял и 2ч и лошо не ми е ставало, а капчици пот ми се появиха чак след 1вия час. Целта е каляване. Както съм свикнал с високите температури, така и свиквам със студа. Това се прави за да свиква организма да работи с кислорода при състояние на стрес... Какво те кара да мислиш, че не съм в разцвета на силите си? Аз съм убеден че при екстремна ситуация, тялото ми ще се справи в пъти по-добре от теб или които и да е нормален човек.

Ти правиш калкулации откъм калории, грамажи, проценти. Ако при теб не функционират добре някой органи (било то лениви черва, пясък/камъни в бъбреците/черния дроб, претоварен панкреас) замисляла ли си се, че може тези изчисления въобще да не са такива каквито ги гледаш написани на хартия. Замисляла ли си се за какъв човек е правен подобно изчисление? Може Susan прави 15-30мин упражнения и да бяга от дъжд на вятър, Shandi да тича всеки ден, а трети човек - да не прави никакво физическо натоварване. Пак ли са същите изчисления? Всички влизат в общата група. Аз не бих сложил Susan и Shandi в една група. При положение, че всеки сам познава тялото си, може да прецени какво е най-добро за него. За теб може 1 да е подходящо като храна и комбинация, за друг - не... Проблемът е че гледаш повърхностно на нещата. За това всеки да гледа себе си.

Може би не знаеш или не си чела достатъчно добре - аз месо и риба не консумирам, т.е. не съм изпуснал нищо. Ти каква тренировка направи днес? Вчера?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:41.